Jump to content



Μπερδεμένος για αγορά κινητού!


ilion10

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Δεν με ενδιαφέρει το πολύ ωραίο. Θέλω να είναι σαν κινητό πρώτα απ'όλα εύχρηστο και γρήγορο στις αντιδράσεις του.

Στο ebay παίζουν πολλά καινούριο ή έχουν ανοιχτεί μία βδομάδα κλπ. Από κει θα είναι το μεταχειρισμένο αν και εφ 'όσον.

Link to comment
Share on other sites

το 5800 αν δεν σε ενδιαφέρει το εμφανισιακό θέμα και απλά θέλεις το κινητό που να κάνει τα πράγματα αξιόπιστα είναι μια χαρά.

Από κει και πέρα διάβασε αν έχεις χρόνο αυτό το review http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-review-308.php και δές και το review του διαμαντιού.

Όπως λέει και εκεί το touch του δεν είναι ακόμα σε σωστό επίπεδο.Μην ξεχνάμε βέβαια ότι είναι και το πρώτο touch Κινητό της Φοκια.(για μένα είναι ένας λόγος να μην το πάρω :p)

Το διαμάντι για εμένα είναι πολύ πιο ομορφο, πιο εύχρηστο λόγο μεγέθους(πιο portable κυρίως) έχει windows mobile που δεν χρειάζεται να κάνεις sign τις εφαρμογές κάθε 2 μήνες που θέλει η παπαρίτσα το 5800 και γενικώς το σπασ@μπιδικο symbian.

Γιατί κοιτάς μόνο αυτά τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 είναι στα "κυβικά" μου και στο γούστο μου προς το παρόν. Δανείστηκα ένα Omnia χθες όλη μέρα και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα, παρά την καλή τιμή που μου το προσφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

αν απογοητεύτικες απ το touch στο Omnia το Diamond με την μικρότερη οθόνη είναι ακόμα χειρότερα.

Εγώ με το Omnia δεν έχω κανένα πρόβλημα με το touch.

Δούλεψε και το Diamond πριν κάνεις καμιά κίνηση ;)

Link to comment
Share on other sites

HTC Touch Diamond μεταχειρισμένο vs Nokia 5800 τι θα λέγατε;

Μου αρέσει πολύ το Diamond, αλλά σκέφτομαι μήπως λόγω WinMobile έχω lag, ενώ το Nokia έχει dedicated OS.

Για GPS έχω PDA στο αμάξι δεν με σκάει.

Γιάννη, δεν παρακολουθώ το θέμα αλλά το iphone διατί το αφήνεις στην απέξω όταν ισχύει (επιβεβαιωμένα) αυτό;

Αν θες ευχρηστία, σβελτάδα και το "just works" σκηνικό που προσφέρει η apple, το iphone 3G είναι μονόδρομος.

Ρώτα και τον άλλο γατο-αδμίν :p

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ευχρηστία, σβελτάδα και το "just works" σκηνικό που προσφέρει η apple, το iphone 3G είναι μονόδρομος.

Καλά, μην παίρνεις κι όρκο για αυτό :p Δεν ξέρεις πόσες φορές με πέταξε από google maps, και safari (αυτά κυρίως χρησιμοποιούσα) μέσα σε 10 μέρες που το πασπάτευα. Και το κινητό ήταν 6 μηνών, και μόλις πρόσφατα το παρουσίασε.

Βέβαια, δεν ξέρω μήπως έφταιγε η δική μου παρουσία, για την περίεργη λειτουργία του :hehe: (anti-Apple vibes)

Link to comment
Share on other sites

αν απογοητεύτικες απ το touch στο Omnia το Diamond με την μικρότερη οθόνη είναι ακόμα χειρότερα.

Εγώ με το Omnia δεν έχω κανένα πρόβλημα με το touch.

Δούλεψε και το Diamond πριν κάνεις καμιά κίνηση ;)

Just did και με βόλεψε πιο πολύ.. Δεν ξέρω αν φταίει η μικρότερη οθόνη κλπ ή το TouchFLO 3D, αλλά τα πήγα καλύτερα μαζί του.

Γιάννη, δεν παρακολουθώ το θέμα αλλά το iphone διατί το αφήνεις στην απέξω όταν ισχύει (επιβεβαιωμένα) αυτό;

Δεν μου αρέσει πολύ η λογική του και το μη-μ'αγγίξεις-θα-σπάσω. Επίσης, από Mac soft δεν τα πάω καλά και κάτι μου ξυνίζει γενικότερα στην ιδέα του iPhone. Επίσης θα πάρω σκέτη συσκευή και όπως είπα, HTC Diamond used, άρα θα πρέπει να βρω και iPhone μετά :p Νέο συμβόλαιο κλπ μακριά

τα glofiish ειναι οικονομικα αλλα δεν εχουν μπολικη ram.

Δεν εμπιστεύομαι τα Eten όμως :/

Link to comment
Share on other sites

Just did και με βόλεψε πιο πολύ.. Δεν ξέρω αν φταίει η μικρότερη οθόνη κλπ ή το TouchFLO 3D, αλλά τα πήγα καλύτερα μαζί του.

Τι να σου πώ ρε μαν.

Πάντως το touchflo παίζει και σε όμνια ;)

Μπάς και το ομνια που είχες, είχε κανένα λιωμένο digitizer?

Link to comment
Share on other sites

εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος 5800.

είμαι απόλυτα ικαναποιημενος και ευχαριστημένος.

το μόνο κακό του είναι ότι έχει μεγαλύτερο response time από το Iphone στης εφαρμογές. άλλα και ότι η οθόνη αφής είναι λίγο πιο εβεστιτη στην ακριβια αλλά θέλει και λίγο παραπάνω πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.