Jump to content



H Seagate αναγνωρίζει τους ελλατωματικούς 7200.11 δίσκους (Updated)


patrik

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Εξαφανίστηκε πριν λίγο απο τις συσκευές. Έκανα επανεκκίνηση και τώρα τον βλέπω πάλι. Κάτι συμβαίνει που δε μ'αρέσει. Ελπίζω το πρόβλημα να είναι μόνο σε μένα και οι δικοί σας να την παλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την επαθα και εγω με ενα seagate 750 st3750330as το θέμα ειναι οτι δεν μπορώ να δω τον δίσκο σε κανένα pc με ενδιαφέρουν τα αρχεία που έχω μέσα να μην χαθούν τι πρέπει να κάνω να των στείλω ολλανδια για ανάκτηση? θα πληρώσω? ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω για να στείλω τον δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι στο καλό τους επιστρέψατε ολοι πισω?:magic: τελειώσατε με την υπόθεση?

Εμενα που βγάζει το SeaTools οτι πρεπει να κανω firmware update αλλα οταν βαζω το bootable cdακι δεν το κανει μου λεει οτι δεν χρειαζεται :fist:..Τελος παντων..ξερει κανεις αν μπορω να τον κανω RMA ????, πρεπει να εχει πολλα bad sectors αν καταλαβα καλα..ειναι μεσα στην εγγυηση...

Αν ξερει καποιος να μου πει τι καταλαβαίνει απο την εικόνα...

post-11425-1416074805,3413_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που το στείλαμε πίσω, είχαν το προβληματικό firmware. Για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν σου κάνουν δωρεάν backup. Η εγγύηση όμως ισχύει και μπορείς να τον αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που το στείλαμε πίσω, είχαν το προβληματικό firmware. Για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν σου κάνουν δωρεάν backup. Η εγγύηση όμως ισχύει και μπορείς να τον αντικαταστήσεις.

εγω δεν τον εστειλα πισω εβαλα αλλο FW και απο τοτε παιζει κανονικα..

@ ΜUL εσυ να υποθεσω δεν εκανες τιποτα μεχρι που πεθανε ε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έπεσε στα χέρια μου ένας εξωτερικός Lacie ο οποίος ενώ παίρνει κανονικά ρεύμα κ γυρίζει δεν τιν αναγνωρίζουν τα win.

Τον βγάζω από τη θήκη και βλέπω ότι είναι ένας st3750630as 750gb 7200.11. Τον συνδέω στο pc αλλά κολλάει στο post. Όταν τον βγάζω δουλευει μια χαρά το pc. Τι κάνουμε;

Φοράει το fw LC11.

Link to comment
Share on other sites

@ ΜUL εσυ να υποθεσω δεν εκανες τιποτα μεχρι που πεθανε ε?

omg τωρα ειδα το ποστ σου :hang3:,συγνώμη:slap:..

Δεν καταλαβα τι εννοεις.. Ο δικός μου δουλευε μια χαρα μεχρι που αρχισα να χρησιμοποιώ πανω απο το 60% του χώρου οπου και αρχισε να κανει νερα... σκαναρησα με προγραμμα και ειχε bad sectors , τον εκανα φορματ και μετα εβαλα ενα προγραμμα που διορθώνει bad sectors. Βρηκε 1 (bad sector) και το διόρθωσε, μετα τον παράτησα στο ραφι και το εχω να τον κοιταω και να με κοιταει.

Οταν βρω χρόνο θα στον στειλω στην seagate και ας κανουν οτι νομιζουν , firmware update δεν μπορω να κανω , μου λεει οτι δεν γινεται αν θυμαμαι καλα μου ελεγε "model matched , firmware version not matched "

Μαλλον ο δικός μου δεν ηταν στην ελαττωματική παρτιδα και χαλασε τυχαια ή απλά δεν με γουσταρει :tongue: (πλακιτσα)

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου δεν ανοίκει στο "πάρτυ" σας;

Φιλος ,κατεβασε το seatools και τρεξε τα τεστ... αν σου βγάλει λαθος σημειωσετο (ειναι ενας κωδικός) και δες στο site τι ειναι ..τον ιδιο κωδικό θα πρεπει να βαλεις και στο subject του RMA

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.