Jump to content



H Seagate αναγνωρίζει τους ελλατωματικούς 7200.11 δίσκους (Updated)


patrik

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Να αναφέρω πως το firmware που έχει βγει για κάποια από τα μοντέλα (δεν ξέρω αν είναι για όλα) είναι το SD1A το οποίο είχε ήδη εκδώσει η Seagate για τα ψιλοπαγώματα των 1.5ΤΒ δίσκων...

Υποθέτω, για να είναι ακριβώς το ίδιο όνομα, πως δεν υπάρχουν αλλαγές μεταξύ του προηγούμενου firmware και αυτού...

Πάντως διάβασα πως από το φαινόμενο του "κλειδώματος" δεν υποφέρουν οι δίσκοι 1.5ΤΒ με firmware CC**, οι οποίοι ωστόσο σε κάποιες εκδόσεις του firmware (CC1G) είχαν τα προηγούμενα συμπτώματα του περιοδικού "παγώματος" κατά την μεταφορά-ανάγνωση αρχείων (φτιάχτηκαν με το CC1H)...

Αν επιβεβαιώσει κάποιος πως όντως δεν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ του SD1A που είχε βγάλει η Seagate για τους 1.5ΤΒ και του firmware που δίνει τώρα για την αναβάθμιση ποικίλων δίσκων, ας το αναφέρει για ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

εχω τον ST31000340AS (SD15 Firmware) και δεν εχω κανενα προβλημα και βλεπω οτι αυτος ειναι η αρχη του κακου, το περιεργο ειναι οτι τον εχω πολυ ποιο πολυ καιρο απο οτι αρχισανε τα ποστ για τα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι σε raid,απλα υπαρχει bug στο updater :tomato::tomato:

http://forums.seagate.com/stx/board/message?board.id=ata_drives&thread.id=3668&view=by_date_ascending&page=29

Bug στο fix του bug...γαμάτο...

Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα δεδομένα μας, Νίκο Τσιαμτσίκα?

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω πως τα firmwares που έχουν εμφανίσει προβλήματα είναι τα SD15, SD17 και το CC1G.

Πλέον κυκλοφορούν δίσκοι (ή τουλάχιστον μοντέλα του 1.5 ΤΒ) που έχουν περασμένο νέο firmware για το οποιο δεν έχουν αναφερθεί (ακόμη) προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

το μονο λογο που δεν κανει update, ειναι που δεν ειμαι σιγουρος οτι εχω sata dvdrom και λεει οτι να αποσυνδεσουμε οτι sata εχεις

Εγώ τα αποσύνδεσα όλα πάντως πριν κάνω.

Ας περιμένουμε να δούμε αν βγάλουν κανένα σωστό update.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.