Jump to content



H Seagate αναγνωρίζει τους ελλατωματικούς 7200.11 δίσκους (Updated)


patrik

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

παιδιά εγω που έχω βάλει το καινούργιο firmware και δεν δουλευει ο σκληρος τι να κανω?

να περιμενω να βγει καινουργιο firmware ή :rip: seagate?

αν μπορειται πειτε μου με σιγουρια για να πάρω το πιστωτικο... δεν θελω να χάσω τα δεδομένα μου.... γμτ γμτ γμτ

Link to comment
Share on other sites

εσυ πας οπως και εγω rma ολους τους sigate μου 320 + 2 χ 500 καλα που δεν πηρα και 3 να κλαιω τα 50 ευρω μου τεσπα παμε για wd τωρα για να ησυχασει το κεφαλακι μου ολο προβληματα ειμαι απο τοτε που πηρα sigate επιδημια επεσε?

Link to comment
Share on other sites

εσυ πας οπως και εγω rma ολους τους sigate μου 320 + 2 χ 500 καλα που δεν πηρα και 3 να κλαιω τα 50 ευρω μου τεσπα παμε για wd τωρα για να ησυχασει το κεφαλακι μου ολο προβληματα ειμαι απο τοτε που πηρα sigate επιδημια επεσε?

πλάκα κάνεις?

Γιατι ρε συ αφου τους βλέπει το βιος ας περιμένουμε μπας και βγεί καλο update και μπορει να δουλέψουν...

ερώτηση προς όλους το παλιό το firmware sd15 (που με μενα δουλευε μια χαρα) μπορούμε να το βρούμε ???????

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε hayabusa

lol @ that :p

να τον κρατήσω τον σκληρό και να περιμένω ή να παω πλαίσιο και να πάρω new?

αφού δεν δουλεύει λογικά δεν θα μπορείς να κάνεις το update (οταν βγει) οπότε καλύτερα να τον πας πίσω...πάντως δεν χάνεις τίποτα να βρεις ένα από τα νεα firmwares και να δοκιμάσεις να το περάσεις (αν δεν το έχεις κανει ήδη)

:)

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν δουλεύει λογικά δεν θα μπορείς να κάνεις το update (οταν βγει) οπότε καλύτερα να τον πας πίσω...πάντως δεν χάνεις τίποτα να βρεις ένα από τα νεα firmwares και να δοκιμάσεις να το περάσεις (αν δεν το έχεις κανει ήδη)

:)

τον βλεπει κανονικά αλλα δεν bootarei και scan που εκανα με το cd της seagate που ειχε το update μεσα τον σκληρο τον βλεπει κανονικα και εκεί!!!!

και λεει οτι έχει παρει και το καινουργιο firmware!!! αλλά δεν bootarei οπώς διάβασα και σε αλλα ξενα site έχουν το ιδιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να τον συνδέσεις εξωτερικά;

anyway, αφού υπάρχει μια ελπίδα ακόμη, κράτησε τον μέχρι να βγει το νέο update και τότε κινείσαι αναλόγως. άλλωστε είσαι εντός εγγύησης οπότε δεν θα έχεις προβλήματα ;)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να τον συνδέσεις εξωτερικά;

anyway, αφού υπάρχει μια ελπίδα ακόμη, κράτησε τον μέχρι να βγει το νέο update και τότε κινείσαι αναλόγως. άλλωστε είσαι εντός εγγύησης οπότε δεν θα έχεις προβλήματα ;)

ok thnx για τις συμβουλές guru των ειδήσεων :cool:

ελπίζω να κάνει κατι η seagate και να δουλέψει. . .

Link to comment
Share on other sites

Γυροβολώντας πέτυχα τον ακόλουθο οδηγό για τους "κολλημένους" δίσκους Seagate...
Attention: This guide isn't intented for inexperienced users! Is very easy to KILL your HD if you don't follow the instructions with extreme caution. You have been warned! I'm NOT responsible for any damage or data loss it can causes.

Καλά έκανες και το ανέφερες από τη μία....μυρίζομαι όμως καντήλια και άχρηστους δίσκους από αυτούς τους τύπους με τα μαύρα γράμματα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπέθεσα ότι αν ρίξουν μια ματιά στην διαδικασία θα αποθαρρυνθούν αρκετά, ώστε δεν θα το τολμήσουν...παρέθεσα τον σύνδεσμο για ενημερωτικούς σκοπούς και μόνο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπέθεσα ότι αν ρίξουν μια ματιά στην διαδικασία θα αποθαρρυνθούν αρκετά, ώστε δεν θα το τολμήσουν...παρέθεσα τον σύνδεσμο για ενημερωτικούς σκοπούς και μόνο

:hehe:

Noobs keep walking no matter what , dude ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα noobs αυτους πους δεν θα μπορέσουν να ολοκληρώσουν την διαδικασία , αυτοι που θα το κάνουν ομως ανετα θα μπορουν να δουλέψουν στην νασα επειτα . :hehe: ασε που πιο ευκολα βρισκεις c4 παρα αυτα που θα χρειαστουν για να ολοκληρωσεις τον οδηγο .

Link to comment
Share on other sites

Πάμε και το update...http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207951

Και το πιο σημαντικό:

!!WARNING!!

If the firmware upgrade installation instructions are not followed properly the firmware upgrade could be data destructive and/or render your hard drive inoperable. As Seagate does not warrant the data on your drive, In addition to regular back-ups, if possible, your data should be backed up before upgrading the drive firmware. Additional information on backing-up the contents of your drive can be found at www.seagate.com. Though this firmware upgrade to your product is a change to the product the terms and conditions of your Seagate warranty for the product will remain effective to its normal expiration. For other warranties on your product please consult the warranty documentation provided by your supplier.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.