Jump to content



H Seagate αναγνωρίζει τους ελλατωματικούς 7200.11 δίσκους (Updated)


patrik

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

ST3500320AS και γω εδωωωω τον έχω απο μάρτιο να του ριξω κανα update ή θα φαω καμια φολα?

πωωωω και σκεφτόμουν να παω αυριο πλαισιο να παρω ακομη ενα ιδιο να κανω raid :tw:

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια κ απο μενα. 2ωρες το πολεμουσα αλλα τιποτα.

Η πλακα ειναι οτι βγαζουν f/w update , κ το προγραμμα δε λειτουργει για ολους. Το προσπαθουν η τους ερχεται ετσι αυθορμητα?

Link to comment
Share on other sites

ST3750330AS me SD15 firmware εδώ

κατεβάζω το ISO http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207951

το οποίο έχει μεσα μόνο το drivedetect.exe..

πως θα γινει το update....

γραψε το με κανενα iso burn και θα δεις κατα το start up ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια καταστραφηκα!!!!!!!

κατεβασα το iso κανω reboot τρεχει το cd κανει update press any key για να κανει το cyrcle και τπτ!!!!!

μου λεει hard disk error βοηθηστε με γιατι θα τα παίξω

σημειώστε οτι το update εγινε με σατα dvdr λετε εκεινη να εχω προβλημα και να δοκιμάσω με ide? help..

Link to comment
Share on other sites

με SATA dvdrom δοκιμασα και εγω και με εβγαλε error , απλα δεν εκανε το update

δεν δουλευει εσενα ο σκληρος?

το led δεν αναβει και μου λεει στην αρχη με το που κανει αναζητηση για drivers hard disk error

αυτο...

λες να δοκιμασω με ιde dvd rom?

Link to comment
Share on other sites

με SATA dvdrom δοκιμασα και εγω και με εβγαλε error , απλα δεν εκανε το update

δεν δουλευει εσενα ο σκληρος?

Τι ερρορ σου εβγαλε ? λογικα σου εβγαλε για το part number μιας και δεν εχω βρει πουθενα για το 303 ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Τι ερρορ σου εβγαλε ? λογικα σου εβγαλε για το part number μιας και δεν εχω βρει πουθενα για το 303 ακομη.

βασικα το update οταν το κανει δεν μετραει κατι δευτερολεπτα?

ε το κανε αυτο εσβησε το πισι το ανοιξα και μου λεει hard disk error τπτ αλλο

και μετα κατι για το boot να αλλαξω συσκευη

μεσα στο βιος δεν το βρισκει με ονομασια οπως τον εβρισκε πριν το update τωρα τον βλεπει απλα σαν hard disk.

μοντελο st3500320as firmware sd15 αυτα ξερω.. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ εχεις -300 ετσι ?

μηπως θελει να ξαναφλασαριστει ?

δν ξερω ρε γμτ εγω εκανα τα εξης βηματα: κατεβαζω απο την σελιδα στα δεξια που λεει για firmware για το μοντελο μ

το γραφω σε ενα σιντι μεσο nero κανω reboot το τρεχει το cd παταω το D που αναφερεται στο λογισμικο του σκληρου μου ξεκιναει μετραει κατι σε δευτερολεπτα τελειωνει

μου λεει να μην πατησω ctrl + alt + del και να πατησω οποιο να ναι πληκτρο για να κανει κατι cyrcle δεν θυμαμαι καλα

το κανει σβηνει το πισι παταω να αναψει και μενει εκει δεν μου βγαζει ονομασια για σκληρο

ελεος καλο παμε να κανουμε..... και τα Ε$#$Ε# ολα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, ξαναμπουταρε απο το cd και πατα να κανει ενα σκαναρισμα για σκληρους (με το S?) να δεις αν στον βγαζει εκει...

το έκανα και μου τον δειχνει εκει τον σκληρο και με το καινουργιο firmware μαλιστα!!!!!

τον πηγα πλαίσιο να δω τι θα κανουν και αυτοι εκει...

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα καταφέραν έτσι αυτή τη φορά στη Seagate ρε γμτ; Τουλάχιστον με τους 1.5ΤΒ το firmware που έβγαλαν έλυσε τα προβλήματα μια κι έξω...υπό την πίεση των πελατών τους μάλλον βιάστηκαν να δώσουν μια λύση και τα έμπλεξαν περισσότερο...

Προβλέπω πολλοί σταθεροί πελάτες της εταιρείας να της τραγουδούν: (πώς τό 'λεγε η Αρλέτα)... :rap: "Δεεν θέλω να σε ξαναδώ, μωράκι μου τα κάναμε σαλάαατα..."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.