Jump to content



H Seagate αναγνωρίζει τους ελλατωματικούς 7200.11 δίσκους (Updated)


patrik

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

και εδω( http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207951&Hilite=) ποτε δηλαδη θα τα εχουνε ετοιμα?Απο εδω αλλαξε κανενας firmware παιδια?υπηρξε κανενα προβλημα η διαδικασια περνει ωρα?Καποιος να μας καθοδηγησει?

Link to comment
Share on other sites

Το firmware που ειχε μεχρι χτες ειχε επιτυχια σε 750 και 1000 GB σε καποιους σκληρους οχι σε ολους!Τους 500αρηδες απ'ότι εχω δει τους "μπρικαρει" ολους!Τωρα το ποτε...μμμ μπορει μεσα στη βδομαδα!Εγω παντως ηδη παρηγγειλα σκληρο WESTERN για το backup!πολυ ωρα δεν περνει,παλια που ειχα κανει 15 λεπτα κατι τετοιο...τωρα αν αυτο θελει παραπανω...!

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εισαι τυχερος και ο σκληρος σου να μην ανηκει στη σειρα αυτη που ειναι προβληματικη!σκεψου οτι το 40% ανηκει περιπου!αλλα το ρισκαρεις?μπορει να εχεις το model number και το fw sd15 αλλα ισως αν μην κατασκευαστηκε στην ταιλανδη ο δικος σου και ισως οχι το δεκεμβρη!κανε μπακαπ ψηλε για καλο και για κακο!

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς τους 2.5άρηδες δεν έχει ακουστεί κάτι. αν πάλι ρωτάς τι συμβαίνει αν συνδέσεις εξωτερικά κάποιο από τα προβληματικά μοντέλα τοτε βέβαια τα προβλήματα παραμένουν.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς τους 2.5άρηδες δεν έχει ακουστεί κάτι. αν πάλι ρωτάς τι συμβαίνει αν συνδέσεις εξωτερικά κάποιο από τα προβληματικά μοντέλα τοτε βέβαια τα προβλήματα παραμένουν.

Εννοώ την σειρα freeagent της seagate (εξωτερικοί που περιεχουν 3,5 hard disks).....ξερει κανεις τι δισκους περιέχουν μέσα??

Link to comment
Share on other sites

ωπου εχω διαβασει λενε για το blueprint του δεκεμβριου 07-08.Τι γινεται ομως αν αυτο βγηκε καλο για ενα διαστημα και δεν ειχαν κατι καλυτερο μπορει να το χρησιμοποιησαν και σε αλλεσ παραγωγικες περιοδους.Αποψη μου κανε μπακαπ,αλλα μην κανεις ακομα update εκτος και αν πει η seagate καντε ολοι ανεξαιρετως.Η αλλη επιλογη ειναι...μπακαπ-->hdd stressing tools-->πατωμενος σκληρος-->νεοσ σκληρος απο εγγυηση...χεχε!

Link to comment
Share on other sites

Γλεντιααααα πηγα στο πλαίσιο να μάθω τι έγινε με τον σκληρο και μου έβγαλαν πιστωτικο για να πάρω καινουργιο λέγοντας οτι ο παλιός βγήκε οφφ

τλπ. Δεν δέχτηκα το πιστωτικό γιατι θέλω να περιμένω το καινουργιο firmware.

στο κατάστημα της Λάρισας έγινε αυτο...

ο σκληρός τον βλέπει το πισι κανονικα απλα δεν bootarei λεει ερορ

οποτε περιμένω.....

ποτε ξανά seagate... και ήθελα να κανω και raid αυτη την βδομαδα :computer:

Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος μπορεί να μην επηρεάζεται από το τρέχον πρόβλημα, αλλά μπορεί να επηρεάζεται από εκείνο του περιοδικού παγώματος - μη-απόκρισης κατά την αντιγραφή ή την αναπαραγωγή αρχείων...

Εχεις παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα; Πάντως έχει βγει firmware για τον δίσκο σου (το CC1H /-J). Πότε τον αγόρασες;

Δεν εχει παρουσιασει τιποτα

Δεν το χρησιμοποιω και πολυ..τον εχω εξωτερικο και μεσα του εχω χωσει HD movies

Τον πηρα Δεκεμβριο

Link to comment
Share on other sites

The next available Agent will be with you in a moment.

Hello. How may I help you?

Alexander: Ι just wanted to check if my drive is affected by the SD15 firmware problem

Alexander: could we check that?

Jason H.: I am sorry we do not support firmware over chat please refer to this tech article for further assistance, you will need to use the email link to request firmware.

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931

The following information will be required:

Model Number

Serial Number

Current firmware revision

Μου φαίνεται ότι βαρέθηκαν να ακούνε για τους δίσκους...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.