Jump to content



Ψυξη για gtx 280! Τι προτινετε?


redbighunter

Recommended Posts

Επειδη μου σπαει τα νευρα το ανεμηστηρακι της gtx280 λεω να αλλαξω το συστημα ψυξης της! το pc εχει custom υδροψηξη για το cpu (dtec v2, mpc 655, thermochill pa120.3)! τι προτινετε? υδροψηξη ή αερα? καποιες συγκεκριμενες λυσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσοv έχεις καλό ψυγείο και αντλία δεν τίθεται θέμα!!

Τώρα από εκεί και πέρα έχεις επιλογή για full cover ή κάποιο universal με ψυκτράκια.

Εγώ είμαι υπέρ του δεύτερου λόγω κόστους και ότι θα μπαίνει και σε μελλοντικές κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσοv έχεις καλό ψυγείο και αντλία δεν τίθεται θέμα!!

Τώρα από εκεί και πέρα έχεις επιλογή για full cover ή κάποιο universal με ψυκτράκια.

Εγώ είμαι υπέρ του δεύτερου λόγω κόστους και ότι θα μπαίνει και σε μελλοντικές κάρτες...

για προτινε κ κατι συγκεκριμενο? τι block? τι ψυκτρακια?

Link to comment
Share on other sites

Υδορψυξη φυσικα, αφου εχεις και το thermochill. Κατι σε fullcover κατα προτιμηση, ΕΚ?

κι εγω αυτο σκεφτομουν! αλλα δεν ξερω αν αξιζει το fullcover τα λεφτα του κ οτι αν αλλαξω καρτα, μετα βγαινει αχρηστο!

Link to comment
Share on other sites

για προτινε κ κατι συγκεκριμενο? τι block? τι ψυκτρακια?

Εγώ στη δικιά μου είχα κλασσικά ενα Swiftech MCW60.Aπλά επειδή η 280 είχε αλλαγμένες τις τρύπες αναγκαστικά το είχα βάλει με δύο βίδες διαγώνια.Όχι η καλύτερη λύση αλλά πατούσε κανονικά.Πάντως έχει βγάλει η Swiftech ένα plate για την 280 αλλά δεν ξέρω αν θα το βρεις Ελλάδα...

Ψυκτράκια εγώ έχω βολευτεί με αυτά που είναι και πάμφτηνα...http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700464

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη δικιά μου είχα κλασσικά ενα Swiftech MCW60.Aπλά επειδή η 280 είχε αλλαγμένες τις τρύπες αναγκαστικά το είχα βάλει με δύο βίδες διαγώνια.Όχι η καλύτερη λύση αλλά πατούσε κανονικά.Πάντως έχει βγάλει η Swiftech ένα plate για την 280 αλλά δεν ξέρω αν θα το βρεις Ελλάδα...

Ψυκτράκια εγώ έχω βολευτεί με αυτά που είναι και πάμφτηνα...http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700464

καποιο αλλο block που να κουμπωνει κανονικα πανω στην 280? τα ψυκτρακια αυτα τα εχω πανω σε μαι 8800gt stock κ ζεματανε τα ατιμα! τα ψυχεις καθολου εσυ ή τα εχεις σκετα πανω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη δικιά μου είχα κλασσικά ενα Swiftech MCW60.Aπλά επειδή η 280 είχε αλλαγμένες τις τρύπες αναγκαστικά το είχα βάλει με δύο βίδες διαγώνια.Όχι η καλύτερη λύση αλλά πατούσε κανονικά.Πάντως έχει βγάλει η Swiftech ένα plate για την 280 αλλά δεν ξέρω αν θα το βρεις Ελλάδα...

Ψυκτράκια εγώ έχω βολευτεί με αυτά που είναι και πάμφτηνα...http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700464

καποιο αλλο block που να κουμπωνει κανονικα πανω στην 280? τα ψυκτρακια αυτα τα εχω πανω σε μια 8800gt stock κ ζεματανε τα ατιμα! τα ψυχεις καθολου εσυ ή τα εχεις σκετα πανω?

Link to comment
Share on other sites

καποιο αλλο block που να κουμπωνει κανονικα πανω στην 280? τα ψυκτρακια αυτα τα εχω πανω σε μια 8800gt stock κ ζεματανε τα ατιμα! τα ψυχεις καθολου εσυ ή τα εχεις σκετα πανω?

Δεν ξέρω αν από τότε έχει βγει κάποιο που να περιλαμβάνει το σωστό plate...

Ένα αργόστροφο 12ρι έχω να βαράει την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν από τότε έχει βγει κάποιο που να περιλαμβάνει το σωστό plate...

Ένα αργόστροφο 12ρι έχω να βαράει την κάρτα.

μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να δω ακριβως πως το εχεις- που το εχεις στηριξει κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν αξιζει να παρεις Full cover γιατι ειναι ακριβα και οσο ναναι την παντρευεσαι την καρτα μετα..

Εγω στην δικια μου εχω το Koolance της υπογραφης..Ειναι αρκετα βολικο και αμα στο μελλον γουσταρεις το βαζεις και στο NB της motherboard..

Τωρα ειπωθηκε απο τον AN7 OverClocker οτι υπαρχει περιπτωση να γδαρεις τον πυρηνα οταν το βγαζεις αλλα αν εισαι προσεκτικος δεν θα παθει τιποτα..

Μια φωτο απο την καρτα μου με γωνιακα ρακορ

11012009099.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως το full cover αξιζει imo γιατι δεν ειναι και λιγη η θερμοτητα που βγαζουν οι μνημες/vrm κλπ.

αυτο σκεφτομαι κι εγω! γλυτωνεις και το fanακι στα ψυκτρακια! και ειναι κ πολυ πιο ομορφο! ταυτοχρονα κ πολυ πιο ακριβο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.