Jump to content



Ομαδική Αγορά Calibration Tool #2


FLO

Recommended Posts

ρε παιδια για να καταλαβω :p

ειναι μια συσκευη την οποια βαζεις στην οθονη και τη κανει να αποδιδει τα χρωματα στο καλυτερο της, ετσι??? και ειναι 1 χρησης? δεν χρειαζεται να τη ξανακανεις αν τη κανεις 1 φορα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

τυπικά, επαναλαμβάνεις κάθε 2-4 βδομάδες, αλλά δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά με το επανακαλιμπράρισμα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. 3-6 μήνες, νομίζω, είναι καλά, ανάλογα και με τη χρήση :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ υπερ του lacie είμαι γιατί υπάρχει και σε ελληνικά μαγαζιά άρα θα παίζει και ελληνική εγγύηση κάτι που θεωρώ υπέρ.......

Θα έλεγα να πάμε στο απλό και όχι στο pro αφού δεν δνμίζω να το θέλουμε για τόσο επαγγελματική χρήση........

Επίσης καλό είναι να οριστεί απο τώρα για ανάμεσα στα άτομα της αγοράς τα εξής:

1)Ένας υπεύθυνος για την διανομή του

2)Κάποιες στάνταρ ημέρες που θα μπορεί να το έχει ο καθένας (π.χ. 3-4 μέρες)

3)Καποιοι κανόνες σχετικά με τη χρήση και τη μετακίνηση του

Link to comment
Share on other sites

τυπικά, επαναλαμβάνεις κάθε 2-4 βδομάδες, αλλά δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά με το επανακαλιμπράρισμα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. 3-6 μήνες, νομίζω, είναι καλά, ανάλογα και με τη χρήση :)

αν δεν πειραξεις τις ρυθμισεις γιατι να χρειαστει επανακαλιμπραρισμα??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εφόσον δεν μπορούσαμε να διαλέξουμε εργαλείο και δεν πήρε και κάποιος την πρωτοβουλία να το οργανώσει(όχι ότι ήταν κανείς υποχρεωμένος)

το θέμα ξεχάστηκε.

Εγώ λέω αν συμφωνούν 10 τουλάχιστον άτομα, να πάρουμε το ίδιο που έχουν και τα άλλα παιδιά,Lacie pro Blue Eye 2,που είναι και δοκιμασμένο.

Όσον αφορά αυτό

Ένας υπεύθυνος για την διανομή του

Εμένα μου φαίνεται λίγο δύσκολο να υποχρεωθεί κάποιο παιδί,αν ήταν θα το είχε προτείνει ήδη κάποιος.

Απλά να καθορίσουμε αρχικά τη σείρα που θα το παίρνει ο κάθε χρήστης,και ο καθένας θα είναι υπεύθυνος να το παραδίδει στον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αναλαμβάνω εγώ χωρίς καμία απαίτηση. Θα συμμετάσχω κι εγώ στο κόστος καθώς με ενδιαφέρει αν και έχω τις οθόνες μου Calibrated.

Αφήστε να κάνω ένα review του θέματος να δω που βρισκόμαστε, να υπολογίσω-σχεδιάσω την όλη φάση και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.