Jump to content



Overclocking Core i7 (D0)


wacko_gr

Recommended Posts

αληθεια απο οτι εχω δει εκει κοντα παιζουν ετσι νομιζα τουλαχιστον...παλι καλα γιατι ειμαι και ψιλο γκαντεμης.αλλα θερμοκρασιες 80+ σε stress test αλλα σε γενικες γραμμες μεχρι 47 cpu load εχω δει στο gta4 οποτε μια χαρα

Έγινε επεξεργασία από christaras
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πάει ο D0 και με λίγο ρεύμα... πολύ καλό αυτό

Εντελώς τυχαία (γουρούνι στο σακί πήρα, δεν τον είδα καν) μου έκατσε και εμένα ενας D0 (SLBEJ - batch 3850A796)

Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν θα πάω για πολλά, δεν νομίζω να μου το επιτρέψει και το τροφοδοτικό, και απλή αερόψυκτρα (Auras LPT-709) θα παίξει, θα είναι και αθόρυβο setup γενικώς...

Με λίγο ρεύμα, και όσο πάει..

Link to comment
Share on other sites

21 σε Turbo Mode ειναι i think

το αναφερω και στο πρωτο ποστ με turbo on ειναι.τωρα στη rampage2 μονο με 1001 bios εχω την επιλογη με το επομενο που ειχα δοκιμασει δεν την ειχε την επιλογη...οποτε ψαξε στο google μηπως και βρεις τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω D0. Σημερα τον πηρα, και θελει μπολικο ψαξιματακι. Γενικως δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται με τους i7 :p

Σε σχεση με τον παλιο μου C0, o οποιος πηγαινε max στα 3.8 με 1.41V, o D0 με τα ιδια settings αλλα χαμηλοτερο volt (1.39) τρεχει στα 4.2

Ελπιζω οταν καταφερω να κατανοησω το σκεπτικο του overclocking σε i7 να δω και καλυτερα αποτελεσματα.

Θερμοκρασιες γυρω στα 65-70 (νερο)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω D0. Σημερα τον πηρα, και θελει μπολικο ψαξιματακι. Γενικως δεν εχω καταλαβει ακομα τι γινεται με τους i7 :p

Σε σχεση με τον παλιο μου C0, o οποιος πηγαινε max στα 3.8 με 1.41V, o D0 με τα ιδια settings αλλα χαμηλοτερο volt (1.39) τρεχει στα 4.2

Ελπιζω οταν καταφερω να κατανοησω το σκεπτικο του overclocking σε i7 να δω και καλυτερα αποτελεσματα.

Θερμοκρασιες γυρω στα 65-70 (νερο)

τοσο πηγαινε ο παλιος σου με νερο????

Link to comment
Share on other sites

τοσο πηγαινε ο παλιος σου με νερο????

Γιατι σου φαινετε περιεργο? Δεν ειναι ολα τα κομματια το ιδιο, επειδη δινει ο καθενας ενα ss στο internet στα 4-4,2 δεν σημαινει οτι πανε ολοι τοσο σταθερα. Ασε που αυτοι με τα κομματια που δεν πανε απλα δεν ποσταρουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.