Jump to content



Σχετικά με τα reviews του TheLab, απόψεις μελών


morpheus

Recommended Posts

Ενδιαφέρουσα διάταξη, αν και ουσιαστικά είναι ένα μπαλωμα στο πρόβλημα που εχει το ATX (και το BTX) οτι οι καρτες εμποδίζουν την φυσική κατακόρυφη ροή.

Θα ήθελα να κανω παντως τις παρακάτω προσωπικές μου παρατηρήσεις για το layout των reviews γενικα:

1) Λιγότερες φωτογραφίες

2) Ακόμα λιγότερες φωτογραφίες! (σοβαρα τώρα, αφού έχετε το μεράκι-ικανότητα-εξοπλισμο-βιτσιο να τις βγαζετε, βαλτε τις πιο αντιπροσωπευτικες στο κυριως σωμα του review, και δωστε και λινκ για ενα online album με το συνολο των φωτογραφιών).

3) Λιγότερες σελίδες. Δεν υπάρχει αμφιβολία νομίζω οτι ολοι προτιμούμε να σκρολάρουμε παρά να παταμε 15 φορές next. Καλύτερα να παρει 1-2 sec παραπάνω να φορτώσει μια μεγάλη σελίδα παρά να πρεπει να σταματάμε το διαβασμα καθε λιγο για να φορτώσει η επομενη.

4) Τα διαγράμματα ειναι αχρείαστα μεγάλα, και το animation εμενα με ενοχλεί: καθυστερεί την εμφάνιση των αποτελεσμάτων και τρωει CPU χωρίς λόγο. Καποιες φορές μαλλιστα επιλέγετε να βαλετε ενα διαγραμμα μόνο και μόνο για να δειξετε ουσιαστικα 2-3 νούμερα που θα μπορούσαν να μπουν απλα σε έναν πίνακα.

Γενικά θα ήθελα οι παρουσιάσεις να ειναι πιο χρηστικές για αυτόν που θελει να κανει ενα γρηγορο αρχικο διαβασμα. Έχω στο μυαλό μου ως πρότυπο το λιτο και μεστό στυλ του www.silentpcreview.com: απλό layout, χωρίς μπλιμπλίκια να αποσπουν την προσοχή, χωρίς αχρείαστα διαγράμματα οταν τα αποτελέσματα μπορούν να δοθούν σε εναν πινακα, και με λιγες, μεγαλες σελίδες. Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να υπάρχει έξτρα υλικο για οποιον θελει να εντρυφήσει.

Βεβαίως τα παραπάνω αναφέρονται απλά στις δικές μου προτιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το review αυτό απλά έφερε την επανάσταση στις παρουσιάσεις προϊόντων του Lab. Συγχαρητήρια dubber! :T:

Σε ευχαριστώ, βαριά λόγια αλλά αυτός είναι ο στόχος. Να πάμε όσο πιο ψηλά μπορούμε. Φυσικά να ευχαριστήσω τον Αλέξη για την βοήθεια που προσέφερε καθόλη τη διάρκεια του Review και φυσικά για την συνέντευξη που εξασφάλισε αποκλειστικά για εσάς.

Ενδιαφέρουσα διάταξη, αν και ουσιαστικά είναι ένα μπαλωμα στο πρόβλημα που εχει το ATX (και το BTX) οτι οι καρτες εμποδίζουν την φυσική κατακόρυφη ροή.

Θα ήθελα να κανω παντως τις παρακάτω προσωπικές μου παρατηρήσεις για το layout των reviews γενικα:

1) Λιγότερες φωτογραφίες

2) Ακόμα λιγότερες φωτογραφίες! (σοβαρα τώρα, αφού έχετε το μεράκι-ικανότητα-εξοπλισμο-βιτσιο να τις βγαζετε, βαλτε τις πιο αντιπροσωπευτικες στο κυριως σωμα του review, και δωστε και λινκ για ενα online album με το συνολο των φωτογραφιών).

3) Λιγότερες σελίδες. Δεν υπάρχει αμφιβολία νομίζω οτι ολοι προτιμούμε να σκρολάρουμε παρά να παταμε 15 φορές next. Καλύτερα να παρει 1-2 sec παραπάνω να φορτώσει μια μεγάλη σελίδα παρά να πρεπει να σταματάμε το διαβασμα καθε λιγο για να φορτώσει η επομενη.

4) Τα διαγράμματα ειναι αχρείαστα μεγάλα, και το animation εμενα με ενοχλεί: καθυστερεί την εμφάνιση των αποτελεσμάτων και τρωει CPU χωρίς λόγο. Καποιες φορές μαλλιστα επιλέγετε να βαλετε ενα διαγραμμα μόνο και μόνο για να δειξετε ουσιαστικα 2-3 νούμερα που θα μπορούσαν να μπουν απλα σε έναν πίνακα.

Γενικά θα ήθελα οι παρουσιάσεις να ειναι πιο χρηστικές για αυτόν που θελει να κανει ενα γρηγορο αρχικο διαβασμα. Έχω στο μυαλό μου ως πρότυπο το λιτο και μεστό στυλ του www.silentpcreview.com: απλό layout, χωρίς μπλιμπλίκια να αποσπουν την προσοχή, χωρίς αχρείαστα διαγράμματα οταν τα αποτελέσματα μπορούν να δοθούν σε εναν πινακα, και με λιγες, μεγαλες σελίδες. Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να υπάρχει έξτρα υλικο για οποιον θελει να εντρυφήσει.

Βεβαίως τα παραπάνω αναφέρονται απλά στις δικές μου προτιμήσεις.

Ευχαριστώ για το feedback. Είναι αρκετά ενδιαφέρον όταν οι περισσότεροι εδώ μέσα (από ό,τι έχω καταλάβει), προτιμούν πολλές φωτογραφίες.

Σκοπός των φωτογραφιών δεν ήταν η φλυαρία αλλά η πλήρης κάλυψη του κουτιού. Νομίζω επίσης ότι αυτό δεν έγινε εις βάρος του κειμένου.

Για το σκρολάρισμα επίσης, συνήθως ακούω απόψεις του στυλ "Προτιμώ να αλλάζω σελίδα από το να πονάει το δάχτυλό μου από το scroll" αλλά φυσικά είναι θέμα γούστων όλα. Θα προσπαθήσουμε να βρούμε κάπου τη χρυσή τομή.

Διαγράμματα και τα σχετικά μπαίνουν για λόγους καλαισθησίας και όμορφης παρουσίασης. Σε αυτό τουλάχιστον θα με βρεις κάθετα αντίθετο.

Πρωτοποριακο case,περιμενα τιμη (πολυ) μεγαλυτερη απο 199Ε,αλλα δεν μπορουσαν να το φτιαξουν απο αλουμινιο?

Το review ειναι πληρεστατο.Ευγε!

Ζήση όπως λέει και ο Product Manager στην πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξή του, προτιμήθηκε το ατσάλι έναντι του αλουμινίου καθώς το κόστος θα ανέβαινε κάθετα.

Προσωπική άποψη, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί είναι κακό να μην έχει αλουμίνιο ένα κουτί, όταν μάλιστα αυτό είναι βαμμένο και μαύρο.

Γενικά είμαι της άποψης ότι αφού δεν το κουβαλάω στην πλάτη, δεν με νοιάζει το βάρος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το feedback. Είναι αρκετά ενδιαφέρον όταν οι περισσότεροι εδώ μέσα (από ό,τι έχω καταλάβει), προτιμούν πολλές φωτογραφίες.

Σκοπός των φωτογραφιών δεν ήταν η φλυαρία αλλά η πλήρης κάλυψη του κουτιού. Νομίζω επίσης ότι αυτό δεν έγινε εις βάρος του κειμένου.

Δεν λέω να καταργηθούν οι φωτογραφίες, αλλά να μπούν οι πιο πολλές σε ένα παράρτημα.

Για το σκρολάρισμα επίσης, συνήθως ακούω απόψεις του στυλ "Προτιμώ να αλλάζω σελίδα από το να πονάει το δάχτυλό μου από το scroll" αλλά φυσικά είναι θέμα γούστων όλα. Θα προσπαθήσουμε να βρούμε κάπου τη χρυσή τομή.

Τι να σου πω, εγω το "scroll μισή σελίδα, ψαξε να βρεις το next, click, παυση 2-3 δευτερόλεπτα να φορτώσει" και φτου κι απο την αρχή με κουράζει περισσότερο. Ειδικα οταν θελω να κανω μια γρήγορη αναγνωση και η καθε σελίδα εχει 10 φωτογραφίες που προσπερνάω και 10 γραμμες κειμενο.

Διαγράμματα και τα σχετικά μπαίνουν για λόγους καλαισθησίας και όμορφης παρουσίασης. Σε αυτό τουλάχιστον θα με βρεις κάθετα αντίθετο.

Προσωπικά πιστεύω πως τα διαγράμματα πρεπει να μπαίνουν εκει που δινουν καλύτερη εποπτεία των αποτελεσμάτων απο τα ιδια τα νούμερα. (Για αυτό π.χ. και θεωρώ απαράδεκτα bar charts που δεν εχουν ως αρχη το 0). Όταν τα αποτελέσματα ειναι 2-3 νούμερα, προσωπικά το διάγραμμα δεν μου προσφέρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν το διάβασα αλλά οι φωτογραφίες πολύ καλές

και από έκταση και bold είδα οτι έχεις πραγματικά περγράψει τα πάντα.

άξιος...

συμφώνησα στην πρώτη σελίδα σχετικά με τα κινούμενα μέρη κλπ

φανταζόμουνα οτι μπήκε εικόνα αντί για κείμενο με σκοπό να μην υποκλέπτεις εύκολα τα πινακάκια με όλο το ζουμί.

σαν παρουσίαση τα σπάει

δείχνει αν μη τι άλλο οτι πέρασατε πολλές ώρες παρέα....

Link to comment
Share on other sites

συμφώνησα στην πρώτη σελίδα σχετικά με τα κινούμενα μέρη κλπ

φανταζόμουνα οτι μπήκε εικόνα αντί για κείμενο με σκοπό να μην υποκλέπτεις εύκολα τα πινακάκια με όλο το ζουμί.

Με μπέρδεψες. Τι θέλεις να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα διάταξη, αν και ουσιαστικά είναι ένα μπαλωμα στο πρόβλημα που εχει το ATX (και το BTX) οτι οι καρτες εμποδίζουν την φυσική κατακόρυφη ροή.

Θα ήθελα να κανω παντως τις παρακάτω προσωπικές μου παρατηρήσεις για το layout των reviews γενικα:

1) Λιγότερες φωτογραφίες

2) Ακόμα λιγότερες φωτογραφίες! (σοβαρα τώρα, αφού έχετε το μεράκι-ικανότητα-εξοπλισμο-βιτσιο να τις βγαζετε, βαλτε τις πιο αντιπροσωπευτικες στο κυριως σωμα του review, και δωστε και λινκ για ενα online album με το συνολο των φωτογραφιών).

3) Λιγότερες σελίδες. Δεν υπάρχει αμφιβολία νομίζω οτι ολοι προτιμούμε να σκρολάρουμε παρά να παταμε 15 φορές next. Καλύτερα να παρει 1-2 sec παραπάνω να φορτώσει μια μεγάλη σελίδα παρά να πρεπει να σταματάμε το διαβασμα καθε λιγο για να φορτώσει η επομενη.

4) Τα διαγράμματα ειναι αχρείαστα μεγάλα, και το animation εμενα με ενοχλεί: καθυστερεί την εμφάνιση των αποτελεσμάτων και τρωει CPU χωρίς λόγο. Καποιες φορές μαλλιστα επιλέγετε να βαλετε ενα διαγραμμα μόνο και μόνο για να δειξετε ουσιαστικα 2-3 νούμερα που θα μπορούσαν να μπουν απλα σε έναν πίνακα.

Γενικά θα ήθελα οι παρουσιάσεις να ειναι πιο χρηστικές για αυτόν που θελει να κανει ενα γρηγορο αρχικο διαβασμα. Έχω στο μυαλό μου ως πρότυπο το λιτο και μεστό στυλ του www.silentpcreview.com: απλό layout, χωρίς μπλιμπλίκια να αποσπουν την προσοχή, χωρίς αχρείαστα διαγράμματα οταν τα αποτελέσματα μπορούν να δοθούν σε εναν πινακα, και με λιγες, μεγαλες σελίδες. Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να υπάρχει έξτρα υλικο για οποιον θελει να εντρυφήσει.

Βεβαίως τα παραπάνω αναφέρονται απλά στις δικές μου προτιμήσεις.

Προσωπικά όταν θέλω να αγοράσω ένα προϊόν, βγαίνω στο internet και ψάχνω για reviews. Εκεί πραγματικά θέλω να δω το προϊόν από κάθε άποψη και όσο το δυνατόν αναλυτικά τι παίζει με την πάρτη του.

Ειδικά όταν πρόκειται για κάτι που στοιχίζει 200€! Αν θέλεις λιγότερα μην ψάχνεις για review, πας απλά στη σελίδα του κατασκευαστή και κοιτάς τα marketing style κείμενα και καμιά 2-5 φωτό και είσαι ΟΚ ;)

Σχετικά με τις πολλές σελίδες, όπως είπε ο Κώστας οι περισσότεροι γκρινιάζουν για το πολύ scroll, θα βρούμε τη χρυσή τομή, αν και κάτι μου λέει ότι και 10 πχ να ήταν οι σελίδες πάλι θα ενοχλούσε κάποιους. Για τα διαγράμματα αναμείνατε στο ακουστικό σας :)

Link to comment
Share on other sites

φαντάστηκα (παλαιότερα) ότι τα flash μπήκαν για να κοπούν τα εύκολα άμεσα copy paste απο το forum σε άλλα site Kλπ

προσωπικά δε μου αρέσει μετά απο 2λεπτά να περιμένω να ΞΑΝΑφορτώσει η εικόνα που ήθελα να συγκρίνω πάνω μπάρες κάτω μπάρες κλπ

αν είναι θέμα γούστο μπλιαχ

αν είναι και θέμα σφάλειας ή κάτι άλλο πάσο.

επίσης τα ποσοστά πως υπολογίζονται? 93% κλπ?

έχει προβλεφθεί κάποια κανονικοποίηση ως προς τα ομοειδή προιόντ αμε σκοπό να υπάρχει

αντίκρυσμα στο χρόνο μεταξύ ομόβαθμων προιόντων?

δλδ μια ψύκτρα που πήρε κάποτε 80%

και μια αυριανή που θα πάρει 73% μεταξύ τους μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα

δεδομένου και οτι το 100% αλλάζει απο καιρό σε καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Για τα charts το κοιτάμε ήδη για κάτι νέο. Τα ποσοστά υπολογίζονται αυτόματα από το σύστημα βαθμολογίας. Αντίκρυσμα στο χρόνο δεν πιστεύω ότι μπορείς να έχεις. Για να καταλάβεις τι εννοώ για παράδειγμα και η x1900xt είχε κάποτε 90%, δεν έχει νόημα να το συγκρίνεις με ένα αντίστοιχο νέο προϊόν όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα διάταξη, αν και ουσιαστικά είναι ένα μπαλωμα στο πρόβλημα που εχει το ATX (και το BTX) οτι οι καρτες εμποδίζουν την φυσική κατακόρυφη ροή.

Θα ήθελα να κανω παντως τις παρακάτω προσωπικές μου παρατηρήσεις για το layout των reviews γενικα:

1) Λιγότερες φωτογραφίες

2) Ακόμα λιγότερες φωτογραφίες! (σοβαρα τώρα, αφού έχετε το μεράκι-ικανότητα-εξοπλισμο-βιτσιο να τις βγαζετε, βαλτε τις πιο αντιπροσωπευτικες στο κυριως σωμα του review, και δωστε και λινκ για ενα online album με το συνολο των φωτογραφιών).

3) Λιγότερες σελίδες. Δεν υπάρχει αμφιβολία νομίζω οτι ολοι προτιμούμε να σκρολάρουμε παρά να παταμε 15 φορές next. Καλύτερα να παρει 1-2 sec παραπάνω να φορτώσει μια μεγάλη σελίδα παρά να πρεπει να σταματάμε το διαβασμα καθε λιγο για να φορτώσει η επομενη.

4) Τα διαγράμματα ειναι αχρείαστα μεγάλα, και το animation εμενα με ενοχλεί: καθυστερεί την εμφάνιση των αποτελεσμάτων και τρωει CPU χωρίς λόγο. Καποιες φορές μαλλιστα επιλέγετε να βαλετε ενα διαγραμμα μόνο και μόνο για να δειξετε ουσιαστικα 2-3 νούμερα που θα μπορούσαν να μπουν απλα σε έναν πίνακα.

Γενικά θα ήθελα οι παρουσιάσεις να ειναι πιο χρηστικές για αυτόν που θελει να κανει ενα γρηγορο αρχικο διαβασμα. Έχω στο μυαλό μου ως πρότυπο το λιτο και μεστό στυλ του www.silentpcreview.com: απλό layout, χωρίς μπλιμπλίκια να αποσπουν την προσοχή, χωρίς αχρείαστα διαγράμματα οταν τα αποτελέσματα μπορούν να δοθούν σε εναν πινακα, και με λιγες, μεγαλες σελίδες. Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να υπάρχει έξτρα υλικο για οποιον θελει να εντρυφήσει.

Βεβαίως τα παραπάνω αναφέρονται απλά στις δικές μου προτιμήσεις.

Συμφωνω με τα παραπανω και ειναι ο κυριoς λογος που δεν διαβαζω καθολου τα review εδω στο thelab, 10-15 σελιδες την στιγμη που θα μπορουσαν να ειναι 3-4. To silentpcreview ή το anandtech εχουν ιδανικο layout. Επισης η προσθηκη εκδοσης ολου του review σε μια σελιδα θα ηταν ωραια προσθηκη. Οσο για το σχολιο με τις φωτογραφιες θα συμφωνησω και με αυτο, χανετε το οποιο κειμενο υπαρχει μεσα σε τοσες φωτος, τουλαχιστον ας μπουν σαν thumbnails.

Link to comment
Share on other sites

To internet είναι άπειρο και άφθονο για όλους. Μπορεί ο καθένας να βρει ό,τι θέλει και στην μορφή που το θέλεις σε πολλά σημεία.

Γι αυτό τον λόγο φυσικά μπορείς να διαβάζεις συγκεκριμένα reviews που σε ενδιαφέρουν σε άλλες σελίδες καθώς να γίνει ένα review σαν αυτό του Raven σε 3-4 σελίδες απλά δεν υπάρχει περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

To internet είναι άπειρο και άφθονο για όλους. Μπορεί ο καθένας να βρει ό,τι θέλει και στην μορφή που το θέλεις σε πολλά σημεία.

Γι αυτό τον λόγο φυσικά μπορείς να διαβάζεις συγκεκριμένα reviews που σε ενδιαφέρουν σε άλλες σελίδες καθώς να γίνει ένα review σαν αυτό του Raven σε 3-4 σελίδες απλά δεν υπάρχει περίπτωση.

να κρατήσουμε τη συζήτηση μακριά απο το Raven?

το θέμα άνοιξε με αφορμή αυτό και όχι με σκοπό να αλλάξει κάτι που ήδη έχει ανέβει.

εμένα Jpavly θα μου άρεσε να γίνεται ένα round up σε ορισμένα πράγματα,όταν αυτό είναι εφικτό.

βλέπουμε μια ψύκτρα να κρατάει τον x επεξεργαστή σε αυτή τη θερμοκρασία

θα μπορούσε να βγεί ένα συμπέρασμα με κάποιο παλιό review σχετίζοντας το TDP ¨η τα Watt του επεξεργαστή?

π.χ. εγώ γουστάρω το scalabitlity που δίνεται σε VGA με διάφορους επεξεργαστές

σε τέτοια φάση αναφέρομαι

να γίνει δλδ ακόμα πιο χρονοβόρα και αιματηρή η δουλειά του Reviewer....

να ποθάνει για ένα άρθρο....

ιδέα λέω,χωρίς να ψάχνω και εφαρμογή αυτής.

ένα προιόν που πήρε 80 πέρσυ φέτος πως στέκεται απέναντι στον ανταγωνισμό?

αν έκανες μια μέτρηση ενδεικτική με ένα παλιό και το καινούριο που τώρα τρέχεις

θα έβρισκες το σημείο αναφοράς για το παλιό ποσοστό και το καινούριο

δύσκολο το ξέρω,ίσως και χαζό

αλλά κάποια πράγμα τα βρίσκω υπερτιμημένα και υπερεκτιμημένα

όχι μόνο εδώ αλλά και αλλού.

εντελλώς φιλοσοφικά ε?

:hang3:

Link to comment
Share on other sites

3) Λιγότερες σελίδες. Δεν υπάρχει αμφιβολία νομίζω οτι ολοι προτιμούμε να σκρολάρουμε παρά να παταμε 15 φορές next. Καλύτερα να παρει 1-2 sec παραπάνω να φορτώσει μια μεγάλη σελίδα παρά να πρεπει να σταματάμε το διαβασμα καθε λιγο για να φορτώσει η επομενη.

Για τις σελιδες συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εκεί είμαι, όταν θέλω να βρω μια συγκεκριμένη σελίδα, π.χ. με τα νούμερα από Cinebench, θέλω να πάω κατευθείαν εκεί, κι όχι να φορτώσω μια σελίδα ένα μέτρο και να με φάει το scrolling ;)

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι , αλλα ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα :)

για μενα το ιδανικο ειναι να ειναι ολα τα λινκς στην αρχη της σελιδας και ολο το περιεχομενο απο κατω, σα το wiki καπως. Απλο layout και πολυ πρακτικο.

Link to comment
Share on other sites

scrollάρεις και τώρα μια χαρά...

είναι λάθος το layout του Review γενικά,

πολύ άχρηστο πράμα πάνω ψηλά που θα σε αναγκάσει να κατέβεις για να διαβάσεις...

μήπως να λόκαρε μετά την μετάβαση(απο σελίδα σε σελίδα) στο κείμενο και όχι στο πάνω πλάισιο με το reviewer?

και δεδομένου οτι οι οθόνες είναι 1050 σε κάθετη διάσταση οι φωτό θα έπρεπε να είναι πιο μικρές για να μην scrollαρεις

προσωπική εκτίμηση είναι

δεν θέλω να αλλάξετε κάτι

απλά δεν τα διαβάζω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για τα charts το κοιτάμε ήδη για κάτι νέο. Τα ποσοστά υπολογίζονται αυτόματα από το σύστημα βαθμολογίας. Αντίκρυσμα στο χρόνο δεν πιστεύω ότι μπορείς να έχεις. Για να καταλάβεις τι εννοώ για παράδειγμα και η x1900xt είχε κάποτε 90%, δεν έχει νόημα να το συγκρίνεις με ένα αντίστοιχο νέο προϊόν όμως.

Θα μπορούσε να υπάρχει ένας συντελεστής που θα είναι ενδεικτικός της σύγκρισης με παλαιότερα προϊόντα; :hmm:

Είχα την εντύπωση ότι οι πολλές σελίδες είναι και πιο λειτουργικές στο να βρείτε πιο γρήγορα αυτό που ψάχνετε :...:
Κι εγώ εκεί είμαι, όταν θέλω να βρω μια συγκεκριμένη σελίδα, π.χ. με τα νούμερα από Cinebench, θέλω να πάω κατευθείαν εκεί, κι όχι να φορτώσω μια σελίδα ένα μέτρο και να με φάει το scrolling ;)

Νομίζω ότι σε οποιαδήποτε από τις δύο περιπτώσεις, ένα index θα έλυνε το πρόβλημα. ακόμα και αν ήταν όλα σε μία σελίδα θα μπορούσες από το index να πηγαίνεις κατευθείαν στο σημείο που σε ενδιαφέρει. Όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εποικοδομητικό και χρήσιμο είναι, να εκφράζει κάποιος την άποψη του για την δουλειά του άλλου.

Η ευγένεια όμως απαιτεί να αφήνεις ικανό χρόνο να περάσει. και όχι να τον «πλακώνεις» στα αρνητικά την ημέρα της παρουσίασης. Μπορεί να μην σου γουστάρει, αλλά ο άλλος έφαγε το χρόνο του και οφείλεις να το σεβαστής.

Μου μοιάζει μεταφυσικό να πρέπει να βιώσει την απαξίωση της παρουσίασης του.

Θα μου άρεσαν μεγαλύτερες οι σελίδες, αλλά δεν χαλιέμαι και με αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Εποικοδομητικό και χρήσιμο είναι, να εκφράζει κάποιος την άποψη του για την δουλειά του άλλου.

Η ευγένεια όμως απαιτεί να αφήνεις ικανό χρόνο να περάσει. και όχι να τον «πλακώνεις» στα αρνητικά την ημέρα της παρουσίασης. Μπορεί να μην σου γουστάρει, αλλά ο άλλος έφαγε το χρόνο του και οφείλεις να το σεβαστής.

Μου μοιάζει μεταφυσικό να πρέπει να βιώσει την απαξίωση της παρουσίασης του.

Θα μου άρεσαν μεγαλύτερες οι σελίδες, αλλά δεν χαλιέμαι και με αυτές.

Αφορμη ηταν πιστευω τα προσφατα reviews για ολη αυτη την συζητηση. Τα περισσοτερα απο οσα λεμε υπαρχουν και σε παλαιοτερα αρθρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.