Jump to content


Πως αφαιρούμε την κιτρινίλα απο τα πλαστικά μέρη των PC;


Recommended Posts

Μιλάω για την επίμονη κιτρινίλα/τσιγαρίλα που στερεί απο το πλαστικό το αρχικό λευκό του χρώμα.

Μέχρι στιγμής έχουμε και λέμε:

AZAX = No Go

Λιποκαθαριστής = Νο Go

Πανάκι υγρό με ινες = No Go

Ασετόν = (Μην το δοκιμάσετε) Θαμπώνει το πλαστικό

Νερο = Yeah, right...

Οινοπνευμα = Είχα πολλές ελπίδες αλλα με απογοήτευσε

Το μονο που απομένει είναι χλωρίνη. Εχει δοκιμάσει κανεις τιποτε αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ασετόν = (Μην το δοκιμάσετε) Θαμπώνει το πλαστικό

FAIL

το ειχα δοκιμασει μια φορα σε εναν εκτυπωτη και την αλλη μεραπαρατηρησα οτι ειχε κανει τρυπα στο πλαστικο

μακρια!

Link to comment
Share on other sites

http://www.cashandcarry.gr/datafiles/1035-2.jpg

Αν δεν έχεις ήδη, να πάς να πάρεις αμεσα. Ισως το καλύτερο και πιο δυνατο καθαριστικό που εχω δει ποτέ. Στα περισσότερα βενζινάδικα, πριν σου πλύνουν το αμαξι το ψεκαζουν με σουαζ και αν παρατηρήσεις, τρεχει νεράκι η βρώμα... Γενικό καθαριστικό είναι, κανει ακομα και για ρουχα απο οτι λέει. Ειδικα για δουλειές automotive, καθαρισμούς μηχανών, αυτοκινητων κλπ κλπ ειναι μανουλα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την μάρκα, είναι αυτά που είναι σε πράσινη συσκευασία, συνήθως παίζουνε τριπλή με κάποια έκπτωση, τα κλασικά δλδ, όλοι τα έχουν.

Κάνει για τα χέρια, κουτιά και πάστες cpu, must have για τεχνικούς :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μητσομ'

δοκιμασε και κρεμα cif/jif απο αυτες που καθαριζουν ειδη υγιεινης

σε καποια σκληρα πλαστικα κανει θαυματα (με σφουγγαρι)

σε καποια χειροτερα πλαστικα μαλακα και πορωδη,

που κιτρινιζουν σε βαθος, δεν εχω βρει ακομα γιατρεια

εκτος και εαν εχεις υπομονη και αξιζει τον κοπο να τα υγροντουκοχαρταρεις

(απολεπιση στο pc εδω και τωρα)

Link to comment
Share on other sites

http://www.cashandcarry.gr/datafiles/1035-2.jpg

Αν δεν έχεις ήδη, να πάς να πάρεις αμεσα. Ισως το καλύτερο και πιο δυνατο καθαριστικό που εχω δει ποτέ. Στα περισσότερα βενζινάδικα, πριν σου πλύνουν το αμαξι το ψεκαζουν με σουαζ και αν παρατηρήσεις, τρεχει νεράκι η βρώμα... Γενικό καθαριστικό είναι, κανει ακομα και για ρουχα απο οτι λέει. Ειδικα για δουλειές automotive, καθαρισμούς μηχανών, αυτοκινητων κλπ κλπ ειναι μανουλα.

Ρε, ποιος εκγληματιας ριχνει σουαζ στο αυτοκινητο? Θα λιωσει ρε :hehe: Ενας φιλος που ετριβε ζαντες με σουαζ, καταφερε να ξεφτισει το χρωμα σε ενα σημειο :hehe:

Παντως ενας ψεκασμος με σουαζ στη ζαντα και μετα περασμα με πιεστικο και δεν μενει κολυμπηθροξυλο. Το βλεπε ο πατερας μου κ μου λεει "εβγαλε μεχρι και μαυριλες που ειχε απο οταν το πηρα" :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.