Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανεις απο που μπορουμε να κατεβασουμε και αλλα maps για το singleplayer?

Στο online κομματι επαιξα λιγο με Garena σε μερικους Steam Group Servers και ξετρελαθηκα.

Εκτος απο Πλαιοσιο,e-shop και τα γνωστα,κανα αλλο Ελληνικο μαγαζι που να το χει σε καλη τιμη γνωριζετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

To απεκτησα εχθες, και μολις το εγκατεστησα.

To κουτι του παιχνιδιου ειναι το πιο φτωχο απο οσα εχω ανοιξει.

Μόνο εξωφυλλο και ενα μονό φυλλο μεσα με το serial και το keyboard mapping.

Oυτε εισαγωγη, ουτε επεξηγησεις ουτε τιποτα ...

Το left for dead 1 ειχε; Γιατι απο οτι ειδα δεν αναφερει πουθενα οτι ειναι expansion, ουτε οτι ντε και καλα πρεπει να εχεις παιξει το 1 για να πας στο sequel ... πολυ απογητευτικο αυτο ...

Οποιος εχει διαθεση να μου δωσει κανενα τιπ, το εκτιμω.

Το steam ειναι κατι σαν το games for windows live; για friendlist, pm's κτλ;

Θα ξεκινησω λιγο σε single player mode και στην πορεια βλεπω για τα υπολοιπα ...

Link to comment
Share on other sites

Nαι καπως ετσι ειναι το Steam και πολυ καλυτερο του windows live.Με το καιρο θα δεις ολες τις λειτουργιες του.

Δε το αγορασα ακομη,περιμενω να πεσει λιγο η τιμη του,αλλα μη νομιζεις...και το Counter Strike Source που πηρα και βγηκε το 2004-2005 ενα χαρτι ειχε μεσα!

Που πηγαν οι εποχες που ειχαν ολοκληρα βιβλιαρακια στο Harry Potter!!Τωρα ζητημα να χουν στο ARMA !

Link to comment
Share on other sites

Μπα αρκετα μεγαλο manual εχει το ARMA2, το εχω διαβασει καμποσες φορες στο WC :p

Θα μπορουσατε να κανονισετε μεταξυ σας να παρετε ενα πακετο των 4 σε πιο καλη οπως εκανα εγω πριν κυκλοφορησει το game, anyway εχω parish και dead center ακομα unfinished οποτε οποιος θελει παιζουμε παρεα coop, ειναι το μονο game που συνηθως ασχολουμαι οταν εχω ελευθερο χρονο, οποιος εχει τα κοτσια και το skill για real deal achievement ή still something to prove ας με κανει add στο steam, nick : SoFGR, εχω ηδη μπολικους και κανονιζουμε συχνα πυκνα versus 4vs4 μεταξυ μας, απ'τα λιγα παιχνιδια πλεον που εχει σχετικα μεγαλη ωριμη και ενεργη ελληνικη κοινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα modes,μπορεις να κανεις ενα campaign με αλλους απο το νετ,υπαρχει το versus που μπορεις να παρεις το μερος των ζομπι επιλεγοντας καποιον απο τα δυνατα τους(smoker,crank,hunter κτλπ),το survival και αλλα που δε τα χω δει καν.:sarcastic:

Εμενα μ'αρεσουν πολυ τα γραφικα,ισως επειδη εχω συνηθισει τοσα χρονια την Source Engine,αλλα ουσιαστικα δεν αλλαξε κατι απο το 1ο L4D ,σαν patch ειναι το 2.:boxed:

Grunt,πακετο των 4,δηλαδη να παραγκηλει καποιος 4 copies?Σιγουρα γινεται καποια προσφορα ετσι?Απο steam?

Link to comment
Share on other sites

Στο multiplayer τι διαφορα εχουν τα games με τα lobbies;

Στα lobbies μαζεύονται 4 ή 8 άτομα(ανάλογα το mode),μετά κάνουν search για server και ξεκινάνε να παίζουν.

Στα games που σου λέει κάνεις join κατευθείαν σε game που έχει ξεκινήσει και που υπάρχει άδεια θέση ώστε να μπεις.

Επειδή οι περισσότεροι δεν έχουν υπομονή και δεν κάθονται στα lobbies να περιμένουν να συμπληρώσουν άτομα είναι λίγο εκνευριστικό και χάσιμο χρόνου.Οπότε αν δεν έχεις steam friends να παίζετε μαζί καλύτερα να επιλέγεις games only.

edit:Και αν θες να σου βρίσκει server με καλό ping στο 90% των περιπτώσεων,πήγαινε στο φάκελο του l4d2,

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\left 4 dead 2\left4dead2\cfg

και δημιούργησε με το notepad ένα αρχείο με ονομασία autoexec.cfg

Μέσα βάλε

mm_dedicated_search_maxping "100"

sv_region "3"

Link to comment
Share on other sites

Η Valve ανακοίνωσε το πρώτο DLC για το Left 4 Dead 2, ονόματι «The Passing». Σε αυτή τη νέα προσθήκη, θα κάνουν δυναμικό “come back” οι ήρωες του πρώτου επεισοδίου. Η ιστορία διαδραματίζεται λίγο μετά το τέλος του Dead Center Campaign, σε μία μικρή πόλη της Γεωργίας στην οποία θα γίνει η συνάντηση των ηρώων του δεύτερου τίτλου με αυτούς του πρώτου επεισοδίου. «Το The Passing θα είναι η πιο σημαντική περιπέτεια της σειράς αφού όλοι οι επιζήσαντες θα ενώσουν τις δυνάμεις τους σε ένα νέο campaign» δήλωσε ο Doug Lombardi, VP of marketing της Valve.

Το DLC αναμένεται να κάνει την εμφάνισή του στις αρχές του νέου χρόνου και θα είναι διαθέσιμο τόσο για Xbox 360 όσο και για ηλεκτρονικούς υπολογιστές, ενώ δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα το κόστος του.

sauce:http://gameover.gr/news/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF-DLC-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-L4D-2.10723.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
To The Passing, το πρώτο DLC για το εκπληκτικό Left 4 Dead 2, θα είναι από αύριο διαθέσιμο με κόστος 560 MS Points στο Xbox 360 και δωρεάν στο PC. Όπως έχουμε ξαναπεί, στο The Passing η δράση διαδραματίζεται μετά το Dead Center campaign, όπου έχουμε την συνάντηση των Survivors του L4D2 με αυτούς του πρώτου τίτλου, και δίχως αμφιβολία ο εν λόγω συνδυασμός προμηνύεται εκρηκτικός! Από εκεί και πέρα, το DLC περιέχει εβδομαδιαία events με νέα modes, ένα νέο co-op challenge mode, infected bots στο Versus, ένα νέο είδος ζόμπι (fallen survivor), μπαστούνι του γκολφ και το M-60. Είστε έτοιμοι για το The Passing;

game20.gr

Link to comment
Share on other sites

Sorry μια ακυρη ερωτηση ...

Εμενα που δεν με τραβηξε το παιχνιδι και ηθελα να το πουλησω, μπορω;

Εννοω αν παιζει θεμα που το serial number εχει ταυτιστει με το account μου στο steam...

Αλλος θα μπορει να το παιξει online ή θα του βγαζει error οτι το serial υπαρχει;

σορρυ για το offthetopic ....

Link to comment
Share on other sites

Sorry μια ακυρη ερωτηση ...

Εμενα που δεν με τραβηξε το παιχνιδι και ηθελα να το πουλησω, μπορω;

Εννοω αν παιζει θεμα που το serial number εχει ταυτιστει με το account μου στο steam...

Αλλος θα μπορει να το παιξει online ή θα του βγαζει error οτι το serial υπαρχει;

σορρυ για το offthetopic ....

Κοιτα το γκεημ πλεον κανει 18-20€.

Αυτο που λες μαλλον δεν γινεται εκτος και αν πουλησεις το Steam account -αν υποθεσουμε οτι εχεις αγορασει μονο αυτο το Steam game-

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι μαρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και δε μετανιωνω ουτε σεντ απο τα 19.5 ευρω που εδωσα πριν ενα μηνα.

Ηταν προσφορα της ημερας και το τσιμπησα και απο τοτε εχω λιωσει.

Μαλιστα σημερα εγινε και μια αναβαθμιση στο παιχνιδι που εβαλε πολλα νεα χαρακτηριστικα.

Αυτο μου τονωσε ακομα περισσοτερο το ενδιαφερον ;-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.