Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Στο μόνο που ενίσταμαι είναι το ότι κανείς από τους ποδηλάτες δεν φορά έστω κράνος.

Ο μεγάλος μου γιος είναι περίπου 5 ετών και όταν πήγαμε να πάρουμε ποδήλατο, ζήτησε μόνος του (και έμεινα μαλ@κας) κράνος !

Είναι ίσως θέμα παιδείας ;:bye:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που συνεχίζω το offtopic αλλά το πρόβλημα δεν είναι το κράνος, αλλά ο τρόπος που ποδηλατεί, χαρακτηριστικά παραδείγματα στο 1:12 που γλύφει τον προφυλακτήρα του ταξί και στο 1:23 που περνάει δεξιά από το λεωφορείο στη στάση! Βλέπει πολύ μάλλον london couriers..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HLzGj10fg2g]YouTube - London Calling - Bike Messengers Race[/ame]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι πιστεύεις οτι δεν τα κάνουν??:p:P

!

http://www.fixedgearathens.gr/

Φαίνεται αρκετά επικίνδυνο, με αρκετή αδρεναλίνη

Με χαλάει πολύ που κάνουν ότι κάνουν αλλά κανένας δεν φοράει κράνος

πωωωωωωωωωωωωωωωωω οτι να ναι...

ούτε που είδα ότι πόσταρε ο Highlander ακριβώς το ίδιο μήνυμα

πολύ διάβασμα έχει πέσει και το έχω κάψει

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια καμερουλα απο τους κινεζους με 7Ε, την κοτσαρα στο κρανος μου (βεβαια λιγο χαμηλοτερα απο οτι επρεπε:( )

και να ενα "downhill :P" στου φιλοπαππου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=INszCwUEYTs]YouTube - downhill_filopappoy.avi[/ame]

ελεος με το media

Έγινε επεξεργασία από chroma
my media fu is strong in the morning
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν προχτές από Χονγκ Κόνγκ 2 κοντέρ που βρήκα σε τιμή ξεφτίλα 1,5€ και 2,5€ τα μεταφορικά. Έχουν ρολόι, μετράνε ταχύτητα, ολική απόσταση, μερική απόσταση, μέση ταχύτητα και μέγιστη ταχύτητα. Επίσης πήρα κράνος για ασφάλεια και καθρέπτες γιατί δεν είναι πολύ βολικό να γυρνάς συνεχώς πίσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα ξανά κόκκινο ποδήλατο. Επίσης δεν ήθελα ξανά Ideal (όχι ότι έχω κάτι με τη μάρκα, αλλά έτσι για αλλαγή).

Είχα άλλο project στο μυαλό μου.. στην τιμή του και στην κατάστασή του όμως, δε μπορούσα να το αγνοήσω έτσι εύκολα..:red:

Ideal Intempo -outside- da house :jump1:

DSC_9491.jpg

DSC_9492.jpg

DSC_9494.jpg

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες.. καμία σχέση με το κίτρινο. Ειδικά η ταχύτητα των αλλαγών - και ιδιαίτερα αυτή του μπροστινού δίσκου - είναι 40 χρόνια μπροστά (:p)

40 χρόνια μπροστά όμως δεν είναι τα φρένα, τα οποία είναι απαράδεκτα. Τα πρώτα που θα φύγουν από πάνω του.

Θα μου πάρει λίγο καιρό να συνηθίσω το πανάλαφρο τιμόνι.. :nerd:

Έγινε επεξεργασία από racer
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα ξανά κόκκινο ποδήλατο. Επίσης δεν ήθελα ξανά Ideal (όχι ότι έχω κάτι με τη μάρκα, αλλά έτσι για αλλαγή).

Είχα άλλο project στο μυαλό μου.. στην τιμή του και στην κατάστασή του όμως, δε μπορούσα να το αγνοήσω έτσι εύκολα..:red:

Ideal Intempo -outside- da house :jump1:

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες.. καμία σχέση με το κίτρινο. Ειδικά η ταχύτητα των αλλαγών - και ιδιαίτερα αυτή του μπροστινού δίσκου - είναι 40 χρόνια μπροστά (:p)

40 χρόνια μπροστά όμως δεν είναι τα φρένα, τα οποία είναι απαράδεκτα. Τα πρώτα που θα φύγουν από πάνω του.

Θα μου πάρει λίγο καιρό να συνηθίσω το πανάλαφρο τιμόνι.. :nerd:

για πέσε και σε ποιον οφείλεις την αγορά του...

ούτε μια αναφορά που σε έφτιαξα...:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα ξανά κόκκινο ποδήλατο. Επίσης δεν ήθελα ξανά Ideal (όχι ότι έχω κάτι με τη μάρκα, αλλά έτσι για αλλαγή).

Είχα άλλο project στο μυαλό μου.. στην τιμή του και στην κατάστασή του όμως, δε μπορούσα να το αγνοήσω έτσι εύκολα..:red:

Ideal Intempo -outside- da house :jump1:

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες.. καμία σχέση με το κίτρινο. Ειδικά η ταχύτητα των αλλαγών - και ιδιαίτερα αυτή του μπροστινού δίσκου - είναι 40 χρόνια μπροστά (:p)

40 χρόνια μπροστά όμως δεν είναι τα φρένα, τα οποία είναι απαράδεκτα. Τα πρώτα που θα φύγουν από πάνω του.

Θα μου πάρει λίγο καιρό να συνηθίσω το πανάλαφρο τιμόνι.. :nerd:

Πολύ ωραίο ποδήλατο racer. Nα ρωτήσω... εκτός δρόμου δεν πας καθόλου βόλτες, ή ψιλοθυσιάστηκες για να πάρεις ένα ποδήλατο "πόλης";

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω... εκτός δρόμου δεν πας καθόλου βόλτες, ή ψιλοθυσιάστηκες για να πάρεις ένα ποδήλατο "πόλης";

Μου αρέσει και το εκτός αλλά εδώ κοντά δεν παίζει τίποτα. Αν πάω χωριό πχ έχω το DSS

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.