Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Μιας και μιλαμε για "το νοημα" ,εγω το χω πιασμενο και το κραταω χρονια τωρα....

π.χ :

dsc02136o.jpg

Το Clermont ειδικα ουτε να το χαρισω δεν αξιζει.

Τι θελω να πω:

Ο τυπος κανει κολπα,το νοημα πιστεψε με ξερω απο πρωτο χερι (3 ποδηλατα χαζοποιοτητας εχω) δεν θα σε βοηθησει στις ανηφορες και τις μεγαλες αποστασεις. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ποδηλατα χιλιαδων ευρω ουτε εξοπλισμους με τεχνολιγια απο την ΝΑΣΑ...Μηπως εμεις χανουμε το νοημα και αυτος το βρηκε? Φανταστικο υλικο!

Μα ο άνθρωπος δεν κάνει ποδήλατο!!

Ακροβατικά κάνει.

Που βρίσκετε ακριβώς το νόημα, μην ψάχνω μάταια. : P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το χαμενο νοημα της καταναλωτικης τασης που διεπει τον συγχρονο ανθρωπο στις "πολιτισμενες" κοινωνιες. Γιναμε απληστα οντα και ζηταμε ζυνεχως περισσοτερα απο οτι μπορουμε να διαθεσουμε ακομα και να χρησιμοποιησουμε!

Link to comment
Share on other sites

To ποδηλατο μου τωρα ειναι ενα τρεκκινκ της κακιας ωρας 17 κιλα με φωτα πανυγηρι και κανω καθε 2-3 φορες την εβδομαδα 40-50 χλμ/φορα. Το ξερω οτι ενα κουρσι 8κιλα, ή ακομα και ενα βουνισιο 11-12 κιλα θα ηταν λυτρωμος για το σωμα μου αλλα με οτι εχομε πορευομαστε...Απλα προσπαθω να το χαιρομαι(οταν δουλευει, γιατι ειναι σαν παλια Alfa romeo...Δεν ξερεις ποτε θα μεινεις απο σαμαν!χαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

To ποδηλατο μου τωρα ειναι ενα τρεκκινκ της κακιας ωρας 17 κιλα με φωτα πανυγηρι και κανω καθε 2-3 φορες την εβδομαδα 40-50 χλμ/φορα. Το ξερω οτι ενα κουρσι 8κιλα, ή ακομα και ενα βουνισιο 11-12 κιλα θα ηταν λυτρωμος για το σωμα μου αλλα με οτι εχομε πορευομαστε...Απλα προσπαθω να το χαιρομαι(οταν δουλευει, γιατι ειναι σαν παλια Alfa romeo...Δεν ξερεις ποτε θα μεινεις απο σαμαν!χαχαχαχα)

Μα όλοι (στον λάμπη τουλάχιστον) στην ίδια κατάσταση είμαστε. Παίρνουμε αναλόγως τα λεφτά που διαθέτουμε. Και εσύ αν μπορούσες να διαθέσεις παραπάνω λεφτά, δεν θα ήτο απληστία να πάρεις ένα καλύτερο ποδήλατο για να "λυτρώσεις" το σώμα σου. Δεν παίρνεις πηρούνι με 10 swarovski που σου είναι άχρηστο. Παίρνεις πηρούνι πιο ελαφρύ, που δεν σπάει με την πρώτη λακούβα, +++.

Εκτός αν αναφέρεσαι σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβες...δεν αναφερομαι σε αυτον που παιρνει κατι καλυτερο και το χρειαζεται, παρα μονον σε αυτον που αγοραζει το υπερβολικο και το εχει και καθεται στο σαλονι! Αυτος που το λιωνει το εργαλειο εχει δικαιωμα να παρει οτι πιο ακριβο βολευει τα γουστα του!!! Και επειδη ξεφευγουμε τι αποψη εχετε για το Ideal Boomax 02 2010????

Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε μου,αν και εχεις δικιο,απο δω μεσα λιγοι θα λεγα οτι αφηνουν τα "εργαλεια" τους να σκουριασουν....Και εγω αν ειχα κατι αναλογο ,μαλλον θα το κατεστρεφα απο την πολυ χρηση! :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα παρε εξαπυρηνο, παρε 5870 παρε παρε παρε ποσο γουστα να πληρωνω...Το χρημα λιγο...Αν και με βλεπω με αναβολη 1 χρονου απο αναβαθμισεις και αγορα ποδηλατου asap!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σα πολύ πίσω έπεσε το ποδηλατοthread.....τι έγινε ωρέ?κρύωσε η μεσούλα σας? :p

Πάμε λοιπόν στα δικά μου που πρόκειται να παραγγείλω να μου πείτε τυχόν αντιρρήσεις και αντιπροτάσεις:

Τσαντάκι σέλας:

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=46983

Πολυεργαλείο:

Topeak Folding Tool | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Τρόμπα για αμπούλες:

Genuine Innovations Co2 Air Chuck SL - eBay (item 260591587214 end time Nov-20-10 08:04:32 PST)

και σκέφτομαι και για το 1ο μου ρουχαλάκι μιας και δεν έχω αντίστοιχο....αυτό

Polaris Rush Jacket 2010 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλύτερα να διαλέξεις άλλη αμπούλα. Χρειάζεσαι πάντα γάντια για να φουσκώσεις με αυτή και είναι και ψιλοζόρι για να κάτσει σωστά. Ο Dolly είχε μία πάρα πολύ καλή, αλλά δε θυμάμαι ποια, από που κτλ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.