Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

24 ώρες απεργία σήμερα στα ΜΜΕ.....όχι δεν είμαι offtopic....

απλά θέλω να πω οτι φεύγω από το Περιστέρι με το ποδήλατο για να επισκεφθώ την ΦΑΕΕ Αθηνών στην Καλλιθέα.

Και να είχα αυτοκίνητο δε νομίζω οτι με τέτοιες εικόνες θα είχα εναλλακτική από το κουρσάκι

A...και επειδή δεν έχω λουκέτο αλυσίδα (και να είχε σιγά μη τ άφηνα στο πεζοδρόμιο στη Θησέως).....το κουρσάκι θα παρκάρει στον 4ο όροφο της ΦΑΕΕ Αθηνών :hehe:

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Κώστα εμείς είχαμε φρένα (και τα μηχανικά και τα υδραυλικά) αλλά τέτοιο κελάιδημα δεν έχω ακούσει ποτε ξανά...

Δεν ζεστενόντουσαν με τίποτα :D

Βέβαια το ότι είχαμε φρένα έχει να κάνει και με τα λάστιχα που φοράμε και ΔΕΝ φοράς εσύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όλοι εσείς που ανεβαίνετε βουνά, λαγκάδια και ρέματα... μετά, τί συντήρηση/ καθαρισμό κάνετε στο ποδηλατάκι, ώστε να συνεχίσετε να ανεβαίνετε δίχως προβλήματα για χρόνια? :)

Άρχισα κι εγώ σιγά σιγά... :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, για δείτε [ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001690VC6/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE]εδώ[/ame].

Μου μοιάζει μαμώ τις προσφορές και με ψήνει τρελά.

Εχει ΚΑΙ το heart rate monitor, και το cadance sensor...

Κώστα κλπ, δεν είναι πολύ καλό deal?

είμαι έτοιμος να σκάσω την παραγκελεία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω διαβάσει και του έστειλα και μαιλ (και απάντησε σε 3 ώρες) και τον ρώτισα κάτι πραγματα...

Γιωργο, το έχεις δει απο κοντα? δεν είναι παντόφλα, πιο μικρό απο το iphone μου είναι, και δεν φοβάμαι μην το σπάσω κιόλας.

Αν και παίζει να πάω σε 305 ΧΤ γιατί τρέχω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ωραια αυτα τα μηχανηματα,δε λεω...

Αλλα σε περιπτωση που πεσεις κατω,κατι που συμβαινει αρκετες φορες σε εναν ποδηλατη πιστευω,και σπασει....μιλαμε για αρκετα λεφτα.Κριμα θα ειναι.. :D

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σπάνε έτσι απλά ρε... είναι και αδιάβροχα, και ανθεκτικά (κάτι που τα smart phones δεν είναι πχ).

Γενικά είναι σχεδιασμένα για αυτά τα πράγματα και δεν παθαίνουν κάτι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καμιά ιδιαιτερη προσφορά, γενικώς το 705 οδεύει προς end of life. Δες στο handtec: Buy Garmin Edge 705 Heart Rate Monitor & Speed Cadence Reviews που συνήθως έχει τις φθηνότερες τιμές στην ευρώπη για garminoειδή. Θα σου έλεγα αν δεν χρειάζεσαι το navigation με χάρτες να πάς στο 500 που και πιο καινούριο είναι αλλά και καλύτερο σύστημα συγκράτησης έχει. Διαφορετικά μήπως μπορείς να τα σκάσεις για το νέο 800 με touch screen; (που δουλεύει και με γάντια!).

Edit: To 705 είναι σκυλί πάντως αλλά έχει τα μικροπροβλήματα του. Έχω κάνει μαζί του περίπου 12-14.000 χλμ και έχει κολλήσει 3 φορές και τη μία φορά έπρεπε να πάει στο service για αλλαγή οθόνης. Επίσης μου χει πέσει αρκετές φορές και το μόνο που έπαθε είναι να σπάσει το πλαστικό που κρύβει την SD, λίγο σελοτέιπ τα έφτιαξε όλα :p

Έγινε επεξεργασία από DJD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κώστα (νόμιζα πως δεν έβλεπες και ήθελα γνώμη), το 705 γιατί νομιζω πως είναι μεταγενέστερο απο το 500?

Αν δεν είχα mountain θα είχα πάει για το 500άρι καρφί αλλά με ψήνει το 705 για τα εξτρά που έχει.

Αλλά λογικά (θα δω και το λινκ) θα πάω για ρολοι-δες (305) για να το έχω και στο τρέξιμο μαζί. Κέρατα κάνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.