Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Να το βιντεάκι από τα φρένα. Πολύ χαλαρά δεν είναι;

Ναι μου φαίνεται να είναι πραγματικά πολύ χαλαρά. Είναι stock η εγκατάσταση; Δεν έχεις αλλάξει σωληνάκια ή κάτι άλλο; Φαίνεται σαν να μην έγινε σωστά η εξαέρωση ή να διαστέλλονται υπερβολικά τα σωληνάκια!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου φαίνεται να είναι πραγματικά πολύ χαλαρά. Είναι stock η εγκατάσταση; Δεν έχεις αλλάξει σωληνάκια ή κάτι άλλο; Φαίνεται σαν να μην έγινε σωστά η εξαέρωση ή να διαστέλλονται υπερβολικά τα σωληνάκια!

Stock εντελώς, η εξαέρωση έγινε από μηχανικό που υποτίθεται ότι ξέρει :) Μου φαίνεται θα παραγγείλω το κιτάκι να το κάνω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξανακουμπήσω και εγώ το ποδήλατο μετά από 7+ χρόνια.

First ride after many years: ZZZ 13, 2011 06:56 Z.Z. in Larissa, Greece | Bike Map | MapMyRIDE

Γνωρίζετε κάποιο καλύτερο πρόγραμμα για android? Με περισσότερα στατιστικά, όπως γράφημα στο οποίο να βλέπω την τρέχουσα ταχύτητα σε όλη την πορεία της διαδρομής κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρε ένας φίλος παραπάνω στατιστικα μέσω αυτου...

Sports Tracker

Δεν το ήξερα και το έψαξα λίγο. Στο σαιτ δείχνει μόνο νοκια συσκευες αλλα απο ότι είδα υπάρχουν σαιτ που δίνουν και ανδροιντ εφαρμογή, τόσο δωρεαν, όσο και προ. Το εγκατέστησα στο Ν78 μου αλλα δεν το δοκίμασα γιατι δυστυχώς το τζιπιες του τα έπαιξε μάλλον και μου βγάζει ακρίβεια θέσης και υψομέτρου 60+ μέτρα :hang3:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαβούρα καλή εχθές, έβρεχε, γλίστραγε ο δρόμος, πήρα μια στροφή με ολίγον πολλά χιλιόμετρα.. και τσουπ πάρτον κάτω. Ευτυχώς το γρασίδι στο πλάι με έσωσε από χειρότερα.

Ευτυχώς το ποδήλατο δεν έπαθε τίποτα!

post-23-1416075145,4322_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σαβούρα καλή εχθές, έβρεχε, γλίστραγε ο δρόμος, πήρα μια στροφή με ολίγον πολλά χιλιόμετρα.. και τσουπ πάρτον κάτω. Ευτυχώς το γρασίδι στο πλάι με έσωσε από χειρότερα.

Ευτυχώς το ποδήλατο δεν έπαθε τίποτα!

Περαστικά αν και μακάρι να ήμουν έτσι μετά από όλες μου τις σαβούρες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζητω μια αποψη από τους μεγαλους ποδηλατες του forum! Τι γνωμη έχετε για ενα Scott Scale 60 του 2008 σχεδον αχρησιμοποιητο , αγορασμενο περσυ, και με υδραυλικα δισκοφρενα εξτρα?

Μου το πουλαει ενας γνωστος υποτιθεται σκοτωμα 500€?? Αξιζει να ξηλωθω? Ή δεν ειναι ευκαιρια?

Link to comment
Share on other sites

Ζητω μια αποψη από τους μεγαλους ποδηλατες του forum! Τι γνωμη έχετε για ενα Scott Scale 60 του 2008 σχεδον αχρησιμοποιητο , αγορασμενο περσυ, και με υδραυλικα δισκοφρενα εξτρα?

Μου το πουλαει ενας γνωστος υποτιθεται σκοτωμα 500€?? Αξιζει να ξηλωθω? Ή δεν ειναι ευκαιρια?

Καλή τιμή μου φαίνεται... τι μπροστινό έχει; Dart 2?

Link to comment
Share on other sites

Καλά λεφτά είναι αν και όχι ότι καλύτερο στον πλανήτη σε θέμα τιμής μιας και θεωρητικά είναι 3 μοντέλα πίσω (αν και ρεαλιστικά το 9 στο 10 στο 11 έχουν διαφορά ουσιαστική το βάψιμο).

Τα υδραυλικά είναι ένα + σίγουρα.

Η 100άρα rock sox το ίδιο.

Αν είναι σαν καινούργιο δεν είναι κακό γιατι με 500 δεν παίρνεις τίποτα παρόμοιο σε καινούργιο σίγουρα, και δεν ξέρω τι παίρνεις σε 2ο χέρι αλλά δεν θα είναι σαν καινούργιο όπως λες.

ΠΡΟΣΟΧΗ λίγο όμως γιατί αυτές οι παρτίδες Scott κοβόντουσαν... αν ψάξεις στο νετ θα θες αρκετό QQ.

Βέβαια δεν ξέρω ΤΙ ταργαζινές κάνανε οι ιδιοκτήτες τους αλλά έχει βγει μια μικρή (μεγάλη) βρόμα.

Α και κάτι άλλο, μοντέλο του 08, αγορασμένο πέρσυ δηλαδή το '10, το πήρε κοψοχρονιά 100% και σε ΚΑΜΙΑ σχέση με την τιμή καταλόγου.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το sports tracker αλλα μη σε νοιαζει για το gps.ενταξει δειχνει +30(πχ στο δικο μου) μετρα.αλλα σε ολα τα υψομετρα προσθετεις τοσο.

Μπορει να το δοκιμασω σημερα. Δυο απορίες εχω...

1. Απαιτει 3G ιντερμετ ή όχι?

2. Καταλαβαινει μόνο δρομους καποιου χαρτη ή μπορει να μου βγαλει και διαδρομη μέσα απο τα χωραφια?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που κανει το sports τρακερ δεν ειναι πλοηγηση σε χαρτη.Καταγραφη διαδρομης ΜΟΝΟ (δεν δειχνει εικονα δλδ) και μετα το περνας στο sprortstracker.com και σου δειχνει την διαδρομη απο google maps + ολα τα στατιστικα

ιντερνετ δε χρειαζεσαι εφοσων εχεις Intergrated gps.Απλως θα αργησει να κλειδωσει.Μπορει στο 2λεπτο , αλλα μπορει και 10λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Ζητω μια αποψη από τους μεγαλους ποδηλατες του forum! Τι γνωμη έχετε για ενα Scott Scale 60 του 2008 σχεδον αχρησιμοποιητο , αγορασμενο περσυ, και με υδραυλικα δισκοφρενα εξτρα?

Μου το πουλαει ενας γνωστος υποτιθεται σκοτωμα 500€?? Αξιζει να ξηλωθω? Ή δεν ειναι ευκαιρια?

τα scale ειναι πολυ καλοι σκελετοι και ελαφριοι

πες ομως τι περιφεριακα εχει.

dolly : αν ειναι 100αρα dart2 / dart3 δεν αξιζει μια

djd : περαστικα ρε μλκ.Προσεχε.δε χτυπαμε εμεις με τα βραχια και χτυπας εσυ ;;;

Link to comment
Share on other sites

τα scale ειναι πολυ καλοι σκελετοι και ελαφριοι

πες ομως τι περιφεριακα εχει.

dolly : αν ειναι 100αρα dart2 / dart3 δεν αξιζει μια

djd : περαστικα ρε μλκ.Προσεχε.δε χτυπαμε εμεις με τα βραχια και χτυπας εσυ ;;;

Θα το δω σημερα και θα σας πω. Παντως από ότι μου είπε ο φίλος μου (μεσαζοντας , εχει ρίξει λεφτά για καλα υδραυλικα δισκοφρενα και , έχει αλλάξει την ανάρτηση με μία πολύ καλύτερη). Επίσης υποτίθεται το έχει πάει 2 βόλτες όλες κι όλες. Μετά έχει μείνει σε αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

ναι rockshox απο reckon κ πανω, κ γενικα καλυτερα 120 αλλα κ αυτο σχετικο ειναι αναλογως την χρηση.

για 500 εουρος ψαχτω παραπανω, για 350῏400 ειναι πολυ καλα. τι υδραυλικα εχει?

edit>

ειμαι λιγο ευαγγελιστης τους το παραδεχομαι, αλλα κοιτα τι παιρνεις με ενα κατοσταρικο πανω, καινουριο κ τσεκαρε πιρουνι,ντουραγιε, φρενα etc.

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2050

δεν λεω να παρεις αυτο, αλλα πεστου οχι και 500 ρε μαστορα! 400-419max

Έγινε επεξεργασία από fotme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι rockshox απο reckon κ πανω, κ γενικα καλυτερα 120 αλλα κ αυτο σχετικο ειναι αναλογως την χρηση.

για 500 εουρος ψαχτω παραπανω, για 350῏400 ειναι πολυ καλα. τι υδραυλικα εχει?

ε οχι και reckon..

tora SL που φοραω ειναι απιστευτη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.