Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Μου φέρνει σήμερα ο ταχυδρόμος τα φωτάκια που πήρα από ebay για το ποδήλατο του ανιψιού, το ένα άψογο το άλλο

1008005.jpg

Μα τι διάολο, σφραγισμένο ήταν....τόση υγρασία έχει η Κίνα?:p

έστειλα φωτό του Κινέζου και αναμένω απάντηση.

Silicone 5 LED Bicycle Bike Caution Safety Rear Lights | eBay

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note όχι, αλλά έχω το HTC Desire HD που έχει κι αυτό το μέγεθός του. Βρήκα κάποιες στο ebay και θα τσιμπήσω καμμιά να δοκιμάσω.

Είχα δει κι αυτήν HTC Desire HD bikeconsole bike bicycle cycle handlebar mount case waterproof | eBay που το κλείνει ολόκληρο, αλλά είναι λίγο τσιμπημένη.

Link to comment
Share on other sites

Μου φέρνει σήμερα ο ταχυδρόμος τα φωτάκια που πήρα από ebay για το ποδήλατο του ανιψιού, το ένα άψογο το άλλο

1008005.jpg

Μα τι διάολο, σφραγισμένο ήταν....τόση υγρασία έχει η Κίνα?:p

έστειλα φωτό του Κινέζου και αναμένω απάντηση.

Silicone 5 LED Bicycle Bike Caution Safety Rear Lights | eBay

Εμένα χτες μου έκανε refund τα χρήματα για 2 φώτα που είχα παραγγείλει επειδή δεν ήρθαν ποτέ. 20-25 μέρες έλεγε, 30 πέρασαν και @@. Δεν την παλεύω να περιμένω τόσο πολύ πάλι. Από το dealxtreme πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που υπάρχει κόσμος που προσπαθεί να γλυτώσει 100 γραμμάρια αγοράζοντας carbon παλουκόσελο, και κουβαλάει 2 κιλά κλειδαριά... :p Καμιά άλλη λύση δεν υπάρχει? Σχάρα δεν έχω (ούτε πρόκειται να βάλω) και στη θέση του παγουριού πιστεύω ότι είναι άβολο. Τσάντα πλάτης δεν παίρνω πάντα μαζί.

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] εσύ πολυτεχνείο έρχεσαι ποτέ με το ποδήλατο? Που το αφήνεις?

αυτοι που μετρανε τα γραμμαρια , δε παιρνουν κλειδαριες οταν βγαινουν για ποδηλατο

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια κ δεν θα τυχει να αραξετε? εννοειται πως χρειαζεται, μονο κ μονο για να μην το εχεις εννοια..

εντιτ>προφανως δεν αναφερομαι για bike session mode,αλλα ως μεσο μεταφορας, κ αυτο ποδηλασια ειναι..

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

εντιτ>προφανως δεν αναφερομαι για bike session mode,αλλα ως μεσο μεταφορας, κ αυτο ποδηλασια ειναι..

αυτοι που το χρησιμοποιουν ως μεσο μεταφορας εννοειται πως πρεπει να παρουν κλειδαρια για να προστατεψουν την περιουσια τους που τους διευκολυνει καθημερινα.

δεν ειανι θεμα ποδηλασιας

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε κάτι για γραμμαριοφάγους. Για εκεί μίλησα εγώ. Δεν πας με το ποδήλατο που έχεις σκάσει λεφτά να το ελαφρύνεις, στο σουπερ μάρκετ ή για δουλειές στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

νταξει εγω το κανω, θα ηταν καλη φαση να ειχα ενα dahon ebike για αυτες τις δουλειες..

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] :Δεν χρειάζεται να αράξεις κάπου μακριά από το ποδήλατο σου !

Θες και άλλη δικαιολογία για να μην πάρεις κλειδαριά? :hehe:

δεν το πιασα.. :coax: εκτος αν εννοεις κατι πολυ πονηρο!!

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

εισαι gomarουλης, εισαι κ γλυκουλης εισαι και χθεσινουλης!! :p

T6 XML-T6 3-Mode "1200-Lumen" White LED Bike Light with Battery Pack Set - Free Shipping - DealExtreme

Έχω και τα 2 μοντέλα, στο φθηνό η δέσμη του φωτός εστιάζει περισσότερο, αντιθέτως σε αυτό του Gomar είναι ποιο διάχυτη

Επίσης η αυτονομία του ακριβότερου, είναι λίγο μεγαλύτερη, ειδικά όταν το λαμπάκι γίνει κόκκινο....

Η επιλογή τoυ Gomar υπάρχει και σε έκδοση με 5 Mode (αυτό έχω για την ακρίβεια) με τα ίδια χρήματα.

Εντελώς αντικειμενικά: Το φθηνό κάνει 1 χαρά τη δουλειά του :yes2:

Τιπ: Στο ebay το βρίσκεις και λίγο φθηνότερα ...

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση! μπορεις να αλλαξεις το κατοπτρο στο φθηνο? αυτος ο διαχυτης που ειχα βαλει κανει δουλεια?

εδιτ> leros2004 εσυ εισουν ο τρελαμενος με τα led, με κολλησεις τσιπ, custom led etc? καποιος εδω μεσα θυμαμαι ηταν πολυ ψαγμενος στο θεμα..

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

καλη φαση! μπορεις να αλλαξεις το κατοπτρο στο φθηνο? αυτος ο διαχυτης που ειχα βαλει κανει δουλεια?

εδιτ> leros2004 εσυ εισουν ο τρελαμενος με τα led, με κολλησεις τσιπ, custom led etc? καποιος εδω μεσα θυμαμαι ηταν πολυ ψαγμενος στο θεμα..

Όχι, εγω ένας απλός ποδηλάτης είμαι :flower:

Link to comment
Share on other sites

Για να παρακολουθεί κανέις πόσα Km κάνει με το παδήλατο και ένα απλό πάμφθηνο κοντεράκι κάνει δουλειά, δε χρειάζεται GPS!

Ω ναι, ισχύει.. το θέμα είναι ότι τελοιώνει γρήγορα η μπαταρία και σου σπάει τα νευρα (το κόστος είναι ελάχιστο)..

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] , θυμάσαι που πήγαμε και έβαλα μπαταρία? Χθες τελοίωσε!!

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, ισχύει.. το θέμα είναι ότι τελοιώνει γρήγορα η μπαταρία και σου σπάει τα νευρα (το κόστος είναι ελάχιστο)..

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] , θυμάσαι που πήγαμε και έβαλα μπαταρία? Χθες τελοίωσε!!

Αφού δουλεύει συνέχεια νομίζω το δικό σου... :p

Πάντως η καλύτερη+συμφέρουσα λύση είναι ένα καταγραφικό στο smartphone, από τη στιγμή που υπάρχει smartphone πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, ισχύει.. το θέμα είναι ότι τελοιώνει γρήγορα η μπαταρία και σου σπάει τα νευρα (το κόστος είναι ελάχιστο)..

@papajim , θυμάσαι που πήγαμε και έβαλα μπαταρία? Χθες τελοίωσε!!

Καθόλου γρήγορα δεν τελειώνει! Κρατάει χρόνια.

Μἀθαμε όλοι με τα smartphones! Μερικοί έχουμε απλἀ κινητἀ ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.