Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

όχι,απλά σε κάθε περίοδο τις ονομάζουν διαορετικά:summer sales,winter sales,spring,easter κτλπ

όλοι οι μεγάλοι (crc,wiggle,bike24,evanscycles) έχουν προσφορές όλο το χρόνο

edit

[MENTION=23]DJD[/MENTION] άρχισε να μαζεύεις λεφτά :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AYgt4Likg6g&feature=player_embedded]The new MEILENSTEIN - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από wrong method
vidz
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτηξω κατιτις...???!!?

(οι κουρσαδες θα φριξουν),

Υπαρχει spd-sl παπoυτσακι που να ΜΗΝ δειχνει ποδηλατικο??

Eχει βγαλει το τιμημενο το crc προσφορα 30Ε πεταλια για spd-sl(R540 ..και εγω περιμενω τα Α530 να πεσουν εκει κοντα)

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτηξω κατιτις...???!!?

(οι κουρσαδες θα φριξουν),

Υπαρχει spd-sl παπoυτσακι που να ΜΗΝ δειχνει ποδηλατικο??

Eχει βγαλει το τιμημενο το crc προσφορα 30Ε πεταλια για spd-sl(R540 ..και εγω περιμενω τα Α530 να πεσουν εκει κοντα)

από όσο ξέρω,δεν υπάρχει.νομίζω ότι είχα δει στο παρελθόν κάποιο/α μοντέλα

της diadora ή της shimano,αλλά δεν είμαι σίγουρος

εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον αντάπτορα από spd σε spd-sl σε mountain παπούτσια (που θα βρεις σίγουρα)

http://www.bobshop.de/en/Men-s/Cycling-shoes/MTB-shoes/Northwave-MTB-sandal-Shark-2010-black-silver.html

http://trisports.com/shspdad.html

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση επειδη εχω συνηθισει τα spd αλλα ειναι καποιες φορες που εχει τυχει να βγω βολτα με το ποδηλατο αλλα τα παπουτσια ειναι οντως ασχημα, θελω να εχω ενα 2ο σετ πεταλια για να αλλαζω. 2-3 φορες που δοκιμασα τελευταια να κανω με κανονικα πεταλια και ενιωθα το ποδι μου να πηγαινει οπου να'ναι (οχι ακριβως οπου να'ναι αλλα ειχα συνηθισει την σταθεροτητα του spd) οποτε σκεφτηκα να παω σε κανενα πεταλι με δεστρες/καλουπιεδες. Υπαρχει καποια οικονομικη προταση;

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση επειδη εχω συνηθισει τα spd αλλα ειναι καποιες φορες που εχει τυχει να βγω βολτα με το ποδηλατο αλλα τα παπουτσια ειναι οντως ασχημα, θελω να εχω ενα 2ο σετ πεταλια για να αλλαζω. 2-3 φορες που δοκιμασα τελευταια να κανω με κανονικα πεταλια και ενιωθα το ποδι μου να πηγαινει οπου να'ναι (οχι ακριβως οπου να'ναι αλλα ειχα συνηθισει την σταθεροτητα του spd) οποτε σκεφτηκα να παω σε κανενα πεταλι με δεστρες/καλουπιεδες. Υπαρχει καποια οικονομικη προταση;

δες αυτό που έβαλε ο Νίκος 3 σελίδες πίσω...diy φάση (δεν το συνιστώ πάντως και γενικά εκτός spd δεν συνιστώ τίποτα άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση επειδη εχω συνηθισει τα spd αλλα ειναι καποιες φορες που εχει τυχει να βγω βολτα με το ποδηλατο αλλα τα παπουτσια ειναι οντως ασχημα, θελω να εχω ενα 2ο σετ πεταλια για να αλλαζω. 2-3 φορες που δοκιμασα τελευταια να κανω με κανονικα πεταλια και ενιωθα το ποδι μου να πηγαινει οπου να'ναι (οχι ακριβως οπου να'ναι αλλα ειχα συνηθισει την σταθεροτητα του spd) οποτε σκεφτηκα να παω σε κανενα πεταλι με δεστρες/καλουπιεδες. Υπαρχει καποια οικονομικη προταση;

Αν μπορείς δοκίμασε πετάλια με “”καρφάκια””. π.x. λινκ, λινκ, αν είναι λίγο καλή η σόλα σου δεν θα σου φευγουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλουπιέδες μπορείς να βάλεις σε όποιο πετάλι θες, βιδώνουν στις θέσεις για τους ανακλαστήρες.

Προσωπικά δέν θα στους πρότεινα, είναι παίδεμα να προσπαθείς να βάλεις το πόδι μέσα στον καλουπιέ στο σταμάτα ξεκίνα

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεφύγει οι Ελβετοί... Έχουν μαζέψει όλο το χρήμα της Ευρώπης στις τράπεζες τους και όλη μέρα κάνουν βολτίτσες με τα ποδήλατα στα βουνά

Union Cycliste Internationale

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δοκίμασε πετάλια με “”καρφάκια””. π.x. λινκ, λινκ, αν είναι λίγο καλή η σόλα σου δεν θα σου φευγουν.

Τα καρφακια τα εχω συνδιασει στο μυαλο μου με mtb ποδηλατα, σε κουρσα δεν νομιζω να δειχνουν και τοσο ομορφα. Μπορει να εφταιγε και το πεταλι που ειχα δοκιμασει τοτε που εκανα χωρις, ειχα παει ταξιδι ειχα ξεχασει τα παπουτσια και εβαλα κατι πεταλια ενος ποδηλατου απο supermarket. Δεν ξερω αν κατι καλυτερο θα εκανε την διαφορα.

δες αυτό που έβαλε ο Νίκος 3 σελίδες πίσω...diy φάση (δεν το συνιστώ πάντως και γενικά εκτός spd δεν συνιστώ τίποτα άλλο)

Τα ειχα δει αλλα τα φοβαμαι τα συγκεκριμενα, απο οτι καταλαβα το velcro δεν ειναι τοσο σταθερο και θα ψαχνομαι που παει το ποδι καθε φορα.

Καλουπιέδες μπορείς να βάλεις σε όποιο πετάλι θες, βιδώνουν στις θέσεις για τους ανακλαστήρες.

Προσωπικά δέν θα στους πρότεινα, είναι παίδεμα να προσπαθείς να βάλεις το πόδι μέσα στον καλουπιέ στο σταμάτα ξεκίνα

Δεν θα το εχω για main πεταλι αλλα για μια φορα που θα παω βολτα για κανεναν καφε με ποδηλατο η τπτ κοντινο, οσο για τον καλουπιε και εγω νομιζω οτι ειναι δυσκολος στο βαλε/βγαλε αλλα οσους εχω ρωτησει μου λενε οτι δεν εχουν προβλημα. Ισως φταει που δεν εχουν δοκιμασει spd αλλα δεν νομιζω να ειναι και τοοοσοο τραγικα τα πραγματα. Γενικα σαν πεταλια ηθελα να βρισκα κατι με το πολυ 25-30 ευρω αλλα εχω μπερδευτει, εβλεπα σε κατι φορουμ και αλλοι ελεγαν οι δεστρες να ειναι με δερμα αλλοι να ειναι πλαστικο και γενικα δεν εβγαλα ακρη.

Προς το παρων εχω δει αυτα που ειναι και οικονομικα αλλα δεν ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο γιατι ειμαι ασχετος με το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων εχω δει αυτα που ειναι και οικονομικα αλλα δεν ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο γιατι ειμαι ασχετος με το θεμα.

δές αυτά που είναι φθηνά και εάν δεν σε βολέψουν πας σε δέστρες

ZEFAL 45 Toe Clips - Αξεσουάρ & ανταλλακτικά για πετάλια - Πετάλια - Ανταλλακτικά | τα πάντα για τα ποδήλατα

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παρω καινουργια παπουτσια SIDI , γτ ναι....τα εσπασα ! :p

Τώρα που σε βρήκα δέν λές και την γνώμη σου επι του θέματος?

http://www.thelab.gr/off-topic/podilato-thread-cyclelab-65113-372.html#post1063335152

κάποιο cube δεν έχεις και εσύ?

Το cube aim disc έχει λίγο καλύτερα περιφερειακά οπότε τελικά ίσως καταλήξω σε αυτό.

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

τα merida δε τα ξερω , προτιμω cube που μπορεις να αναβαθμισεις με περιφερειακα αργοτερα.

το οτι εχει δισκοφρενα δε ξερω κατα ποσο ειναι θετικο η οχι.αναλογα την χρηση που θες να του κανεις.

πχ το cube aim με vbrakes το βρισκω κοντα στα 400Ε

τιμιο ποδηλατακι

Link to comment
Share on other sites

Για ποδηλατο δρομου-ασφαλτο και μονο, με περιορισμενο budget στα 200 πανω-κατω,βρισκω τιποτα καλο?

Εστω και μεταχειρισμενο..

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

τα merida δε τα ξερω , προτιμω cube που μπορεις να αναβαθμισεις με περιφερειακα αργοτερα.

Στα merida δεν τα βιδώνουν; Τα κολλάνε με οξυγονοκόλληση;

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.