Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Bike24 - Finish Line Teflon-Plus Dry Lube Lubricant 360ml

Bike24 - Finish Line Ceramic Wax Lubricant 60ml

Όταν είμαι τσιγκούνης βάζω το πρώτο.

Με το δεύτερο δεν ακούγεται ουτε τσίκ στην μετάδοση

Νομίζω από δω και πέρα που δεν θα έχει τόσο πολύ σκόνη λόγω υγρασίας και βροχής, θα μπορούσες να κάνεις την δουλειά σου και με ένα υγρό λάδι. Άσε που το υγρό όταν μπαίνεις σε νερά δεν θα φεύγει από την αλυσίδα

Link to comment
Share on other sites

workout σημερα με το φοβο της βροχης αλλα τη γλυτωσα ευτυχως!!

sports tracker

Να δείς βροχή που είχαμε φάει στο Αχλάδι με το Γομάρι [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] μια φάση, νόμιζα πως θα είχαμε απώλειες απο πνιγμό...

Αλλά ήταν ωραία, γίναμε μούσκεμα σε μέρη που ΔΕΝ βρέχονται όταν κάνουμε ντούς!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όντως είναι ακριβό αλλά δεν προστατεύεις μόνο την αλυσίδα που έχει κάνα 15€ προστατεύεις το ντεραγιες, το ελεύθερο και δισκοβραχιονα, αν πηγαίνεις στο χώμα με το ποδήλατο είτε σε γκρεμό είτε χαλαρά γεμίζει σκόνη και μαζί με το λάδι γίνετε μια μαύρη αΐδια που λειτουργεί και σαν γυαλόχαρτο, οπότε το θέμα είναι αν το dry lube βοηθάει περισσότερο από το απλό λάδι γενικής χρήσεις, βασικά εγώ έχω σκοπό να πάρω ένα τις shimano DRY LUBE 100ML 7€, για τα wax δεν έχω διαβάσει καλά λόγια, χωρίς να έχω ο ίδιος κάποια εμπειρία και είπα να ρωτήσω για κάνα εναλλακτικό και που θα το βρω.

Τα 100ml μπορεί να σου κρατήσουν και 3 χρόνια. Οικονομία προσωπικά σε αυτό δε κάνω.

3 χρόνια δεν νομίζω κανα 2μηνο το συζητάμε :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] μπορεί να κάνει φοβερή δουλειά, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι σαν απόλυτα νούμερα είναι υπερτιμημένο.

Όταν τα δίνεις για το Durel Play και τον τώλο δεν σε βλέπω να γκρινιάζεις!!!

Τι είναι το Durel Play? ποιόν τώλο? Χρηστό δεν κατάλαβα πραγματικά!:D

Link to comment
Share on other sites

αν βάλετε ψιλό λάδι π.χ singer,αυτό της ραπτομηχανής θα το τινάξει μετά από 1-2 βόλτες

αν βάλετε πιο παχύ π.χ shimano,muc-off θα μείνει για περισσότερο καιρό πάνω στην αλυσίδα αλλά θα κολλήσουν πάνω του τα πάντα και θα γίνει η μαύρη πηχτή μάκα που βλέπουμε σε μερικά ποδήλατα

βάζω muc-off στην κούρσα γιατί πάει μόνο σε άσφαλτο και δεν θέλω να τινάζεται το λιπαντικό πάνω στο πλαίσιο και λεπτό singer λάδι στο 29αρι γιατί μετά από κάθε βόλτα θα το πλύνω και θα το ξανά-λιπανω

Link to comment
Share on other sites

απλως θα στο δεσουν με μια κλειδαρια με κλειδι αν γινεται η με νουμερο και εσυ θα το παρεις απο το γκαραζ. ασφαλης ειναι αλλα για τι αξιας ποδηλατο μιλαμε? γιατι μετα τιθεται και θεμα αν δεν θελεις να δεις επανω ουτε μια μικρη γρατζουνια καλυτερα να το στειλεις πακεταρισμενο με κουριερ. δεν λεω οτι θα στο χαραξουν στο καραβι αλλα οπως και να εχει θα περασουν πολλοι διπλα απο το ποδηλατο....καταλαβαινεις..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν φωτα για μπροστα με επαναφορτιζομενες λιθιου?:whistling

οι Li-Ion συνήθως συνοδεύονται από φώτα led και αυτό κάνει όλο το πακέτο ακριβό

οι τιμές ξεκινούν από 150-200$

NiteRider Pro 600 LED Lithium Ion 2010 LED Bike Light *NEW | eBay

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.