Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Cube Analog 2011

Τέτοιο ήθελα να πάρω πρόπερσι που ψαχνόμουν (με δισκόφρενα). Σου έχει βγει καλό, έτσι δεν είναι;

Σήμερα ξανάκανα ποδήλατο με την κούρσα μετά από 9 μήνες.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο ήθελα να πάρω πρόπερσι που ψαχνόμουν (με δισκόφρενα). Σου έχει βγει καλέ, έτσι δεν είναι;

Σήμερα ξανάκανα ποδήλατο με την κούρσα μετά από 9 μήνες.

Καλέ μου έχει βγει, απλά δεν προορίζεται για την χρήση που του κάνω αλλά και πάλι όλα καλά προς το παρών

Link to comment
Share on other sites

165k (172 βασικά ξέχασα να πατήσω το start μετά από στάση :p) με 3000 υψομετρικά στο πιθανόν καλύτερο Σάββατο που θα έχουμε αυτό το καλοκαίρι στην Ιρλανδία. Έφτασε 29 βαθμούς, σχεδόν ψήθηκα. Πάντως τα πόδια μου στις αναβάσεις είχαν πάει διακοπές.. δεν είχα τίποτα, σερνόμουν. Καλά να μάστε :p

Untitled by astranoc at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ερώτηση.

Παρατήρησα πως ο μπροστά ο δίσκος κατά της περιστροφή της ρόδας, βρίσκει ελάχιστα στην βίδα που κρατάει το δισκόφρενο στο πηρούνι. Κι αυτό, όχι συνεχόμενα παρά μόνο για ένα τμήμα του δίσκου.

Μια λύση υποθέτω είναι να βγάλω την βίδα, να την φάω λιγάκι για να μην βρίσκει κι όλα οκ.

Το θέμα όμως είναι πως αυτό γίνεται για κάποιο λόγο. Παίζει να υπάρχει θέμα με την ευθυγράμμιση της ρόδας και να χρειαστώ καμιά ακτινολόγηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...

Εχω το cannondale trail sl5 και επειδη τα χιλιομετρα ειναι μοιρασμενα σε ασφαλτινα και χωμα, θελω να παρω ενα ζευγαρι slick ελαστικα.

Η ερωτηση ειναι αν παιρνει slick λαστιχα (φανταζομαι ναι) και τι προτεινεται?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να και η φωτό, χθες ήμουν λίιιιιιγο tipsy για να λειτουργήσω σαν κανονικός άνθρωπος :p

YRddK4M.jpg?2

Η βίδα στα αριστερά είναι αυτή που κρατάει τον αντάπτορα POST-IS.

Καθώς γυρνάει η ρόδα, ξύνει τα άλλα δυο σημειωμένα thingies(νεύρα; stems; δεν ξέρω πως να τα πω), αλλά μόνο αυτά. Από τα υπόλοιπα περνάει κανονικά. Για αυτό σκέφτηκα την ακτινολόγηση, δεν ξέρω αν είναι αυτό όμως.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως λίγο αρπαγμένος ο δίσκος γι αυτό στο κάνει δεν έχει σχέση η ακτινολόγηση... Με 2 παχύτερες ροδελίτσες στις βίδες του αντάπτορα θα είσαι οκ.

Με την ακτινολόγηση μπορείς να επαναφέρεις το στεφάνι του τροχού εαν στραβώσει

εντιτ

με πρόλαβε ο Dem

Link to comment
Share on other sites

Ροδελάκι έχει ήδη, οπότε ή βάζω ένα ακόμη ή τρώω λίγο την βίδα να μην προεξέχει τόσο. Right?

Είχα βγάλει τον δίσκο να δω τι παίζει και ήταν επίπεδος σε όλα τα σημεία, για αυτό σκέφτηκα την ακτινολόγηση (λανθασμένα βέβαια, νόμιζα επηρεάζει όλο τον τροχό κι όχι μόνο το στεφάνι).

Anyways, I trust you and I'll do as I am told.

Link to comment
Share on other sites

Ο σωστός λαμπίτης έχει dremel-άκι για τέτοιες δουλειές :D

Με περιμένει στο χωριό, αλλιώς θα το είχα κάνει ήδη :)

Neeeext question. Αξίζει να δώσω 30€ για την Power Pump Pro που έχει και το μανομετράκι πάνω;

Btw, ψήνομαι τελικά για ανάρτηση μια που λέω να λιώσω λίγο στο Σεϊχ Σου. Είδα κάποιες από RST, Suntour και Rock Shox. Νομίζω 100€-120€ είναι μια καλή τιμή για ότι χρειαστώ, δεν θέλω να κατεβαίνω τον Όλυμπο (ακόμη :p). Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Με περιμένει στο χωριό, αλλιώς θα το είχα κάνει ήδη :)

Neeeext question. Αξίζει να δώσω 30€ για την Power Pump Pro που έχει και το μανομετράκι πάνω;

Btw, ψήνομαι τελικά για ανάρτηση μια που λέω να λιώσω λίγο στο Σεϊχ Σου. Είδα κάποιες από RST, Suntour και Rock Shox. Νομίζω 100€-120€ είναι μια καλή τιμή για ότι χρειαστώ, δεν θέλω να κατεβαίνω τον Όλυμπο (ακόμη :p). Any ideas?

για τρόμπα φέρνει κατα καιρούς τα lidl με 10-15 ευρώ την είχα πάρει:p

ανάρτηση από RST που έχω μέτρια συναισθήματα

από ότι έχω ακούσει οι rockshox είναι λέει πολύ καλές

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.