Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] γτ δε φαινονται οι χαρτες σου στο runtastic?

Εγω τυχαια που πατησα τις δυο τελευταιες διαδρομες μου, εμφανιστηκαν κανονικα...

Ποια πατησες? Μηπως απλα ετυχε??

Edit: το μονο λαθος που βλεπω στις διαδρομες που οερασα απο το sports tracker στο runtastic, ειναι στην τελικη ταχυτητα...σε ολες λεει 999.99km/h..ουτε με αεροπλανο να πηγαινα..

Edit 2: κολλαει βλεπω και δε μου εμφανιζει μερικες φορες ουτε τις διαδρομες, οχι μονο τους χαρτες...εχεις δικιο...δε ξερω γιατι...

Εdit 3: εκανα log out και ξαναμπηκα και τωρα ολα φυσιολογικα...

Έγινε επεξεργασία από kostas_gs
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το ποδηλατάκι

Σαν άμπαλος που είμαι έχω θεματάκι με τις ταχύτητες.

Στην αρχή είχα πίσω θέμα μερικές φορές έβγαινε η αλυσίδα στο μικρότερο σημείο... το έφτιαξα αυτό με κάποιο τρόπο...

Μετά καθώς γυρνάω το πετάλι άκουγα την αλυσίδα κάπως να ακουμπά στο μπροστινό ντεραγιέ... θέλησα να το fixαρω και αυτό και τώρα έχω καταφέρει σχεδόν να κόψω το συρματόσχοινο και να μη μπαίνει στο μεγαλο τροχό η αλυσίδα...

Οταν το πειράζω και μπαίνει στον μεγάλο τροχό στο κατέβασμα αντί να πάει στο μεσαίο φτάνει στο μικρό και πολλές φορές βγαίνει τελειώς...

Αν το πάω να το φτιάξουν αυτό για τι κόστος να περιμένω (αν τελικά δε βρώ κανά φιλαράκι να με βοηθήσει)

Θέμα δεύτερο.... πίεση στο μπροστινό αμορτισέρ...

Είναι το RockShox Recon Silver TK 29

Βρήκα απο το site του αμορτισέρ οτι πρέπει να του βάλω 100psi το λοιπόν συνδέω πάνω την τρόμπα και είναι καρφωμένη στο 0 .... το φουσκώνω ως το 100 και μετά βγάζω την τρόμπα και ακούω ενα θόρυβο σαν να φεύγει αέρας όπως ανοίγει ένα κουτάκι κοκακόλας... στιγμιαίο.

Οταν ξαναβάζω την τρόμπα δείχνει πάλι 0... κάνω κάτι λάθος η δεν κατάλαβα κάτι ?

Any help pls ???

http://imgur.com/a/RCSWG#0

Έγινε επεξεργασία από LuNaTiC
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το ποδηλατάκι

Σαν άμπαλος που είμαι έχω θεματάκι με τις ταχύτητες.

Στην αρχή είχα πίσω θέμα μερικές φορές έβγαινε η αλυσίδα στο μικρότερο σημείο... το έφτιαξα αυτό με κάποιο τρόπο...

Μετά καθώς γυρνάω το πετάλι άκουγα την αλυσίδα κάπως να ακουμπά στο μπροστινό ντεραγιέ... θέλησα να το fixαρω και αυτό και τώρα έχω καταφέρει σχεδόν να κόψω το συρματόσχοινο και να μη μπαίνει στο μεγαλο τροχό η αλυσίδα...

Οταν το πειράζω και μπαίνει στον μεγάλο τροχό στο κατέβασμα αντί να πάει στο μεσαίο φτάνει στο μικρό και πολλές φορές βγαίνει τελειώς...

Αν το πάω να το φτιάξουν αυτό για τι κόστος να περιμένω (αν τελικά δε βρώ κανά φιλαράκι να με βοηθήσει)

Θέμα δεύτερο.... πίεση στο μπροστινό αμορτισέρ...

Είναι το RockShox Recon Silver TK 29

Βρήκα απο το site του αμορτισέρ οτι πρέπει να του βάλω 100psi το λοιπόν συνδέω πάνω την τρόμπα και είναι καρφωμένη στο 0 .... το φουσκώνω ως το 100 και μετά βγάζω την τρόμπα και ακούω ενα θόρυβο σαν να φεύγει αέρας όπως ανοίγει ένα κουτάκι κοκακόλας... στιγμιαίο.

Οταν ξαναβάζω την τρόμπα δείχνει πάλι 0... κάνω κάτι λάθος η δεν κατάλαβα κάτι ?

Any help pls ???

Yellowstone - Imgur

Πολυ ωραιο, εγω πιστευα πως το στελνουν σεταρισμενο.

Δεν ειναι δυσκολο να το κανεις λιγο υπομονη θελει.

Workshop: How To Set Up The Gears On Your Bike - BikeRadar

Για την αναρτηση δεν ξερω να σου πω. :bye:

Link to comment
Share on other sites

^^Απλα πανεμορφο, καλα χιλιομετρα και παντα σουζα!!!

(ΒΓΑΛΕ τα φωτακια απο τις ζαντες, το δολοφονεις...:p )

Σε ευχαριστώ... :)

Τα φωτάκια άστα προς το παρών μη με φάει κανένας... (btw τα μπουρδέ*α δε βγαίνουν με τπτ...)

Για την ανάρτιση βρήκα τι έφταιγε

Δεν βίδωνα την τρόμπα ως το τέλος... μόλις την βίδωσα έγραψε 30psi... έβαλα και εγώ 100 και το άφησα ολα οκ

Έγινε επεξεργασία από LuNaTiC
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ... :)

Τα φωτάκια άστα προς το παρών μη με φάει κανένας... (btw τα μπουρδέ*α δε βγαίνουν με τπτ...)

Μην περιμενεις να σε δουν με αυτα...πισω φως ή κρανος με φως οπωσδηποτε...

(Βγαλτα που σου λεω...δε κολλαει ρε αδερφε!!)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ποδηλατο που ειχα προβλημα με τη αναρτηση.

Το πηγα σημερα απο το μαγαζι, οντως εχει προβλημα και παραγγείλαμε καινουργια.

Για να μην μεινω χωρις ποδηλατο το πηρα μαζι μου και μολις ερθει θα παω να μου τη αλλαξει.:happy:

Link to comment
Share on other sites

ήρθανε σήμερα τα νέα μου ελαστικά

στην αρχή ξενέρωσα γτ δεν τα ήθελα τόσο λεπτά αλλά μετά άλλαξα γνώμη:p

be39.th.jpg

ymyr.th.jpg

v36n.th.jpg

f5vn.th.jpg

6wy4.th.jpg

eb3g.th.jpg

μετά πήγαμε για ένα πλύσιμο

98m5.th.jpg

εντυπώσεις

πολύ γρήγορα στην επιτάχυνση και πολύ άμεσα

πολύ καλά κρατήματα στην άσφαλτο

και σε λακκούβες που μπήκα και από πεζοδρόμια που κατέβαινα ήταν μια χαρά

σε στροφές εκπλητικά πραγματικά δεν το περίμενα μπορείς να μπεις με ταχύτητα και δεν μασάνε τπτ γαντζώνουν

από τελικές πήραμε ++:dirol:

σήμερα πραγματικά δεν ήθελα να κατέβω από το ποδήλατο

πήγα μια βόλτα πάλι το βράδυ και πήγαινε σαν τον αέρα

Link to comment
Share on other sites

Επ να το το αδερφάκι... έτοιμο ! Καλές βόλτες !

Προτείνετε κάνα καλό κολάν παίδες με έχουν μπερδέψει εδώ αυτά που διαβάζω στο νετ... με τιράντες ή όχι ?

Υπάρχουν διαφορετικά είδη μαξιλαράκια? Τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Wiggle | dhb Trace Bib Short | Lycra Cycling Shorts

πάρε ένα φτηνό πρώτα να δεις αν σε βολεύει και μετά ή πας σε ακριβότερο -όπου αρχίζεις να κοιτάς για συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ή αγοράζεις μια βερμουδα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά φαίνονται μου αρέσουν ... απλά κάτι παρόμοιο από Ελλάδα δε μπορούμε να βρούμε?

Ας είναι και λίγο πιο ακριβό δε με πειράζει απλά να το έχουμε γρηγορότερα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επ να το το αδερφάκι... έτοιμο ! Καλές βόλτες !

Προτείνετε κάνα καλό κολάν παίδες με έχουν μπερδέψει εδώ αυτά που διαβάζω στο νετ... με τιράντες ή όχι ?

Υπάρχουν διαφορετικά είδη μαξιλαράκια? Τα φώτα σας

Για καλοκαιρι ενα απλο ποδηλατικο κολαν κοντο, και ενα jersey πανω και εισαι ετοιμος.

Δε ξερω για τα μαξιλαρακια που ρωτας, αλλα εγω το καλοκαιρινο μου το αγορασα απο το intersport και ειναι μια χαρα.

Για χειμωνα οπωσδηποτε κολαν με τιραντες. Με εχει βολεψει πολυ. Δοκιμασε το και θα το δεις και εσυ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:rant:τις βραδινές πτύσεις

ερχόταν κάτι πελάτες και έπρεπε να πάω να τους βάλω

και μου είχαν κλείσει το garage οπότε έβγαινα μόνο με το ποδήλατο

a night by the pool:happy:

ubfr.th.jpg

91pr.th.jpg

let's chillax a lil bit:lazy:

6xzi.th.jpg

a3t8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

η 700χ23c είναι κουρσάδικη διάσταση,θα κερδίσεις σε τελική,αλλά θα είσαι επιρρεπής σε σκασίματα και η βόλτα σου θα γίνει πολύ άβολη μια και θέλουν από 110psi και πάνω

Continental Ultra Sport Road Bike Tyre - Wire | Chain Reaction Cycles

Τελικα εβαλα αυτα που μου προτεινες αλλα σε 700χ23c και ειναι σουπερ:T:

100psi τα εβαλα (μιας και δεν ειμαι καθολου βαρυς) και πανε αερα, ασε που σε λακουβιτσες παραδοξος δεν "χτυπανε" περισσοτερο συγκριση με τα προηγουμενα 28c που ειχα!

Μαλλον τα προηγουμενα ελαστικα μου ηταν πολυ σκληρα, αυτα ειναι "πουπουλο"!:D

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.