Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

wat,wat but 300 ///τεσπα μάλλον φτηνά βγήκε αν σκεφτείς οτι υπολόγιζα 2k

σύμφωνα δε με την τροχαία αν πέσετε πάνω σε ακίνητο όχημα (έστω και εγκαταλελειμμένο,έστω και παράνομα χωρίς σήμανση,αλαρμ σουξουμουξου μανταλάκια κτλπ) φταίτε εσείς και είστε και τυχερός που δεν πληρώνετε και τις ζημιές του λακαμα που το άφησε εκεί...αν μάλιστα πάτε δικαστικά (αφού σκάσετε κανένα 600 για αρχή και αν η δίκη/ όταν γίνει μετά απο 1 χρόνο και αν δεν πάρει αναβολή οπότε ξαναπληρώνετε το παράβολο) έχετε πιθανότητες να πάρετε κανένα 500αρικο πίσω για ζημίες που ξεπερνούν τα 1000 και χωρίς να βάζω μέσα τα ιατρικά έξοδα ή την περίπτωση να πάθει κάποιος σοβαρή σωματική βλάβη (άλλο δικαστήριο αυτό,άλλα έξοδα)

μετά μου λες για κράτος δικαίου :haha:

Φαντάζομαι μιλούσες εξαρχής για τις δικές σου ζημιές μόνο?

Προς στιγμή νόμισα ότι σου ζήταγε να πληρώσεις και τις δικές του!

Η αλήθεια είναι ότι αυτός είναι υποχρεωμένος να βάλει σήμανση όταν σταματήσει στη μέση (ή στην άκρη) του δρόμου, αλλά και όλοι είναι υποχρεωμένοι να ελέγχουν για εμπόδια μπροστά τους. Όπως σε μια καραμπόλα - ο κάθε ένας θεωρείται υπεύθυνος για τη ζημιά που θα κάνει στον μπροστινό.

Καλό ξεμπέρδεμα και καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε ένα σεμινάριο σχετικά με διατροφή και επιδόσεις από δύο τύπους, ο ένας διατροφολόγος της ομάδας BMC κι ο άλλος continental pro rider. .. σας μεταφέρω δύο μικρά αρχεία.

Modern Nutrition for Performance and Health.pdf

Modern Concepts for Health and Performance.pdf

Link to comment
Share on other sites

Είσαι της εύκολης λύσης εσύ. Του στυλ "Με έναν νόμο και ένα άρθρο" :hehe:

Μπα.. μόνο ευκολη λύση δεν θα είναι, προϋποθέτει πολύ δουλειά, αύτη ακριβώς την δουλειά που για πολύ πρακτικούς λόγους δεν μπορώ να βγάλω ποδηλατώντας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματισμό σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω.

Συγκεκριμένα θέλω να αγοράσω το Castelli Flanders LS Baselayer | Chain Reaction Cycles

Σχετικά με τις διαστάσεις η Castelli ... ή το site τέλος πάντων προτείνει διαστάσεις

Chest 92

Waist 80

Hips 94

Τα δικά μου είναι

Chest 94

Waist 85

Hips 98

Με βάση αυτών προβληματίζομαι οτι άν πάω σε αγορά MEDIUM θα μου "σακουλιάζει" στο στήθος ?

Αν πάω σε SMALL θα είναι οκ στήθος και αλλά μήπως θα με σφίγγει πολύ στην κοιλιά??

help ! για να παραγγείλω κάποια στιγμή :(

Κανένας έμπειρος στο θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άποψη για το kona cinder cone 2012 ή να προτείνει κάτι για XC χρήση μέχρι 800 ευρώ??:T:

ωραίο το kona αλλά εγώ δεν θα επένδυα σε 26αρι-ιδιαίτερα για cross country,δες τα Scott Scale 970

και Aspect 940,το Rockhopper 29er/Cannondale Trail 4 29er αλλά και τα αντίστοιχα 27,5αρια (αν είσαι κάτω απο 170,172)

Ένα jersey (Castelli Velocissimo) που πήρα πάντως δεν ήταν και ιδιαίτερα στενό συγκρινόμενο με ένα Pearl Izumi που έχω(small και τα 2).

τοχω και εγώ το συγκεκριμένο jersey και σε σύγκριση με τα fox είναι η μέρα

με την νύχτα (τα fox είναι τεράστια πάνω μου στο L ακόμα και το M μου είναι ψιλομεγαλο) τα castelli γενικά είναι tight fit (εχω παραπάνω από ένα και το λέω)

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το kona αλλά εγώ δεν θα επένδυα σε 26αρι-ιδιαίτερα για cross country,δες τα Scott Scale 970

και Aspect 940,το Rockhopper 29er/Cannondale Trail 4 29er αλλά και τα αντίστοιχα 27,5αρια (αν είσαι κάτω απο 170,172)

Απλά θεωρώ ότι το 26αρι δεν θα με περιορίσει στις βόλτες και στους δασικούς και θα μου δώσει τη δυνατότητα για κανά χαλαρό τραιλ. Για 27.5 έψαχνα αλλά τα χτυπάνε κάπως/δεν βρίσκω παλιότερο μοντέλο πιο φθηνό. Νομίζω ότι το kona έχει πολύ καλό σκελετό και αξιοπρεπές πιρούνι. θανξ για τις προτάσεις όπως και να 'χει!!:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.