Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αυτά και πολλά άλλα stock βγαίνουν σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα στα Πατήσια κάθε 2-3 μήνες, και όποιος προλάβει.

Να καταλάβεις Πέμπτη μεσημέρι είχε 200-300 άτομα ουρά στο πεζοδρόμιο. Το Σάββατο μεσημέρι τα βάζουν όλα 1 ευρώ για να φύγουν, ακόμα και φουρνάκια των 40 ευρώ τα παίρνεις με ένα. Να βρεις κάτι που θες είναι καθαρά τύχη, αφού πέφτουν όλοι σαν ακρίδες από τη Πέμπτη.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hcELf448PLk]Giga bazaar lidl toumpa - YouTube[/ame]

p3d5.jpg

1j1m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καθομουν και σκεφθομουν, πως μπορω να πηγαινω για ποδηλατο καθε μερα τωρα το χειμωνα. Ναι, με προπονητηριο.

Επειδη δεν εχω επαφη με προπονητηριο, μπορει καποιος να μου εξηγησει πως λειτουργει; Τι χρειαζεται; Γενικα tips και προτασεις για προπονητηρια.

Mtb εχω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αλλά πως λειτουργεί αυτό δηλαδή; Δεν κατάλαβα από το video

μάλλον κάποιο είδος ελατηρίου που φορτίζει με το πεταλαρισμα και αποδίδει την ενεργεία με κάποιο διακόπτη

..εντωμεταξύ εχω πεθάνει με τα σχόλια από κάτω.....

Are you serious right now? "at MIT together with the city of Copenhagen" Where do you think Copenhagen is? Sure as hell not America. :rofl:

Just wait guys, I bet in a few years they will make a bike that runs fully on a motor so no peddling is even required! Oh wait, that's a motorcycle.... Laziness prevails!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προπονητηριο, εχω 2 ερωτησεις:

1)Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω διαφορετικα λαστιχα καθε φορα; Εχω π.χ. τα λαστιχα του mtb και εχω και τα slick. Κανουν και τα δυο; Ρυθμιζεται καπως;

2)Ειδα κατι βιντεο και αν ειδα καλα, στον πισω τροχο πρεπει να αντικαθιστω το quick release του ποδηλατου μου οταν κανω προπονητηριο, με καποιο αλλο ωστε να ταιριαζει στο προπονητηριο;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προπονητηριο, εχω 2 ερωτησεις:

1)Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω διαφορετικα λαστιχα καθε φορα; Εχω π.χ. τα λαστιχα του mtb και εχω και τα slick. Κανουν και τα δυο; Ρυθμιζεται καπως;

Το ματζαφλάρι που επιβραδύνει τον τροχό σου είναι λείο, οπότε δεν έχει νόημα να βάλεις-χαλάσεις τρακτερωτά. Κατ' εμέ πάρε το πιο φθηνό λάστιχο slick και τα δικά σου κράτησε τα.

2)Ειδα κατι βιντεο και αν ειδα καλα, στον πισω τροχο πρεπει να αντικαθιστω το quick release του ποδηλατου μου οταν κανω προπονητηριο, με καποιο αλλο ωστε να ταιριαζει στο προπονητηριο;

Λογικά θα είναι αναλόγως το προπονητήριο. Φαντάζομαι αν θέλει άλλο θα στο παρέχει.

Τα links του [MENTION=1006]wrong method[/MENTION] τα διάβασες; ( Πήγα να μπω από τη δουλειά, αλλά με κατάλαβαν :tomato: )

Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι αναλόγως το προπονητήριο. Φαντάζομαι αν θέλει άλλο θα στο παρέχει.

Τα links του [MENTION=1006]wrong method[/MENTION] τα διάβασες; ( Πήγα να μπω από τη δουλειά, αλλά με κατάλαβαν :tomato: )

Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here

Θα πρεπει να παρω και μια ζαντα ομως...θα το δω αυτο. Για αρχη θα μεινω με τα δικα μου λαστιχα σιγουρα. Αργοτερα βλεπω.

Επειδη ο πεθερος μου ειναι διαολου καλτσα και φτιαχνει τα παντα, του εδειξα στο internet πως ειναι το προπονητηριο και ισως μπορεσει να μου φτιαξει ενα. Απλα κολλαει στο πως θα μαγκωνει το ποδηλατο στο quick release. Τα υπολοιπα που ειδε μπορει να τα φτιαξει.

Εαν τα καταφερει, δεχομαι παραγγελιες!!!!

Τα link τα χαζοδιαβασα...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προπονητηριο, εχω 2 ερωτησεις:

1)Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω διαφορετικα λαστιχα καθε φορα; Εχω π.χ. τα λαστιχα του mtb και εχω και τα slick. Κανουν και τα δυο; Ρυθμιζεται καπως;

2)Ειδα κατι βιντεο και αν ειδα καλα, στον πισω τροχο πρεπει να αντικαθιστω το quick release του ποδηλατου μου οταν κανω προπονητηριο, με καποιο αλλο ωστε να ταιριαζει στο προπονητηριο;

Turbo trainer buying guide | Wiggle Buyers Guides

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή σέλας, παλουκόσελου, λαιμού, ταινίας τιμονιού και καλωδίων! Νομίζω το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό.

Ρε παπαρικο τωρα το ειδα. Ομορφο το ποδηλατακι σου!Οχι σαν την προηγουμενη μουφα Cube που μοστραρες! Κι εγω για focus raven πηγαινα αλλα με κερδισε το used Speci...

Καλοταξιδο και break a leg, troubleshooter :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.