Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

DIY - Bicycle Chain Guard (part 2)

Καλησπέρα/μέρα.:)

Επιστρέφω με το δεύτερο μέρος της κατασκευής του προστατευτικού αλυσίδας ιδιαίτερα χαρούμενος, πρώτον γιατί το mini project στέφθηκε με επιτυχία,

και δεύτερον γιατί είναι ωραίο να βλέπεις να μεταμορφώνεται μία ιδέα σου σε αντικείμενο.

Αν βγήκε όμορφο θα το αφήσω σε εσάς να το κρίνετε, γιατί εγώ προφανώς δεν μπορώ να είμαι και ο αντικειμενικότερος κριτής.

Αρκετά όμως με τη φλυαρία μου... στο προηγούμενο επεισόδιο σταματήσαμε εδώ.

dVKwuse.jpg

Μπορούσα να σταματήσω εδώ, αλλά αποφάσισα να κάνω την υπέρβαση... τρία "χέρια" σπρέι κόκκινο μεταλλικό της Motip και δύο στρώσεις βερνίκι μετά.

Bsri38Q.jpg

5OYRPQf.jpg

vxoQ80o.jpg

Ο συγκεκριμένος κωδικός είναι εκπληκτικός και πραγματικά αδικείται από τη φωτογραφική...

jDHkcql.jpg

Προσπαθούσα να σκαρφιστώ τρόπο να τον τοποθετήσω στον δίσκο όσο απλούστερα γινόταν.

Αλενόβιδες Μ5 και πριτσίνια με σπείρωμα που εξυπηρετούν δύο σκοπούς: έτοιμου αποστάτη και παξιμαδιού μαζί.

wQgO04l.jpg

sJrEXQs.jpg

MK76T7r.jpg

lB6be5l.jpg

Νωρίτερα ανέφερα ότι το βάψιμο είναι υπέρβαση και η εξήγηση είναι απλή, σίγουρα με το πεταλάρισμα θα ξεβάψει το αλουμίνιο.

Ήθελα όμως να το δω βαμμένο, και επειδή η υπερβολή δεν έχει μέτρο προχώρησα ένα βήμα παραπέρα.:)

RaW4hrR.jpg

Πραγματικά δεν θα με πειράξει αν χαλάσει.

JrYGPlQ.jpg

p2zRrYz.jpg

yPcG4aX.jpg

yeQ4WTj.jpg

FUkP4AS.jpg

Λένε ότι η κουκουβάγια βλέπει τα παιδιά της όμορφα, αλλά μπορεί και να υπερβάλω βέβαια.:)

oqoiN7l.jpg

XFyjK61.jpg

fUnbhcE.jpg

Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

έβαλε Thumbs up o DJD? Περίμενα να στην έλεγε....

πόσα γραμμάρια προσθεσες στο βάρος του ποδηλάτου ? Δεν θα το έκανε ΠΟΤΕ στο δικό του.

Εννοείται ότι δε θα το έβαζα ποτέ :hehe: Το like ήταν για την προσπάθεια :p

νταξ' τα δα όλα,κλέψανε 2 ποδήλατα από τον δεύτερο όροφο πολυκατοικίας (μπαλκόνι) :crazy:

Αγκαλιά στο κρεβάτι από δω και πέρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πιασο-koliko gadget

Δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτο το μαραφετι, εχει τοοοοοσα λεφτα; Οπως επισης και η Gopro.

Οση τεχνολογια και αν κρυβουν, η τιμη τους ειναι απαραδεκτη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτο το μαραφετι, εχει τοοοοοσα λεφτα; Οπως επισης και η Gopro.

Οση τεχνολογια και αν κρυβουν, η τιμη τους ειναι απαραδεκτη νομιζω.

Δεν νομίζω ότι η Gopro είναι είναι πολύ ακριβή για το τι προσφέρει σαν action camera.

Έγινε επεξεργασία από l3ft3ris
Link to comment
Share on other sites

Για το iphone ίσως διότι μπορείς να βρεις και πολύ ποιο οικονομικά κινητά με καλές δυνατότητες, για την gopro δεν γνωρίζω εάν υπάρχει κάτι ανάλογο.

Χωρις να εχω ψαξει εαν υπαρχει κατι αναλογο, ειμαι σιγουρος οτι κατι θα υπαρχει με ιδιες δυνατοτητες και αρκετα πιο οικονομικη. Αλλα δεν γραφει επανω "Gopro", και γι αυτο η τιμη της δεν εκτοξευεται.

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και στα garmin. Εδω υπαρχουν τοσες εφαρμογες δωρεαν στα κινητα που ειναι παρα πολυ καλες.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να υπάρχει αλλά δεν νομίζω στο μέγεθος της gopro με τις θήκες προστασίας της και να καταγράφει 4k video, άχρηστο μεν στα 15 fps αλλά έχει και 2.7k 30 fps. Τέλος πάντων το αφήνω το θέμα να μην χαλάω το ποστ για τα ποδήλατα.

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνας το πρωι να πας για δουλεια, βλεπεις τον καιρο...ηλιο..σκεφτεσαι αντε να σχολασω να παρω τα βουνα με το εργαλειο...:jump:

λιγο πριν σχολασεις μαμιεται ο Διας και ξεκινα καταιγιδα εως και τωρα..:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.