Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

πάλι είμαι 8 κιλά βαρύτερος από σένα (1,78)

καλή επιτυχία στους Αθήνα-Λαρισα-Αθήνα μπρεβεταδες που τώρα θα ναι καπου μεταξύ Αγ. Κωνσταντίνου και Δομοκού:T:

πρέπει να'χουν φάει πολύ νερό,έβρεξε πολύ εδώ

Link to comment
Share on other sites

αφού ρε το'χεις ρίξει στα bratwurst,sauercraut (μπλιαχ) και στις weizen :p

guys αν και μου είπατε να αποφύγω γενικά cube για κούρσα, δείτε λιγάκι τα εξαρτήματα που φοράει αυτό :BikeMe.gr - Cube Peloton 2013 Ποδήλατο Δρόμου και πείτε μου αν αξίζει τον κόπο.

είναι μια χρονιά πίσω σαν μοντέλο,οι τροχοί θα θέλουν αλλαγή μόλις τους συνηθίσεις,η sora αξιόπιστη σαν groupset,για να πας σε κάτι καλύτερο θες κανένα 150-200 επιπλέον,η cube δεν μου κάνει κλικ σαν εταιρία για road ποδήλατα αλλά αν σου αρέσει και μπορείς να το δοκιμάσεις κιόλας, γιατί όχι;

Έγινε επεξεργασία από wrong method
info
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έπαιξε άσχημο παιχνίδι ο καιρός με αποτέλεσμα να έχω κόντρα άνεμο και στο πήγαινε και στο έλα, με το ζόρι κατάφερα να γυρίσω σπίτι...

Araxos

Distance 87.12 km | Time 3:14:39 | Avg Moving Pace 2:14 min/km | Avg Speed 26.9 km/h | Elevation Gain 337 m

Παρόλα αυτά σήμερα κατάφερα επιτέλους να ξεπεράσω τα 30χλμ/ω μέση ταχύτητα!!!

Drepano

Distance 25.81 km | Time 50:05 | Avg Moving Pace 1:56 min/km | Avg Speed 30.9 km/h | Elevation Gain 187 m

Link to comment
Share on other sites

G2014_plan_gen.jpg

GIRO BIG START STAGE 1

Friday 9 May 17:45-20:00

Team Time Trial Belfast-Belfast

Start Titanic Belfast - Finish City Hall

Giro d'Italia Big Start 2014

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TVW5s3trLLg]Giro d'Italia 2014 - Official promo / Promo ufficiale - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Lm6hAuvWFjo]Fight for Pink Giro d'Italia 2014 protagonists 1 I protagonisti del Giro d'Italia 1 2014 - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nddsfYBsqIE]Giro d'Italia is coming to Dublin 11 May 2014 - YouTube[/ame]

LIVE coverage: Cycling LIVE stream - Cycling Live Video Streaming, Videos, Streams, Photos, Results - Watch Cycling TV Online | www.cyclingfans.com

Link to comment
Share on other sites

Ριχνω ματιες στο Garmin 200...ακριβο...αρκετα ακριβο αλλα ωραιο...δε με ενδιαφερουν παλμοι και τετοια, μονο καταγραφη των προπονησεων μου.

Το εντυπωσιακο ειναι οτι οταν το κανεις sync με το garmin connect σου εμφανιζει και το χαρτη της διαδρομης που εκανες...πολυ καλο.

Επισης εντυπωσιακο το γεγονος οτι το κοπυμπωνεις στο τιμονι και εφυγες...ουτε αισθητηρες στις ζαντες ουτε τιποτα.

Οι αποριες μου:

Κανω mtb, ποσο το εμπιστευομαστε με τοσους κραδασμους οτι δε θα το κλαιω συντομα?

Στο garmin connect μπορω να περασω χειροκινητα τις προπονησεις που εχω κανει εως τωρα και τις εχω στο runtastic, ετσι ωστε να εχω τα παντα στο garmin connect??

Αγορα απο που προτεινετε? Ebay ας πουμε που το βρισκω 30 ευρω κατω??

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με κραδασμούς ή οτιδήποτε

πιθανον ναι,άπλα τα ανεβάζεις ως GPX files

καλύτερα να το πάρεις από κάποιο μαγαζί με την εγγύησή του

Ναι για αγορα εχεις δικιο ετσι ωστε να εχω και την εγγυηση.

Θα φτιαξω προφιλ στο garmin connect και θα δοκιμασω αν μπορω να ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα !

Είχα έναν μικρό πόνο εδώ και μήνες στο δεξί μου γόνατο κάτι που δεν έδωσα σημασία (πιθανολογούσα για κάποια θλάση γενικότερα μιας και δε κάνω σχεδόν ποτέ ζέσταμα / διατάσεις)

Πριν καμιά 20αριά μέρες πήγαμε μια βόλτα σε ένα ποτάμι (με τα πόδια) και περπάτησα για πολλές ώρες σε δρόμο με πέτρες και ανηφορικά κατηφορικά δρομάκια (γκαλντερίμια) καθώς έκανα και αρκετά βαθιά καθίσματα για να βγάλω κάποιες φωτογραφίες κτλ

Όταν γύρισα στο σπίτι είχα αφόρητο πόνο στο γόνατο και τις επόμενες μέρες πήγα σε έναν ορθοπεδικό που μου είπε ότι έχω υγρό στο γόνατο και να κάνω μαγνητική.

Έκανα την μαγνητική και η γνωμάτευση λέει πλήρη ρήξη έσω μηνίσκου...

Την έδειξα στο γιατρό και μου είπε να κάνω βάρη / κολύμπι / ποδήλατο για να δυναμώσει το πόδι μου... Και αν στο μέλλον με ξαναπιάσει μεγάλος πόνος ίσως να χρειαστεί αρθροσκόπηση

Έχει ή είχε κανείς ανάλογη εμπειρία και πως τελικά καταλήγει το θέμα? Δε νομίζω το όλο θέμα να έγινε από το ποδήλατο μιας και η κίνηση του ποδιού στο πετάλι δε μπορεί (νομίζω) να δημιουργήσει τέτοιο πρόβλημα... Παρεμπίπτοντος το πόδι δεν με πονάει πλέον μόνο όταν ξαπλώνω το βράδυ νιώθω κάτι σαν μια ενόχληση

Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα αυτή τι στιγμή είναι ότι για να κάνω ποδήλατο... πρέπει να ανεβοκατεβάζω το ποδήλατο από της σκάλες (κάτι που για το θέμα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ) ... μένω στον 4ο όροφο και το ποδήλατο δεν χωράει στο ασανσέρ... ούτε έχω ασφαλές μέρος να το αφήσω κάπου κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μηνίσκοι δεν έχουν σχέση με το ποδήλατο, περισσότερα με αθλήματα που καταπονείς το γόνατο, μπάσκετ, τρέξιμο τέτοια πράγματα. Από τη στιγμή που ο γιατρός σου έδωσε το οκ να κανεις ποδήλατο τότε μια χαρά είσαι. Δε χωράει να το βάλεις όρθιο στο ασανσέρ;

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ανεβοκατεβάζω το ποδήλατο από της σκάλες (κάτι που για το θέμα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ) ... μένω στον 4ο όροφο και το ποδήλατο δεν χωράει στο ασανσέρ... ούτε έχω ασφαλές μέρος να το αφήσω κάπου κάτω...

Ίσως ακουστεί τρελό, αλλά με σκοινί απ' το μπαλκόνι; Φυσικά πρέπει να έχεις και κάποιον άλλο να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.