Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

UK eshop για λαστιχα οι τιμες σαν να μου φανηκαν καλες...

http://www.camskill.co.uk/products.php

απο εκεί παρήγγειλα Vredestein Ultrac Sessanta 225/45/17 τιμή Ελλάδος 700ευρώ....τιμή από camskill 400ευρώ ΜΕ τα μεταφορικά.;)

Link to comment
Share on other sites

απο εκεί παρήγγειλα Vredestein Ultrac Sessanta 225/45/17 τιμή Ελλάδος 700ευρώ....τιμή από camskill 400ευρώ ΜΕ τα μεταφορικά.;)

Στέλνουν... "φρέσκα" ή τα έχουν στο ράφι κανένα χρόνο?

Δυστυχώς όμως δεν έχει αυτά που θέλω στη διάσταση που θέλω... :(

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε και ο trendy πριν από μένα τα Toyo Proxes και είναι απόλυτα ευχαριστημένος.

Εγω τα περιμένω σε λίγες μέρες

καλά....

για το θέμα φρέσκου γίνονται πολλά......

2 από τα βασικά που μπορώ να σου αναφέρω και κάνουν παντού για να ξεγελάνε τον κόσμο για φρέσκια γόμα είναι

α)Βιομηχανική βαζελίνη για ενυδάτωση και όψη φρέσκου

β)μηχάνημα που ΕΧΟΥΝ στην Ελλάδα και βαράει φρέσκες ημερομηνίες

.....το σημαντικό είναι να είναι έμπιστος ο λαστιχάς σου για να μην σου πουλάει μουφιές.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

2 από τα βασικά που μπορώ να σου αναφέρω και κάνουν παντού για να ξεγελάνε τον κόσμο για φρέσκια γόμα είναι

α)Βιομηχανική βαζελίνη για ενυδάτωση και όψη φρέσκου

β)μηχάνημα που ΕΧΟΥΝ στην Ελλάδα και βαράει φρέσκες ημερομηνίες

.....το σημαντικό είναι να είναι έμπιστος ο λαστιχάς σου για να μην σου πουλάει μουφιές.

Για το (α), δε μου λέει κάτι αν φαίνονται καινούρια...

Για το (β) που λες, μένω άφωνος... Πόσο πιο απατεώνες θα γίνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Για το (α), δε μου λέει κάτι αν φαίνονται καινούρια...

Για το (β) που λες, μένω άφωνος... Πόσο πιο απατεώνες θα γίνουμε;

όσοι έχουν πάρει από εκειί είναι μαξ εξάμηνα.

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα και γω οτι για λάστιχα κάτω των 300ευρώ οι τιμές του δεν είναι καλές.....

τώρα πως γίνεται να βάζεις λάστιχο με 35ευρώ το ένα.......δε ξέρω.....

αλλά στα λάστιχα summer performance ειδικά σε 16 και άνω ίντσες ο camskill συμφέρει και με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ααααα! Καρτ σε βρεγμενη πιστα-> infinite fun, infinite lulz!

Μου έχουν πει ότι δεν τα βάζουν γιατί υποστρέφουν τρελά. Εκτός και αν τους αλλάξεις ρυθμίσεις στην γεωμετρία τους. Τί ισχύει;

Για τσεκαρετε παιδιά να μου πείτε την γνώμη σας:p

Πως κάνουμε embed ωρέ..?

Ένα MX-5 "κάνει πλατείες". Ωραίο θέαμα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

'Εχει ήδη πάνω μεταχειρισμένες ζάντες με μεταχειρισμένα λάστιχα, (αλλά όχι εντελώς καμμένα, για λίγο καιρό όπως το κόβω:shifty:), τα καλά με τις καλές ζάντες τα βάζω για ήρεμες βόλτες:secret:

PS - Έχω γίνει μάστερ στην αλλαγή ζαντών με αυτά και αυτά...τουλάχιστον αν πάθω λάστιχο θα το αλλάξω σε 5 λεπτά:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν πει ότι δεν τα βάζουν γιατί υποστρέφουν τρελά. Εκτός και αν τους αλλάξεις ρυθμίσεις στην γεωμετρία τους. Τί ισχύει;

Σιγααααα μην μπουν στη διαδικασια! Οπως ηταν μεσα, ειχαμε και κανονικο αγωνα πρωταθληματος (μεταξυ μας) αλλωστε. Τωρα για την υποστροφη... δεν λεγεται ακριβως υποστροφη, αυτο, η υποστροφη εχει συγκεκριμενα χαρακτηριστικα. Αυτο ηταν "το καρτ δεν παταει κατω λεμε"! Δεν μπορω να σου περιγραψω ποσο γλιστρουσε! Στους πρωτους γυρους που ηταν καλα βρεγμενο, πηγαινες σαν κοτα και εψαχνες τα στεγνα κομματια, το τιμονι ηταν εντελως αχρηστο, εστριβες με φρενο, και αν εκανες το λαθος να πατησεις γκαζι, σβουριζες μεχρι τα κοντινοτερα λαστιχα! Για πολυ γελιο ομως! Αν ανεβουν βιντεακια που εχει τραβηξει καποιος, θα ποσταρω και εδω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει πριν χρόνια σε βρεγμένο και μέχρι να βρούμε τα πατήματα, και πιο νέοι (και πιο βαρύ πόδι) πρέπει να έφυγα για τα λάστιχα 2-3 φορές :D

Αν και πιο πολύ προτιμούσα το MR 2 μου ή το ΜΧ 5 ενός φίλου στα πίτα βρεγμένα Μέγαρα, με το MX5 ειδικά που είναι πιο φιλικό στις μετατοπίσεις βάρους πραγματικά με εξαίρεση την μεγάλη (Lol) ευθεία, έπαιρνες όλη την πίστα με την πόρτα, και δεν έτρωγες και λάστιχα :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.