Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Λιγο ασχετο με τα προηγουμενα αλλα...

...ειναι νεα μοδα ή κατι τετοιο να ξεκινας ενω το φαναρι ειναι ακομα κοκκινο(2-3 δευτερολεπτα πριν γινει πρασινο)???Το βλεπω πολυ συχνα τελευταια και δεν καταλαβαινω,αφου βιαζονται τοοοοοοοοοοσο πολυ,γιατι τους συναντας 50μετρα παρακατω να πηγαινουν εκνευριστικα αργα???

Επισης,τι θα γινει επιτελους με τις γυναικες που τρωνε τα stop αφρεναριστες??

επειδη με εχουν φαει τετοιες τυπισσες απο STOP 3 φορες

μια φορα με μηχανακι

και δις με αμαξι

με αρκετες υλικες (λεφτα και χρονος) και σωματικες ζημιες

την τεταρτη φορα ,που στανταρ θα κατσει καποια στιγμη, πραγματικα δεν ξερω πως θα αντιδρασω

η καρδια μου λεει να την παλουκωσω στο στυλο του Stop προ παραδειγματισμο

αλλα ρε γμτ δε λεει να την πληρωσω κιολας απο πανω....

ειναι δυσκολη αποφαση

ειμαι ανοιχτος σε προτασεις παντως.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, υπάρχουν και κάτι λουλούδια οδηγοι... με μόνιμο το σκουλαρίκι και απο τα δύο αυτιά. Αν είχαν και 3ο χέρι να μπορούν να πιάνουν 2 συσκευές ταυτόχρονα στα αυτιά θα ηταν η καλύτερή τους...

Όπως και οδηγοί με το σύνδρομο του φαναριού. Πρίν ανάψει κορνάρουν να φύγεις. Θέλω να πετύχω κανά τέτοιο τυπά να κορνάρει στον εαυτό του μιας και θα είναι πρώτος στο φανάρι...

Άλλη ράτσα είναι οι αγαπητοί ταρίφες. Και δή οι γυναίκες που τελευταία ξεφυτρώνουν σαν τα ζουρλομανίταρα! Οι άντρες ανάβουν τα αλαρμ αφού κάνουν μανούβρα, χωρίς δισταγμό, και σταματήσουν. Οι γυναίκες ούτε τα αλαρμ προλαβαίνουν να ανάψουν.. Απόλαυση...:suicide2:

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ανοιχτος σε προτασεις παντως.....

Δινεις 500ε για ενα μτχ 25-30 ετιας απο αυτα με τις καλες λαμαρίνες ( πχ http://www.dyna.co.za/benz/1980_Mercedes_Benz_350SE_Green.jpg ) , κανεις και μια εναρξη στην ΔΟΥ Φανοποιοιου και παιρνεις με την σειρα τα στοπ που ξερεις οτι τα περνανε ετσι παραμονευοντας . Σε χτυπάνε ( οχι πολυ , τοσο ωστε να περνουν οι λαμαρινες μονο ) το φτιαχνεις στο φανοποιοιο σου με μερακι και προδερμ και φουσκωμένα τιμολογια κ πας στο επόμενο στοπ κοκ . Μεχρι να πλουτισεις :hehe: 4 δουλιτσες τον μηνα του φουστη θα τις κλεινεις :hehe: . ( joking )

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Γιωργη,δεν αξιζει να την πληρωσεις εσυ επειδη καποιοι εχουν μεσανυχτα απο ΚΟΚ και δεν δειχνουν τον στοιχειωδη σεβασμο για το κοινωνικο συνολο(βλ. θα περασω εγω επειδη ειχα πρασινο,αν και ο δρομος μου ειναι μποτιλιαρισμενος και δεν πειραζει αν κλεινω ολους οσους περιμενουν στον καθετο δρομο)

Η μονη λυση που μπορω να σκεφτω,ειναι αντι να αυξανουν καθε χρονο τα τελη κυκλοφοριας και να μας κυνηγανε για ΚΤΕΟ,ζωνες,καρτα καυσαεριων.......να γινεται επανεξεταση αδειας οδηγησης πχ καθε 3 χρονια(πληρωνοντας καποιο παραβολο).Κι οταν λεμε εξεταση,εννοουμε εξεταση,οχι παρκαρισμα και πορεια σε γειτονια χωρις κινηση.Οπως λεει κι ο Ιαβερης,ποσοι εχουν σκοτωθει τα τελευταια χρονια σε μανουβρα παρκαρισματος και ποσοι στους εθνικους δρομους...?Δηλαδη μας υποχρεωνουν να συντηρουμε σωστα το οχημα μας,αλλα τις ικανοτητες μας στην οδηγηση χρειαζεται μονο μια φορα να τις αποδειξουμε μεσα σε 5 λεπτα εξετασης

Κι επειδη οσο και να τα λεμε εμεις,παλι τιποτα δεν προκειται να γινει,κοιταξτε να καλλιεργησετε το κληρονομικο σας χαρισμα και να προβλεπετε τις κινησεις και τα λαθη των υπολοιπων

Link to comment
Share on other sites

Δινεις 500ε για ενα μτχ 25-30 ετιας απο αυτα με τις καλες λαμαρίνες ( πχ http://www.dyna.co.za/benz/1980_Mercedes_Benz_350SE_Green.jpg ) , κανεις και μια εναρξη στην ΔΟΥ Φανοποιοιου και παιρνεις με την σειρα τα στοπ που ξερεις οτι τα περνανε ετσι παραμονευοντας . Σε χτυπάνε ( οχι πολυ , τοσο ωστε να περνουν οι λαμαρινες μονο ) το φτιαχνεις στο φανοποιοιο σου με μερακι και προδερμ και φουσκωμένα τιμολογια κ πας στο επόμενο στοπ κοκ . Μεχρι να πλουτισεις :hehe: 4 δουλιτσες τον μηνα του φουστη θα τις κλεινεις :hehe: . ( joking )

το χω σκεφτει κι εγω να το κανω,ειναι κατι στανταρ σημεια που παραβιαζουν προτεραιοτητα (πχ πλατειες,και φαρδιοι δρομοι χωρις στοπ)

οπως ελεγε και ενας γνωστος μου...

"αμα εχεις lada εχεις παντου προτεραιοτητα" :hehe:

Όπως και οδηγοί με το σύνδρομο του φαναριού. Πρίν ανάψει κορνάρουν να φύγεις. Θέλω να πετύχω κανά τέτοιο τυπά να κορνάρει στον εαυτό του μιας και θα είναι πρώτος στο φανάρι...

αμα σου κορναρουν απλα καθεσαι εκει.

ουτε κουνιεσαι

ουτε κοιτας καθρεφτες

ουτε μιλας ουτε τιποτα.

εχει ξεφυγει αυτο το θεμα,κορναρουν 1ms αφου αναψει.αυτοι θα παιρναν πρωταθλημα counterstrike/cod με τοσο λιγο Input/output lag.

Link to comment
Share on other sites

αμα σου κορναρουν απλα καθεσαι εκει.

ουτε κουνιεσαι

ουτε κοιτας καθρεφτες

ουτε μιλας ουτε τιποτα.

Καλή αντίδραση.

Ξέρεις όμως τι μυαλά κουβαλάει ο άλλος?

Όταν είχα δει σε ένα τρακάρισμα, πριν αρκετό καιρό, ένα παλικάρι να βγάζει κατσαβίδι ή σουγιά από το ντουλαπάκι και να βγαίνει έξω για "ξεκαθάρισμα", άλλαξα γνώμη για την αντιμετώπισή μου σε παρόμοια περιστατικά.

Πού ξέρεις ότι ο άλλος δεν κρύβει κανα πιστόλι στο ντουλαπάκι του να φας μία έτσι όπως κάθεσαι μπροστά του σταματημένος?

Άσε ρε... Ας κορνάρει κι ας τσαντιστεί κιόλας, άμα αργήσω να ξεκινήσω.

Ξυδάκι.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται ποτε δεν κατεβαινεις. ο θειος μου, οδηγος λεωφορειου μου το ελεγε αυτο, ποτε δεν κατεβαινεις πρωτος, οτι και να εχει γινει. δεν ξερεις τι σκ@τ@ εχει ο αλλος πανω του..

Link to comment
Share on other sites

Πού ξέρεις ότι ο άλλος δεν κρύβει κανα πιστόλι στο ντουλαπάκι του να φας μία έτσι όπως κάθεσαι μπροστά του

Τι μου θύμησες...

Πέρσι το καλοκαίρι στο Λουτρακι, ήταν ενα group με 5-6 ξένους χαρλεαδες πολύ normal άτομα.

Σε ένα αγροτικό μπροστά μας ηταν ένας μεθυσμένος/μαστουρωμένος και πήγαινε αριστερα δεξια με χαμηλή ταχύτητα,άνετα θα μπορούσε να πατήσει κανέναν όμως.

Ενας εκ των μηχανόβιων κόρναρε για να προσπεράσουν και ο τυπάς με το φορτηγάκι τα πηρε και έσκυψε στο ντουλαπάκι να παρει κατι.

Λιγα μετρα παραπέρα οι μηχανόβιοι ειχαν σταματήσει και ο τυπας οταν τους έφτασε κατέβηκε με εναν λοστό για φασαρίες. :getlost:

Εγω πηρα τηλ την αστυνομία για να τους ενημερώσω μιας και ειχα νευριασει με αυτό το σκηνικό, δεν ξερω ομως αν επεσε καθόλου ξύλο.

Καλύτερα να είμαστε ήρεμοι στην οδήγηση αλλα ποτε δεν ξέρεις τι θα συμβει...:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Καλή αντίδραση.

Ξέρεις όμως τι μυαλά κουβαλάει ο άλλος?

Όταν είχα δει σε ένα τρακάρισμα, πριν αρκετό καιρό, ένα παλικάρι να βγάζει κατσαβίδι ή σουγιά από το ντουλαπάκι και να βγαίνει έξω για "ξεκαθάρισμα", άλλαξα γνώμη για την αντιμετώπισή μου σε παρόμοια περιστατικά.

Πού ξέρεις ότι ο άλλος δεν κρύβει κανα πιστόλι στο ντουλαπάκι του να φας μία έτσι όπως κάθεσαι μπροστά του σταματημένος?

Άσε ρε... Ας κορνάρει κι ας τσαντιστεί κιόλας, άμα αργήσω να ξεκινήσω.

Ξυδάκι.

μα δε θα κατσεις εκει για παντα

αν δεις οτι παει να βγει εξω,τοτε γκαζωνεις και φευγεις,και αυτος χανει και το φαναρι:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου στο Ψυχικό, γίνεται βλαμένος διαπληκτισμός, (αυτός με την μάνα του δίπλα) ο άλλος με μηχανή. σταματάνε, κατεβαίνει ο δικός μου να πάει να ζητησει τα ρέστα, αυτος ατάραχος, κάτι ψάχνει στο κουτί που έχουν πίσω οι μηχανές, όταν τον φτάνει ο δικός μου στα 2 μέτρα, βγάζει ένα μπίστόλι και του το κολλάει στο κούτελο...

ΠΟΤΕ δεν ξέρεις, και ΠΟΤΕ δεν μπλέκεις. Αν φας μπουνιές είναι μια χαρά, αν φάς λοστό και κατσαβιδι χοντραίνει λίγο, αν φας σφαίρα το κάνεις reconsider.

Link to comment
Share on other sites

αυτός σάλταρε και στην αδρεναλίνη του φώναζε, "πυροβόλα αλλιώς θα στον βάλω στον τόλο...", η μάνα βάραγε μπιραλάχ, και αυτός έμεινε έτσι για 15 δεύτερα και μετά ανέβηκε στην μηχανή και έφυγε...

Δεν βγάζεις άκρη με τον κόσμο και θέλει προσοχή πολύ.

Και σου λέω Νίκο, μέσα στο παλιο Ψυχικό που έχει ν+1 πρεσβίες, μπάτσους, και τα πάντα. (θεωρητικά ασφαλές)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κοίταξε, εκείνη την ώρα ηταν σε τέτοια κατάσταση που απότι μου είπε μετά ούτε που το σκέφτηκε....

βέβαια δεν ξέρω τι και πως, θα γινόταν, αν ο άλλος είχε άδεια οπλοφορίας, κλπ κλπ, (δεν νομίζω να έβγαινε άκρη εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

Άδεια οπλοφορίας δε σημαίνει ότι μπορείς να απειλείς όποιον γουστάρεις

Aυτοι που τα κανουν αυτα εχουν για πλατη την αστυνομια οποτε τρεχα γυρευε... Μπραβοι ή μπατσοι θα ναι 100%.

Θυμαμαι μια φορα πριν απο 7-8χρονια ειχα πλακωθει με εναν στο δρομο και στη συνεχεια εμαθα απο συγγενη μπατσο απο τις πινακιδες του οτι ηταν μπατσος και ειχε ξανακανει τετοια! Τρεχα γυρευε!

Το θεμα ειναι οτι αν καποιος αρχιζει και σε βριζει ασχημα εσενα ή την οικογενεια σου και κατεβει για εξηγησεις μαπες θα πεσουν σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.