Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Μου πατιναρει λιγο και μου πεταει ταχυτητες...απο 2α σε 3η το κλασσικο,που παιρνει την 3η και μετα πεταει 2α παλι.καποιες φορες απο νεκρο δεν παιρνει 1η.ρωτησα 3-4 μου ειπαν η δισκοι η σασμαν.το αφησα σε εναν απλα να δει αν ειναι οντως σασμαν και να μου πει.ελπιζω να μην ειναι αλλα σκουρο το βλεπω να την γλιτωσω φθηνα...και να πω οτι το σκιζα.13000 κμ με καλο στρωσιμο,χωρις καρφωτες ταχυτητες κτλ και αντε καμια συμπλεκτια τωρα τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες σπασει σασμαν τοτε θα σου πεταγε μια συγκεκριμενη ταχυτητα πχ την δευτερα.

Το οτι σου πεταει ολες της ταχυτητες και οτι δεν μπαινει η 1η μπορει να φταει ο επιλογεας.

Προσωπικα ειχα σπασει σασμαν σε 4 παπια και σε μια μηχανη :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ισως θελει ρυθμισμα η στην χειροτερη κανα ρουλεμαν σε κανεναν αξονα . Απο δισκους να κλωτσανε οι ταχυτητες παλι ισως ψιλοδυσκολο ομως . Κινέζικο ειναι το παπι η επώνυμο ? Εγγυηση δεν παιζει .

Link to comment
Share on other sites

Daytona ειναι...μονο απο 2α σε 3η μου την πεταγε.και δεν επαιρνε την πρωτη καποιες φορες.τωρα με πηρε τηλ απο το συνεργειο και μου ειπε οτι ηθελε ρυθμισμα ο συμπλεκτης και να παω να το παρω καμια βολτα.

Edit:πηγα το πηρα μια βολτα ενα τεταρτο,το σκισα λιγο και ολα κομπλε και δεν πατιναρει και στην 2α οπως μου κανε πριν.μαλλον αυτο θα ηταν.να ναι καλα ο ανθρωπος που δεν με χρεωσε και τιποτα...παντα εκει θα το πηγαινω το παπι μου.εν τω μεταξυ τον ρωτησα για δισκους και μου ειπε περιπου 40Ε ενω δυο αλλοι μου ειπαν 65 ο ενας και 70 ο αλλος...

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτή η Toyota.. :p

http://www.autofree.gr/ms.php?id=5319

Βέβαια αναρωτιέμαι, πόσο πιθανό είναι να γίνει αυτό;

Σχετικές έρευνες που πραγματοποιήθηκαν κατέγραψαν πιθανή αίσθηση ασταθούς πρόσφυσης στους πίσω τροχούς κατά τη διάρκεια απότομου στριψίματος του τιμονιού (άνω των 90 μοιρών), σε ταχύτητες άνω των 90km/h.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει αυτα συμβαινουν παντου παντως, με τετοιους ρυθμους παραγωγης τι περιμενεις? Ολα τωρα τα αυτοκινητα ειναι φορτωμενα με ηλεκτρονικα και σαν αποτελεσμα "αξιοπιστο" αυτοκινητο δεν υπαρχει στις μερες μας.

Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτή η Toyota.. :p

http://www.autofree.gr/ms.php?id=5319

Βέβαια αναρωτιέμαι, πόσο πιθανό είναι να γίνει αυτό;

Εντάξει απλά είχαν κάνει καβλοτίμονο το τέρας βάζοντας το VSC με ρυθμίσεις Aygo :p

Τώρα θα το φιμώσουν και αυτό.

Πάντως 90 μοίρες με πάνω από 90 km πρέπει να το κάνω 1-2 φορές το χρόνο και αν, είναι ψιλοαπίθανο σενάριο εκτός αν οδηγάς σαν μαρσιποφόρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτή η Toyota.. :p

http://www.autofree.gr/ms.php?id=5319

Βέβαια αναρωτιέμαι, πόσο πιθανό είναι να γίνει αυτό;

Σχετικές έρευνες που πραγματοποιήθηκαν κατέγραψαν πιθανή αίσθηση ασταθούς πρόσφυσης στους πίσω τροχούς κατά τη διάρκεια απότομου στριψίματος του τιμονιού (άνω των 90 μοιρών), σε ταχύτητες άνω των 90km/h.

sotiris Αυτό θα ήθελα να το δω!!!!!! προσπαθώ να φανταστώ ένα αυτοκίνητο να τρέχει με 90 και ξαφνικά ο οδηγός να (κόβει) το τιμόνι πάνω από 90 μοίρες :rofl:

Έγινε επεξεργασία από VIL
Link to comment
Share on other sites

σημερα ιζολ αποσπασμα απο την αποφαση 218/2007 του Μονομελους πρωτοδικειου Λαμιας.

με λιγα λογια.

αν σας τρακαρει καποιος μεθυσμενος και η ασφαλεια του σας πει "ΔΕΝ ΠΛΕΡΩΝΩ",θα αλλαξει γνωμη στο δικαστηριο και θα σας αποζημιωσει λιεκ προπερλεεε ,αλλα απλα μετα δικαιουται να ζητησει απο τον μπεκρουλιακα ο,τι λεφτα σας εδωσε.

Καιρος ηταν να το κανουν αυτο.

Σε χτυπουσε ο δολοφονος που κυκλοφορει πιωμενος και αντι να παρεις λεφτα, περιμενες μερικα χρονια και πληρωνες και δικαστικα εξοδα... μεχρι να αποζημιωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρα πρόσφατα ένα beach buggy μεταχειρισμένο και ψάχνω για λάστιχα και ζάντες.Οι τιμές της αντιπροσωπίας ήταν λίγο τσιμπιμένες κατά την γνώμη μου(μπορεί να κάνω και λάθος).Ζητάνε για απλές σιδερένιες ζάντες 129€ η μια χωρίς ΦΠΑ,δηλαδή φτάνω στο ποσό των 156€.Για λάστιχα δεν ρώτησα.Δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω τις 2 πίσω ζάντες με σιδερένιες αν βρω κάτι με καλή τιμή.Έχω φάει άπειρες ώρες ψάχνοντας στον γούγλη χωρίς ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Φοράει πάνω ζάντες αλουμινίου 10" και λάστιχα 22x10-10,ταιριάζουν και απο γουρούνα.

Γνωρίζει κάποιος καταστήματα εντός Αττικής για να ψάξω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό upgrade για τα φώτα μιας Mercedes E200 (w211) του 2003; Τώρα φοράει τα απλά εργοστασιακά της.

Σκοπεύω να κάνω μερικές αγορές αυτό τον καιρό από e-bay και είδα μερικά kit αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα εμπιστευτώ όντως ψιλοάσχετος με το άθλημα :p

Καταρχήν όσοι το έχουν επιχειρήσει μπορούν να που εμπειρίες; Μπορώ να εμπιστευτώ τις αρκετά πιο φτηνές, aftermarket λύσεις, ή πηγαίνω για γνήσια εξαρτήματα της Mercedes;

Budget έχω γύρω στα 400-500€

Έγινε επεξεργασία από Jerry007
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.