Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Παίδες έχω ένα φίλο που ασχολείται ερασιτεχνικά με λύσιμο-δέσιμο σε αυτοκίνητα χρόνια και έχει τα πάντα σχεδόν από εργαλεία (και ανελκυστήρα) δεν υπάρχει πρόβλημα για τα "χοντρά" πράγματα.:p

Τα λεπτά φοβόμουν και είχα δίκιο εν τέλει:wall: γιατί πήγα να φορτώσω το πρόγραμμα στον εγκέφαλο (από την εταιρεία έτοιμο για χρήση) και η σειριακή σύνδεση και το software της Hydra δεν την πάλευε για κάποιο λόγο:fist:

PS mech5107 http://www.hydraems.com/Nemesis2.6/HydraNemesis2.6UsersManual.pdf

PS no2 Δεν ανοίγω μοτέρ, αλλά επειδή θα αλλάξω δίσκο-εξάτμιση κλπ αναγκαστικά θέλει σήκωμα το αμάξι.

Έγινε επεξεργασία από Shadow Keeper
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ο συλλογισμος σου ειναι αστοχος.Στα μπουζουκια που πανε δεν παω ,γιατι ενταξει...εκει θα δωσω ενα σωρο λεφτα για κατι που δε μου αρεσει και θα χασω και πολυτιμο χρονο απο πιο σοβαρες ασχολιες,αλλα τωρα αμα μετα το σουβλακι μου πουνε παμε να περασουμε μια βολτα απο τις "κοντρες",δε θα κανω και σαν τη γιαγια μου!

:)

Δεν ειπα να γινεις και junkie, ξαναλεω δεν ειναι ντροπή ...

Πολλες φορες ακους+βλέπεις οτι γίνονται πολλα ατυχήματα σε τέτοιου είδους "events" ειδικα σε μη κατάλληλα διαμορφωμένους χώρους.

Πες με ξενέρωτο αλλα κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αποφύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δε σε λεω τιποτα,απλως με μπερδευεις λιγο.Τι δε μπορεις να αποφυγεις με τιποτα?

Οταν ξερεις οτι δεν υπαρχει ασφαλεια,ανετα τα αποφευγεις.Οπως και εγω που παω με την παρεα 2 φορες το χρονο σε τετοια "event" ξερω οτι κινδυνευω εκει που καθομαι διπλα στο δρομο.Λαθος μου που καθομαι,ετσι το βλεπω εγω,αλλα ενταξει ειναι 2 φορες....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

χθες το βραδυ του μενει του αδελφου μου απο μπαταρια και φωναζει οδικη ασφαλεια.ο τρισασχετος μηχανικος βαζει αναποδα τις τσιμπιδες(τι ειναι αυτα τελος παντων που βαζει στη μπαταρια) και καλοκαιρινο το αυτοκινητο.προς το παρον εχει καψει κεντρικη ασφαλεια αλλα το κοιταξε ενας μηχανικος προχειρα και λεει οτι πρεπει να εχει κανει ζημια...

Ελεος...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Τα ζητατε απο την εταιρεια του εκεινη την ωρα μην τον αφησετε να φυγει.Παλια στο αδερφο οταν ειχε το 4Χ4 και εμεινε ο τυπας οταν το κατεβαζε απο την ραμπα του φορτηγου θεωρησε οτι ηταν καλυτερο να εβαζε τον γαντζο στην κρεμαγιερα και οχι στο γαιδουρογαντζο που ειχε το 4Χ4 με αποτελεσμα κρεμαγιερα καπουτ.Οπως ηταν πηραμε τηλ

στην εταιρεια το ξαναφορτωσε και το εφερε με καινουργια κρεμαγιερα.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κάποιο πρόβλημα στο wiring harness δυστυχώς:fist:, γιατί μάλλον δεν παίρνει ρεύμα ο aftermarket εγκέφαλος...θα μετρήσω με πολύμετρο χρησιμοποιόντας διαγράμματα απο την εταιρεία για να βρώ τον ένοχο. Αν δεν δίνει ρεύμα ούτε στα καλώδια - clips που έρχονται απο την καλωδίωση του αμαξιού, πρέπει να ρωτήσω αν είναι κάποιου είδους ασφάλεια του immobilizer. Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

@Shadow τον hydra ems δεν εχεις; Τις ασφάλειες τις κοιτάξατε μηπως έγινε κατι; Αν έχει συναγερμό το αυτοκίνητο, καλύτερα να τον αφαιρέσεις και μολις δουλεύουν ολα, τότε να τον ξαναβαλεις...

Link to comment
Share on other sites

ναι levelone τον hydra ems..δεν νομίζω να παίχτηκε κάτι με ασφάλειες, γιατί μετά κάρφωσα πάλι τον stock ecu και όλα δουλέυουν οκ...συναγερμό δεν έχω και ούτε πρόκειται να αποκτήσω ποτέ:p, utterly useless (για μένα πάντα)

Αύριο πρωί πρωί έχει αναζήτηση του ενόχου που δεν μου αφήνει να φτιάξω το κάρο...όταν θα γίνει η πρώτη μιζιά με το turbo πάνω, μιλάμε για ΛΥΤΡΩΣΗ:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ισχυριζεται οτι ο πατερας του μπορει να αλλαζει ταχυτητα χωρις να ακουμπαει τον συμπλεκτη απλως ακουγοντας τις στροφες του κινητηρα και σπρωχνοντας τον λεβιε την καταλληλη στιγμη χωρις να παταει το συμπλεκτη,η ταχυτητα μπαινει!!

Μπαρουφες ετσι?Μηχανολογικα δεν νομιζω οτι στεκει με τις δικες μου ελαχιστες γνωσεις..:wall:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λέει, το έχω κάνει με 5 αυτοκίνητα (της οικογενείας κατά καιρούς). Απλά θέλει τεχνική και μάλιστα δεν ενδείκνυται για καθημερινή οδήγηση γιατί μπορεί να αποσπάσει την προσοχή σου από το δρόμο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλος ισχυριζεται οτι ο πατερας του μπορει να αλλαζει ταχυτητα χωρις να ακουμπαει τον συμπλεκτη απλως ακουγοντας τις στροφες του κινητηρα και σπρωχνοντας τον λεβιε την καταλληλη στιγμη χωρις να παταει το συμπλεκτη,η ταχυτητα μπαινει!!

Μπαρουφες ετσι?Μηχανολογικα δεν νομιζω οτι στεκει με τις δικες μου ελαχιστες γνωσεις..:wall:

Ευκολάκι. Το κάνω απο 18 χρονών... :p (και σε κατέβασμα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.