Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Ωραίο το mazdaκι...

Εμενα μια χαρά μου ακούστηκε, και να μην είχε την υποπίεση θα άνοιγε οταν περνούσε την πίεση του ελατηρίου...

Ενημερωτικά, ο ήχος αυτός δεν είναι η σκάστρα, είναι ο αέρας που εκτονώνεται απο την φιλτροχοάνη ή/και την wastegate μην έχοντας άλλη διέξοδο...

Δεν παθαίνει τίποτα η τουρμπίνα σου έτσι μην αγχώνεσαι, εγώ το δικό μου το έχω ταπωμένο και κάνει συνεχώς ετσι... :hehe:

Τι σχέση έχει wastegate με εισαγωγή και φιλτροχοάνη?

Αν δεν έχεις σκάστρα, ή δεν λειτουργεί σωστά τεσπα, τοτε μπορείς να πάρεις την φτερωτή στο χέρι, εύκολα ή δύσκολα...

Αμφιβάλω αν ήταν στο βίντεο ακούστηκε wastegate, αν και ακουω από τα ηχεία του advent (=fail)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα καταπονει τη φτερωτη το surge, αλλα δεν θα παθει και τιποτα με μια βολτα ετσι. Οπως ειπα και πριν, η ιδια η rotrex λεει (μεσω του Ελληνα αντιπροσωπου) οτι ειναι perfectly valid η εγκατασταση χωρις σκαστρα, με εκτονωση μεσω του κομπρεσορα (χωρις αυτο να το κανει αυτοματως σωστο, ετσι?). Ο παρακατω κομπρεσορας δουλευει ετσι εδω και 60k km... (δεν μου πηρε το time tag, πηγαιντε στο 6:18)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KkTzaf3dFZw&t=6m18s]YouTube - Alfisti.gr Serres 2010 official promo[/ame]

Link to comment
Share on other sites

κόπηκα έκανα 4 λάθη ενώ το επιτρεπτό είναι 1.

:tongue:

καλα μην νομιζεις και εγω με γνωστο το ειχα παρει :hehe:

στο αυτοκινητο βεβαια ειμαι ο μονος απο τους γνωστους μου το ειχα παρει χωρις λαδωμα και με την πρωτη:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα Corolla HB 5d του 2006 Ε12 για οσους γνωριζουν και ενδιαφερομαι για αναβαθμιση στα φωτα μου. Εχει κανεις ακουσει κατι για την παρακατω εταιρια? Δειχνουν γνωστες απο το site τους. XENON LIGHTS Φωτα xenon για ολα τα οχηματα HID XENON

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει αν και που μπορω να κάνω μια προσωρινη ασφαλιση.

Πουλησα το αυτοκινητο αλλά δεν θελω να πληρωσω ασφαλεια για ενα εξαμηνο.....

Any help appreciated :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου εχει τυχει, σε περιπτωση που διακοψεις την ασφαλεια νωριτερα λογω πωλησης του αυτοκινητου, γινεται επιστροφη χρηματων απο την ασφαλιστικη αναλογικα με το υπολοιπο των ημερων που δεν θα ισχυει η ασφαλεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει αν και που μπορω να κάνω μια προσωρινη ασφαλιση.

Πουλησα το αυτοκινητο αλλά δεν θελω να πληρωσω ασφαλεια για ενα εξαμηνο.....

Any help appreciated :)

στο εξωτερικο η δουλεια αυτη γινεται με "προσωρινες πινακιδες" που σου παρεχουν ασφαλιση 15 ημερων και κανουν 150-200 ευρα.για τα μετρα της ελλαδας δεν νομιζω πως συμφερει κατι τετοιο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.