Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

έχει δοκιμάσει κανείς ξεθάμπωμα φαναριών με ..οδοντόκρεμα?

στο micra της κοπέλας μου τα πλαστικά κρύσταλλα έχουν αλλάξει χρώμα..

[ame=http://www.amazon.com/3M-39008-Headlight-Restoration-System/dp/B001AIZ5HY]Αυτο[/ame] παντως δουλευει αψογα το εχω τεσταρει στις γυναικας μου το punto.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς ξεθάμπωμα φαναριών με ..οδοντόκρεμα?

στο micra της κοπέλας μου τα πλαστικά κρύσταλλα έχουν αλλάξει χρώμα..

Αυτο παντως δουλευει αψογα το εχω τεσταρει στις γυναικας μου το punto.

το μόνο σίγουρο είναι ότι τις δοκιμές τις κάνουμε στο αμάξι της γυναίκας :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Το γυάλισμα για αισθητικούς λόγους, καλό είναι να γίνεται πακέτο με άνοιγμα του φαναριού και καθάρισμα και από μέσα, αναλόγως τη βρώμα θα έχετε ένα καλό ποσοστό καλύτερου φωτισμού.

edit: Εκτός αν το γυάλισμα με την οδοντόκρεμα εννοείτε από τη μέσα πλευρά... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση εδώ στους ειδήμωνες...

Αυτά τα bluetooth/wifi plugs που μπαίνουν στην obd και συνδέεονται με smartphone, δείχνουν μόνο διάφορες πληροροφορίες για κατανάλωση κλπ κλπ ή εμφανίζουν και κωδικούς σφάλματος;

Link to comment
Share on other sites

εστω οτι η μπαταρια ειναι στα 12,45 v.

συνδεδεμενη και στο ρελαντι πεφτει στο 12,11 και με λιγο γκαζι(καπου 3000 στροφες) παει στο 12,5.με περισσοτερο θα ανεβαινει,δεν δοκιμασα γιατι κανει θορυβο

αυτο που με ανησυχει ειναι οτι με τα 12,11 στο ρελαντι δεν θα την χαλασει τη μπαταρια η ξεφορτισει?η δεν υπαρχει προβλημα?

ναι, με οτιδήποτε κάτω από 12.6 η μπαταρία ξεφορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση εδώ στους ειδήμωνες...

Αυτά τα bluetooth/wifi plugs που μπαίνουν στην obd και συνδέεονται με smartphone, δείχνουν μόνο διάφορες πληροροφορίες για κατανάλωση κλπ κλπ ή εμφανίζουν και κωδικούς σφάλματος;

ta παντα

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bKPiti6EFak&feature=related]SUZUKI GSX R 1000 K8 SKYDRA GREECE - YouTube[/ame]

O Χρηστος και η Παναγια πρεπει ή δεν πρεπει να τον βρει η αστυνομια και να του παρει το διπλωμα για παντα?

Τι φταιω να πηγαινω normal στο δρομο και να μου ερθει με 300 ο μ@λα@#%Ρ#Ρ%ς.

Link to comment
Share on other sites

Πως μόνος του ένας άνθρωπος, κόντρα σε εταιρίες κολοσσούς όπως η HKS, έφτιαξε ενα Time Attack Silvia S15 και κοντεύει να τους πάρει τα σώβρακα με χρόνο στην Tsukuba 0:54.xxx

Part 1

[ame]

[/ame]

Part 2

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qKVvatdKPxw]Under Suzuki @ Evome Battle Tsukuba '12 - Part 2 0:54 second PB - YouTube[/ame]

Scorch Racing Silvia S15 Specs

Engine

SR20DET Kai 2.2L Estimated Power700 hp @ 2.3 kg boost Approx. Weight1,010 kg Power To Weight RatioApprox. 0.70 hp/kg

Engine Modifications

Swap to VE engine head P12 Nissan PRIMERA Genuine Camshaft Special Valve Spring Special ValveGuide Special ValveSheet Specila Modified Combustion Chamber TOMEI Head Gasket TOMEI Head Bolt OneOff Aluminum Oil Block BLITZ 1000 cc Injector Hyper Tune Fule Delivery Pipe Hyper Tune Inlet Manifold N15 Nissan PULSAR ThrottleBody NGK Racing Plug #9 TOMEI 2.2L Crank Shaft TOMEI Coneecting Rod TOMEI Piston NISMO Metal P12 Nissan PRIMERA Genuine Crank Pulley Self Made Stainless front Pipe Self Made TitaniumExhaust Pipe BLITZ Inercooler BLITZOil cooler Special Aluminum Radiator

Suspension & Brake Mods

ENNEPETAL (BILSTEIN) Coilover HYPERCO Spring length:200 mm ID:60 F:12 kg R:10 kg Nissan Genuine Suspension Arms change to Pillowball Rigid Chassi Member Brake: F:Brembo Forged 4 pod Caliper ENDLESS 340 mm Rotor R:Nissan Skyline GT-R Genuine 2 pod Caliper & Rotor Brake Pads F&R:ENDLESS TYPE-R Driveline ModificationsORC Triple Plates HOLINGER 6 Speed Sequential H6S 4.08 Final Gear NISMO LSD GT Pro Exterior ModificationsCenter Mounted 1,820 mm Rear Wing Self Made Wet Carbon Roof Self Made Wet Carbon Hood Self Made Wet Carbon Doors Self Made Wet Carbon F&R Fenders Self Made Wet Carbon Front Bumper Self Made Wet Carbon Front Lip Spoiler

Link to comment
Share on other sites

O Χρηστος και η Παναγια πρεπει ή δεν πρεπει να τον βρει η αστυνομια και να του παρει το διπλωμα για παντα?

Τι φταιω να πηγαινω normal στο δρομο και να μου ερθει με 300 ο μ@λα@#%Ρ#Ρ%ς.

Το γκαζι κανει τους ανδρες μ@λ@κες και η ομορφι@ κανει τις γυναικες π00τ@νες...

Link to comment
Share on other sites

ω ναι..

να πω επίσης πως το αμάξι μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο μετά το service.

επίσης μου έκαναν ξανά update στο πρόγραμμα και ξανα-άλλαξαν τη ροδέλα που είχα αναφέρει και παλιά στο turbo.

οπότε όποιος έχει 1.2 tfsi καλό είναι να περάσει μια βόλτα.

Έγινε επεξεργασία από performer
Link to comment
Share on other sites

τα'θελες:p

εγώ θα την έψαχνα τη δουλειά από e-shop, αλλά ξέρεις πως είναι οι πατεράδες οι οποίοι δε τα εμπιστεύονται.

επίσης δεν ξέρω αν τα αλλάξεις μόνος/έξω τι παίζει με εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.