Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Η διαφορά μας είναι ότι εσύ το σκέφτεσαι με δεδομένα Ελλάδας κι εγώ με Βουλγαρίας. Τι εννοώ. Εδώ δεν έχει δρόμους να πηγαίνεις 140-240, πόσο μάλλον να κάνεις ταξίδια με μέση ταχύτητα τα 180... :hehe: (ούτε στην autobahn μέση ωριαία 180). Επίσης εδώ τα μισά αμάξια είναι από v6 και πάνω λόγω φορολογίας, και ειδικά τα v8 δίνουν και παίρνουν, και είναι συνηθισμένοι σε τέτοια οχήματα γιατί προφανώς αφού λήξει η εγγύηση δε τα πάει κανείς στο επίσημο service που στο καλημέρα βγάζεις πιστωτική. Σε 17άρες πατάει από τη μάνα του με 235/55R17 και δείκτη ταχύτητας H. Με 600 ευρώ του έχω βάλει FALKEN STZ01 με δείκτη W κιόλας, και με 670 yokohama advan s/t.

500άρα για τακάκια; Ρε μαν μάλλον μπέρδεψες τις μάρκες δε θα πάρω ferrari, vw θα πάρω. :p

200 ευρώ βγαίνουν τα original brembo τακάκια μπρος πίσω για το 5.0 tdi. Αν πάω σε mintex κτλ βγαίνει ακόμη φθηνότερα.

4κινητο με haldex είναι ναι. Το αμάξι θα ελεγχθεί προτού αγοραστεί όπως είπα και πριν. Αν εντοπιστούν αμορτισέρ, haldex, maldex, τουρμπίνες με διαρροές, ρωγμές και δε ξέρω γω τι, δε πρόκεται να το αγοράσω. Δε θα πάω να πάρω όποιο βρω μπροστά μου. Το να σπάσουν όλα μαζί και να ανοίξουν οι ουρανοί ταυτόχρονα λίγο χλωμό, αν είναι τόσο αναξιόπιστα τα vw γιατί πήρες scirocco; :p

Διαβάζω για κάποια θέματα στον 5.0 tdi με τα turbo, ότι είχε γίνει ένα recall από τη vw παλιά το οποίο όμως δεν ήταν mandatory, αλλά μόνο αν το όχημα παρουσίαζε συγκεκριμένα συμπτώματα. Λένε ότι για να δεις αν έχουν αλλαχτεί τα turbo κοιτάς αν έχει κατέβει ποτέ η μηχανή ή το αντίστοιχο service history εφόσον υπάρχει. Κοιτάω και τον αντίστοιχο v6 tdi που φοράει, σαν πιο οικονομικός όσον αφορά επισκευές αλλά πολυ φοβάμαι ότι δε θα παίρνει τα πόδια του...

Για να απαντησω στην προσβολα σου, ο ροκκος ειναι βασισμενος στην πλατφορμα vag pq35, δηλ ειναιπανω κατω το ιδιο αμαξι με audi a3, vw golf, vw eos, skoda octavia, seat leon, νομιζω audi tt, και εχει το ιδιο μοτερ με leon cupra, audi s3, audi tts, golf gti,skoda octavia vrs, με λιγα λογια εχει ενα πλαισιο κ ενα μοτερ που τοχει με μικρες παραλλαγες η μιση ελλαδα, αρα οτιδηποτε παθει ειναι ηδη γνωστη πλατφορμα και ειναι ευκολο να μαθω τι και πως και να βρω καποιον εκτος αντιπροσωπειας που να ξερει τι πρεπει να κανει..

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντησω στην προσβολα σου, ο ροκκος ειναι βασισμενος στην πλατφορμα vag pq35, δηλ ειναιπανω κατω το ιδιο αμαξι με audi a3, vw golf, vw eos, skoda octavia, seat leon, νομιζω audi tt, και εχει το ιδιο μοτερ με leon cupra, audi s3, audi tts, golf gti,skoda octavia vrs, με λιγα λογια εχει ενα πλαισιο κ ενα μοτερ που τοχει με μικρες παραλλαγες η μιση ελλαδα, αρα οτιδηποτε παθει ειναι ηδη γνωστη πλατφορμα και ειναι ευκολο να μαθω τι και πως και να βρω καποιον εκτος αντιπροσωπειας που να ξερει τι πρεπει να κανει..

Και γ@μω τα exclusivity δηλαδη :p

Link to comment
Share on other sites

Και γ@μω τα exclusivity δηλαδη :p

Αμα ηθελα exclusivity επαιρνα megane rs cup θα τρολλαρα και τους παντες στην εθνικη που θα το περναγαν για το 122αρι (πλακα πλακα το μεγκαν εχει βασικο εξοπλισμο και τετραπιστονα και μπλοκε)... Απλα τωρα εχω ενα αυτοκινητο πουχει 56.953 λυσεις τιουνινγκ

Link to comment
Share on other sites

Αμα ηθελα exclusivity δεν ημουν κοτα επαιρνα megane rs cup θα τρολλαρα και τους παντες στην εθνικη που θα το περναγαν για το 122αρι (πλακα πλακα το μεγκαν εχει βασικο εξοπλισμο και τετραπιστονα και μπλοκε)... Απλα τωρα εχω ενα αυτοκινητο πουχει 56.953 λυσεις τιουνινγκ

fixedz :p

Link to comment
Share on other sites

Ωρε αντρειωμένοι. Για check this out. Ο τυπάς εδώ λέει ότι ο V10 δεν έχει ούτε ιμάντα ούτε αλυσίδα, αλλά είναι gear driven. What the tits is this?

Έτσι είναι τελικά, δες στο βίντεο στην προηγούμενη σελίδα από τον AN7 OverClocker από το 3:00 και μετά. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το διατύπωνες "Δηλαδή σε καμία 5ετία αν πει κάποιος να το πουλήσει τι θα πάρει;", θα σου απαντούσα ανάλογα. :hehe: Κατάλαβες μάλλον :hehe:

Ε προσπάθησα να το διατυπώσω με τρόπο κομψό....για να μην προκαλέσω απαντήσεις με κακές λέξεις :meeting:

Link to comment
Share on other sites

Ψόφο σε αυτούς που τα φτιάχνουν και σε αυτούς που τα πουλάνε :TD::TD::TD::TD:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.