Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Ήμουν σήμερα στον μηχανικό. Του είπα να βάλουμε ένα φίλτρο βενζίνης στο bravo 99 μοντέλο και μου λέει πως δε γίνεται γιατί η βενζίνη πάει με 3μιση μπαρ ή κάτι τέτοιο και θα το πετάξει αμέσως το φίλτρο. Ότι έχει η βενζίνη σκουπίδι πάει λέει στο μπεκ και δε γίνεται τίποτα. Είναι αλήθεια ή παραμύθια;

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σήμερα στον μηχανικό. Του είπα να βάλουμε ένα φίλτρο βενζίνης στο bravo 99 μοντέλο και μου λέει πως δε γίνεται γιατί η βενζίνη πάει με 3μιση μπαρ ή κάτι τέτοιο και θα το πετάξει αμέσως το φίλτρο. Ότι έχει η βενζίνη σκουπίδι πάει λέει στο μπεκ και δε γίνεται τίποτα. Είναι αλήθεια ή παραμύθια;

το bravo δεν έχει φίλτρο βενζίνης?

ούτε καν in-tank?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σήμερα στον μηχανικό. Του είπα να βάλουμε ένα φίλτρο βενζίνης στο bravo 99 μοντέλο και μου λέει πως δε γίνεται γιατί η βενζίνη πάει με 3μιση μπαρ ή κάτι τέτοιο και θα το πετάξει αμέσως το φίλτρο. Ότι έχει η βενζίνη σκουπίδι πάει λέει στο μπεκ και δε γίνεται τίποτα. Είναι αλήθεια ή παραμύθια;

Μια χαρά φίλτρο έχει απο την μάνα του. Απλά το αλλάζεις μια στο τόσο και τέλος, δεν καταλαβαίνω τι λέει ο μηχανικός, πρακτικά όλα τα κάρα έχουν φιλτράκι βενζίνης...άλλωστε σε όλα τα κάρα είναι υπο πίεση το καύσιμο ώστε να ψεκάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φίλτρο έχει απο την μάνα του. Απλά το αλλάζεις μια στο τόσο και τέλος, δεν καταλαβαίνω τι λέει ο μηχανικός, πρακτικά όλα τα κάρα έχουν φιλτράκι βενζίνης...άλλωστε σε όλα τα κάρα είναι υπο πίεση το καύσιμο ώστε να ψεκάζεται.

πχ.opel astra h σίγουρα δεν έχει το κλασικό φίλτρο κάτω στο αμάξι...είναι μαζί με την αντλία και είναι (και καλά) εφ όρου ζωής....κοινώς θέλουμε να βουλώνει που και που ανλία για να μην πεθάνουνε τα συνεργεία

μήπως αυτό ισχύει και στο bravo?(δεν νομίζω να βάζουν τα φίλτρα παρέα με την αντλία είναι νέα μόδα)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο με ποδηλατο εσκασε πανω στο φαναρι του c4 και εσπασε το εξωτερικο πλαστικο(εχει 2,ενα εξωτερικο και το εσωτερικο που καλυπτει λαμπες κατοπτρο κτλ)

ειναι μικρο σχετικα το σπασιμο και δεν λεει τωρα να παρω καινουργιο φαναρι(120Ε)

γινεται καπως να λιωσουμε πλαστικο η το οτιδηποτε εκει ωστε να κλειστει?πιο πολυ γιατι μπαζει και νερο μεσα και κανει λιμνη μεσα στο φαναρι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπει καπως απο μεσα να την στερεωσω για να μην μπει σε ολο το φαναρι?δεν ξερω,δεν εχω δουλεψει με σιλικονη απλα ρωταω απο περιεργεια...

οταν λεω οτι ειναι μικρο δεν εννοω τρυπα.ειναι γυρω στα 4Χ4 εκ.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σήμερα στον μηχανικό. Του είπα να βάλουμε ένα φίλτρο βενζίνης στο bravo 99 μοντέλο και μου λέει πως δε γίνεται γιατί η βενζίνη πάει με 3μιση μπαρ ή κάτι τέτοιο και θα το πετάξει αμέσως το φίλτρο. Ότι έχει η βενζίνη σκουπίδι πάει λέει στο μπεκ και δε γίνεται τίποτα. Είναι αλήθεια ή παραμύθια;

Εχει αλλοιώς αυτο εδω που το χρησιμοποιούν??

Link to comment
Share on other sites

πχ.opel astra h σίγουρα δεν έχει το κλασικό φίλτρο κάτω στο αμάξι...είναι μαζί με την αντλία και είναι (και καλά) εφ όρου ζωής....κοινώς θέλουμε να βουλώνει που και που ανλία για να μην πεθάνουνε τα συνεργεία

μήπως αυτό ισχύει και στο bravo?(δεν νομίζω να βάζουν τα φίλτρα παρέα με την αντλία είναι νέα μόδα)

και σε μένα έτσι είναι και πολύ σύντομα θα το καταργήσω γιατί κάθε φορά που το καθαρίζω βγάζει την μπίχλα του αιώνα..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Πές μου πως θα κινηθείς νομικά στον φίλο σου που σε κράζει. Το έχεις δέι πως έχει γίνει χαμός σε όλα τα forum ε? Πιστέυω πως άνετα βρίσκεις άλλους 5-6 που θα έρθουν όλοι μαζί σου στα δικαστήρια (εάν προλάβει να γίνει γιατί μάλλον μέχρι να γίνει κάποιος θα τον έχει σκοτώσει στο ξύλο τον τύπο)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.