Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

οποιο φιμε και να βαλεις βαση νομου ειναι παρανομο και τρως προστιμο... (και μπορουν να σε κανουν να το βγαλεις)

το φιμε μπορεις να το βαλεις μονο στα πισω παραθυρα και να εισαι νομιμος

Φιμέ σε επίπεδα Racer ναι, η πρώτη σκάλα που φαίνεται ανεπαίσθητα και γίνεται για λόγους ηλιοπροστασίας χωρίς να περιορίζει την αμφίδρομη όραση , μπορεί να τοποθετηθεί και συγκεκριμένα έχω ενημερωθεί σχετικά πριν χρόνια για το ότι αρκεί να την δηλώσεις ( αμφιβάλλω αν οι περισσότεροι το κάνουν, αλλά οκ ).

Το παραπάνω μου το έχει αναφέρει και όργανο της τροχαίας σε έλεγχο που σταμάτησα και μου ανέφερε το ίδιο με τα παραπάνω...

Αυτα προ 4ετίας..

Link to comment
Share on other sites

yes ;)

Όχι μαν, είναι η αντανάκλαση από τα πλακάκια στο πάτωμα

Εδιτ

Αλλά αν μπορούσες να μου το διευκρινήσεις σιροπιού ακριβώς σημείο θα σου ειμουν ευγνώμων

From mobile phone ....

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 25Κ χλμ κ 2 χρόνια με υγραέριο κι αφού έχω ήδη κάνει απόσβεση την εγκατάσταση, μέτρησα διάκενο βαλβιδών. Οι εξαγωγής εκτός ορίων. Focus 1.6 του 2008, σύνολο χλμ 71.000, σύστημα BRC Seq 24. Άψογη εγκατάσταση, κανένα πρόβλημα στο δρόμο, το αέριο πατάει πανομοιότυπα(σχεδόν) στο χάρτη της βενζίνης, Tunap κάθε 10Κ χλμ και ψεκασμός βενζίνης πάνω από τις 2500, νορμάλ προς μετριοπαθή οδήγηση. Τελικά, δεν μπορείς να το αποφύγεις:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν κατάλαβα καλά, αυτό εννοεί.

Προσωπικά εγώ στο citroen έχω βάλει της tartarini το σύστημα.

Έχω κάνει ~38.000χλμ. Καίει πάντα αέριο και κάνει συχνά ταξίδια με 3.500-4.000, στο αέριο πάντα.

Έχει φάει και αρκετές φορές κόφτες και ζόρια γενικά..

Οπότε θα έπρεπε να το είχα ήδη πάρει στο χέρι το μηχάνημα ε ?

Link to comment
Share on other sites

Φιμέ σε επίπεδα Racer ναι, η πρώτη σκάλα που φαίνεται ανεπαίσθητα και γίνεται για λόγους ηλιοπροστασίας χωρίς να περιορίζει την αμφίδρομη όραση , μπορεί να τοποθετηθεί και συγκεκριμένα έχω ενημερωθεί σχετικά πριν χρόνια για το ότι αρκεί να την δηλώσεις ( αμφιβάλλω αν οι περισσότεροι το κάνουν, αλλά οκ ).

Το παραπάνω μου το έχει αναφέρει και όργανο της τροχαίας σε έλεγχο που σταμάτησα και μου ανέφερε το ίδιο με τα παραπάνω...

Αυτα προ 4ετίας..

Τι ξερω εγω οτι ισχυει... Ο νομος λεει οτι πρεπει να περναει ενα ταδε ποσοστο ηλιου απο το παραθυρο... αυτο το ποσοστο και οι διαφανες μεμβρανες το ξεπερνανε οποτε νομικα και αυτες ειναι παρανομες. Ρωτησα και εγω σε τροχαια πριν μερικες βδομαδες (σε πολυ εμπιστο ατομο) και μου ειπε οτι για να βαλεις φιμε πρεπει να εχεις χαρτι απο γιατρο... και παλι ομως μονο τα πρωτες σκαλες του φιμε σου επιτρεπει και οχι παραπανω.

Τωρα σαν Ελλαδα που ειμαστε ολοι κοιτανε να μπορουν να περασουν το κτεο με χαρτι που σου δινουν οταν τις βαζεις. Εχω γνωστους αλλα και εμενα που με εχει σταματησει στο δρομο τροχαια και ουτε που δινουν σημασια στο φιμε. Αυτο που πρεπει να προσεχεις πλεον ειναι το κτεο και η ασφαλεια αυτοκινητου σε περιπτωση ατυχηματος.

Τελος αυτο που ξερω επισης ειναι οτι υπαρχουν 2 διαφορετικα φιμε... οι μεμβρανες που βαζεις (3Μ κλπ κλπ) και του τζαμιου το εργοστασιακο. Αν το αμαξι εχει το εργοστασιακο δεν μπορουν να σε γραψουν γιατι ειναι εγκεκριμενο σαν κατασκευη του αμαξιου.

Στην Ελλαδα ειμαστε... που ολα απαγορευονται και ολα επιτρεπονται. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει και αρκετές φορές κόφτες και ζόρια γενικά..

Οπότε θα έπρεπε να το είχα ήδη πάρει στο χέρι το μηχάνημα ε ?

Με τις αυτορυθμιζόμενες υδραυλικές βαλβίδες δεν είχα συμπτώματα. Στις μηχανικές το καταλαβαίνεις από το τι παρουσιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Man άμα μαζευτουμε 5/6 να πάρουμε κάτι αξιόπιστο πχ μπορεί να πάρω και καλώδιο, ανάλογα πως μου την βαρέσει, αλλά λέω προς το παρών με Bluetooth και με το κινητό να τελειώνει η υπόθεση

Ποιο πολύ για την κατανάλωση το θελω εγώ ...

Απο εσύ κάπου στα 20/30 ευρώ έχουν !

From mobile phone ....

Link to comment
Share on other sites

μαν βρήκα here !

ρίξε μια ματιά

Δεδομένων : Easy Technology eshop, προϊόντα τεχνολογίας. Εξυπηρέτηση και προσιτές τιμές.

εδιτ

θα δουλέψει στο lacetti ???

αυτό http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=144_90&products_id=10484&page=

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.