Jump to content



Νεα τελη κυκλοφοριας


ea6gka

Recommended Posts

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1035571&lngDtrID=244

Απολαυστε υπευθυνα . Με λιγα λογια ο μπατιρης που δε μπορει να αλλαξει αμαξι , διοτι δεν εχει $ , την εχει λουτσισει ασαλιωτα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Αν ειναι δυνατον.......150 ευρω περισσότερα απο εδώ και μπρος...:TD::TD::TD::TD::TD:

Ρε γαμωτο γιατι κανενας δεν αντιδρά???Φταιω εγω αμα πάω εκει και τους πεταξω μολοτοφ στη μαπα? Τι διαολο δλδ μονο το ποδόσφαιρο ενδοιαφερει τον ελληνα δεν βλέπει οτι του βαζουν το χερι στην αδεια τσέπη??

Εξωτερικο και τελος, γεμισαμε κλεφτες εδω:TD::TD::TD::TD::TD:

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαβάζω αυτό το "πράσινο" αν και είμαι πράσινος,απλά με κάνει και γελάω για να μην κλάψω.

Πιστεύω ότι θέλουν να τα γραπάρουν απ'τους φόρους γιατί ξέρουν ότι πάρα πολλά άτομα έχουν παλιό αυτοκίνητο και δεν θέλουν/σκοπεύουν να το αλλάξουν και το πασάρουν με τρόπο,απόσυρση και ιστορίες.

Θα θέλει να πάει να πάρει ένα παιδί ένα αμάξι να πάει στην δουλειά του και δεν θα έχει λεφτά και θα θέλει να πάρει ένα παλιό,και θα τον γδίσουν επειδή τώρα ξαφνικά έγιναν "πράσινοι".

Θα θέλω να πάω να πάρω εγώ ένα παλιό αμερικάνικο 6000cc και δεν θα με φάνε μόνο για τα cc και καταλύτη,αλλά για το έτος κυκλοφορίας! Και άσε αυτήν την περίπτωση... Τι θα κάνει μια οικογένια με οικογενιακό 2.000-2.500cc 15ετιάς! Αν δεν δώσουνε επίδομα στην χειρότερη,θέλουν ξύλο όπως είναι όλοι τους.

Πάει η χώρα στα τσακίδια με σλόγκαν "Για την καταπολέμηση της φτώχειας!"

Έλεος ρε ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΥΣΤ!

Και όποιος έχει απορία γιατί τα πήρα,η απάντηση είναι 1)γιατί τρώνε τον πολίτη για να ανέβει οικονομικώς η χώρα 2)θα φάμε και εμείς φόρο 3) την έβαψα όταν πάρω αμάξι γιατί δεν πρόκειτε να πάρω κάνα αυγό ίσα με το γραφείο από αυτά που βγάζουνε τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

δεν τους εφταναν οι μιζες που πηραν απο τους αυτοκινητεμπορους για το μισο τελος ταξινομησης,θελουν κι αλλες.

να σταματησουν να επιδοτουν αυτοκινητα,να επιδοτησουν και να φτιαξουν τα μμμ

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ορθά και αναγκαία χαρακτήρισε ο Σύνδεσμος Εισαγωγέων Αντιπροσώπων Αυτοκινήτων τα μέτρα για την ανανέωση του στόλου που εξαγγέλθηκαν από το ΥΠΕΧΩΔΕ.

Καφέ - μπαρ - πατισερί

"Τα λαμόγια"

Link to comment
Share on other sites

οτι να ναι. αν τους ενδιεφερε το περιβαλλον θα πληρωσαν και αυτοι με τα εργοστασια. εμενα με οφελει το μετρο γιατι εχω καινουριο αυτοκινητο αλλα το οτι ειναι αδικο ειναι πασιφανες

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιστε ποσα θα πληρωσετε εδω

Ενδεικτικα

1000αρι που κυκλοφορησε μεχρι 31/12/1995 απο 112Ε θα πληρωσει 262Ε

1800αρι twinturbokompressoromgwtfbbq του 2005,απο 202Ε θα πεσει στα 184Ε γιατι δεν "ρυπαινει" τοσο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τι διαολο δλδ μονο το ποδόσφαιρο ενδοιαφερει τον ελληνα....

Ω ναι....μεταξύ άλλων μαλακιών...Είναι πιο ενδιαφέρον ο μισθός του Κατσουράνη από τον ανύπαρκτο μισθό αυτουνού που ασχολείται μαζί του. ΜΠΕ ολέ....ΜΠΕ με όλη τη σημασία της λέξης....Τόση που θίγεται και το πραγματικό πρόβατο.

Link to comment
Share on other sites

εαν ενδιαφερονταν για το περιβαλλον θα ειχαν συνταξει πρωτα απο ολα τους δασικους χαρτες ωστε καθε κατεργαρης στο παγκο του και να σταματησει η ορεξη του καθενος για καταπατησεις. Αλλα με αυτα τα μετρα δινουν και θαρρος στο καθε τρομπα να λεει οτι τα περιβαλλοντικα θεματα ειναι φορολογικης φυσεως και οτι υπαρχουν μονο για να μας τα περνουν , 2πλο το κακο δλδ

Link to comment
Share on other sites

"Απόλυτα ορθά και αναγκαία χαρακτήρισε ο Σύνδεσμος Εισαγωγέων Αντιπροσώπων Αυτοκινήτων τα μέτρα για την ανανέωση του στόλου που εξαγγέλθηκαν από το ΥΠΕΧΩΔΕ."

πηγή

Ποιους ωφελούν τελικά τα μέτρα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτους που θα τα τσεπωσουν χονδροειδως, και ειλικρινα δεν δινουν την παραμικρη δεκαρα για την προστασια του περιβαλλοντος. Μαμω την πρασινη σας φουσκα, που να σας μπει εκ των οπισθεν και να σκασει κιολας. Σιχτιρι...

Edit και προσθηκη απο αλλο φορουμ, τα υπογραμμισμενα δικα μου για επεξηγηση.

δηλαδή η gt μου (V6 3200cc) που έχει ταξινομηθεί στις 13/1/2005 θα πληρώσει -18 ευρώ σε σχέση με πέρσυ αλλά η Gta του brouslee (V6 3200cc) που έχει ακριβώς το ίδιο μοτέρ αλλά είναι του 2003 θα δώσει άλλα 50 ευρώ? μπράβο τους!
Ενδεικτικα

1000αρι που κυκλοφορησε μεχρι 31/12/1995 απο 112Ε θα πληρωσει 262Ε

1800αρι twinturbokompressoromgwtfbbq του 2005,απο 202Ε θα πεσει στα 184Ε γιατι δεν "ρυπαινει" τοσο πολυ

Βλεπετε καπου την παρανοια?

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεχτα μέτρα αυτά και καθαρά εισπρακτικά.

Ξέρουν πως ο κοσμάκης δεν έχει χρήματα να πάρει καινούργιο αυτοκίνητο, αλλά δεν τους καίγεται καρφί!

Ήθελα να ήξερα μέχρι πόσο βαθιά θα μας ρουφήξουν το μεδούλι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί ένα 1800cc να έχει μικρότερη εκπομπή καυσαερίων από ένα σχετικά παλαιό 1000cc (αν το εφταετίας θεωρείται παλιό)....Δεν θυμάμαι πόσο είναι το όριο της εκπομπής καυσαερίων για έναν "πράσινο" πλανήτη αλλά αυτές οι "ντιρεκτίβες" που βγαίνουν κάθε τόσο προσβάλουν την νοημοσύνη μας ...Σε πέντε χρόνια θα βγει άλλη μια για τα τωρινά "πρασινα" αυτοκίνητα που θα τα καθιστά αυτομάτως κόκκινα και έτσι θα κινείται η αγορά αυτοκινήτου... Και εντάξει ο γερμανός αγοραζει αυτοκίνητο κάθε 5 χρόνια... στην ελλάδα με τα 1000 ευρώ της απόσυρσης και την μισή αγοραστική δύναμη που έχουν οι μισθοί μας δεν αγοράζεις ούτε τις ρόδες

Link to comment
Share on other sites

Με τους ευθέως καρκινογόνους ρίπους του νέφους, είναι το ποιο άμεσο μέτρο που θα μπορούσε να πάρει κανείς. Σίγουρα είναι άδικο για ορισμένους και ευνοεί κάποιους άλλους, αλλά ποτέ μέτρο δεν υπήρξε ευνοϊκό για όλους.

Άλλωστε τα 200 300€ δεν είναι ένα τεράστιο ποσό. Είναι δε, κλάσμα των χρημάτων που κοστίζει μια χημειοθεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαβάζω αυτό το "πράσινο" αν και είμαι πράσινος,απλά με κάνει και γελάω για να μην κλάψω.

Πιστεύω ότι θέλουν να τα γραπάρουν απ'τους φόρους γιατί ξέρουν ότι πάρα πολλά άτομα έχουν παλιό αυτοκίνητο και δεν θέλουν/σκοπεύουν να το αλλάξουν και το πασάρουν με τρόπο,απόσυρση και ιστορίες.

Θα θέλει να πάει να πάρει ένα παιδί ένα αμάξι να πάει στην δουλειά του και δεν θα έχει λεφτά και θα θέλει να πάρει ένα παλιό,και θα τον γδίσουν επειδή τώρα ξαφνικά έγιναν "πράσινοι".

Θα θέλω να πάω να πάρω εγώ ένα παλιό αμερικάνικο 6000cc και δεν θα με φάνε μόνο για τα cc και καταλύτη,αλλά για το έτος κυκλοφορίας! Και άσε αυτήν την περίπτωση... Τι θα κάνει μια οικογένια με οικογενιακό 2.000-2.500cc 15ετιάς! Αν δεν δώσουνε επίδομα στην χειρότερη,θέλουν ξύλο όπως είναι όλοι τους.

Πάει η χώρα στα τσακίδια με σλόγκαν "Για την καταπολέμηση της φτώχειας!"

Έλεος ρε ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΥΣΤ!

Και όποιος έχει απορία γιατί τα πήρα,η απάντηση είναι 1)γιατί τρώνε τον πολίτη για να ανέβει οικονομικώς η χώρα 2)θα φάμε και εμείς φόρο 3) την έβαψα όταν πάρω αμάξι γιατί δεν πρόκειτε να πάρω κάνα αυγό ίσα με το γραφείο από αυτά που βγάζουνε τα τελευταία χρόνια.

Ξερεις ποσα λεφτα θελεις για βενζινες για αμαξι 2000-2500cc 15ετιας?Μην λεμε και οτι να΄ναι?

δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί ένα 1800cc να έχει μικρότερη εκπομπή καυσαερίων από ένα σχετικά παλαιό 1000cc (αν το εφταετίας θεωρείται παλιό)....Δεν θυμάμαι πόσο είναι το όριο της εκπομπής καυσαερίων για έναν "πράσινο" πλανήτη αλλά αυτές οι "ντιρεκτίβες" που βγαίνουν κάθε τόσο προσβάλουν την νοημοσύνη μας ...Σε πέντε χρόνια θα βγει άλλη μια για τα τωρινά "πρασινα" αυτοκίνητα που θα τα καθιστά αυτομάτως κόκκινα και έτσι θα κινείται η αγορά αυτοκινήτου... Και εντάξει ο γερμανός αγοραζει αυτοκίνητο κάθε 5 χρόνια... στην ελλάδα με τα 1000 ευρώ της απόσυρσης και την μισή αγοραστική δύναμη που έχουν οι μισθοί μας δεν αγοράζεις ούτε τις ρόδες

1000 ευρω αν ΔΕΝ παρεις αμαξι αμα παρεις ειναι 1000 ευρω επιπλεων.ετσι εαν ενα αμαξι κανει 16000 ευρω πας στις 14000 ΧΩΡΙΣ τις εκπτωσεις που κανουν τωρα οι αντιπροσωπειες.Δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι βλεπουν μονο τα μισα και τα παρουσιαζουν οπως τους συμφερει...

Link to comment
Share on other sites

1000 ευρω αν ΔΕΝ παρεις αμαξι αμα παρεις ειναι 1000 ευρω επιπλεων.ετσι εαν ενα αμαξι κανει 16000 ευρω πας στις 14000 ΧΩΡΙΣ τις εκπτωσεις που κανουν τωρα οι αντιπροσωπειες.Δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι βλεπουν μονο τα μισα και τα παρουσιαζουν οπως τους συμφερει...

Oπως μας συμφέρει;;; Μάλιστα...τα 1000 ευρώ και 2000 ευρώ κάνουν τεράστια διαφορά ...τώρα με 14000 ευρώ(!) παίρνω αυτοκίνητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Που'ναι ο Σουφλιάς να του φιλήσω τα πόδια....Τα είχα μαζέψει στην τράπεζα τα μισά, θα πάρω δάνειο τα άλλα μισά και θα αλλάξω το εξαετίας αυτοκίνητο για το οποίο κιόλας είμαι υποχρεωμένος για έκδοση κάρτας καυσαερίων....εντωμεταξύ το δάνειο για το προηγούμενο δεν το έχω εξοφλήσει ακόμα.....

Link to comment
Share on other sites

Oπως μας συμφέρει;;; Μάλιστα...τα 1000 ευρώ και 2000 ευρώ κάνουν τεράστια διαφορά ...τώρα με 14000 ευρώ(!) παίρνω αυτοκίνητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Που'ναι ο Σουφλιάς να του φιλήσω τα πόδια....Τα είχα μαζέψει στην τράπεζα τα μισά, θα πάρω δάνειο τα άλλα μισά και θα αλλάξω το εξαετίας αυτοκίνητο για το οποίο κιόλας είμαι υποχρεωμένος για έκδοση κάρτας καυσαερίων....εντωμεταξύ το δάνειο για το προηγούμενο δεν το έχω εξοφλήσει ακόμα.....

Δηλαδη εσενα σε χαλαει να παρεις αυτο BRAVO 1.4 120hp 16V Dynamic που εχει 16640 - 2000 - 2120 εκπτωση αντιπροσωπιας = 12520.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.