Jump to content



Ποιό Desktop Enviroνment χρησιμοποιείτε στο Linux και γιατί;


johnsonb

Ποιό Desktop Environment χρησιμοποιείτε στο Linux και γιατί;  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Gnome, απλο ,λειτουργικο και παιζει.

KDE ειχα δοκιμασει μια φορα, χρειαστηκα μια ωρα να σεταρω το network manager , οπουδηποτε και αν εκανα κλικ κατι (κακο) συνεβαινε λολ οποτε να του δωθει ακομα μια ευκαιρια με την επομενη Ubuntu

*και xfce σε παλαιοτερα μηχανηματα βεβαιως βεβαιως

Link to comment
Share on other sites

Gnome και εγώ αφού σε αυτό έμαθα και η συνήθεια είναι κακό πράμα.

Πάντως διαφωνώ με όσους λένε ότι είναι ελαφρύ και λιτό, έχει ένα σωρό πράματα να σετάρεις και αν το δοκιμάσεις σε παλιό πισί θα τρομάξεις από το βάρος του...

Link to comment
Share on other sites

KDE4 η μέγιστη πατάτα προδοσία καλοβλέποντας τα w$. Ασυγχώρητο αυτό που κάνανε μετά το πολυαγαπημένο KDE3.5.x. Ακόμα χρησιμοποιώ δύο αγαπημένες εφαρμογές του: krusader1.9+ amarok1.4.10

Gnome υπέρβαρο κ σχετικά αρχαίο ©.

LXDE πολύ λιτό κ ως εκ τούτου φουλ σπαστικό σε κάποιες παραμετροποιήσεις

XFCE4 μέχρι τώρα το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

KDE4 η μέγιστη πατάτα προδοσία καλοβλέποντας τα w$. Ασυγχώρητο αυτό που κάνανε μετά το πολυαγαπημένο KDE3.5.x. Ακόμα χρησιμοποιώ δύο αγαπημένες εφαρμογές του: krusader1.9+ amarok1.4.10

Gnome υπέρβαρο κ σχετικά αρχαίο ©.

LXDE πολύ λιτό κ ως εκ τούτου φουλ σπαστικό σε κάποιες παραμετροποιήσεις

XFCE4 μέχρι τώρα το καλύτερο

Gnome αρχαίο; Από ποιά σκοπιά ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Gnome ηταν το πρωτο που επιασα στα χερια μου,δοκιμασα και το kde αλλα δεν με ενθουσιασε για αγνωστους λογους.

επομενος σκοπος μου αντικατασταση του Gnome με XFCE στο laptop για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

To Gnome, γιατί είναι ελαφρύτερο από το KDE. Εξάλλου, μολονότι το τελευταίο είναι πιο εμφανίσιμο από το Gnome, μού δημιουργεί προβλήματα συμβατότητας με τις κάρτες γραφικών μου.:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.