Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

@dem

. .. ευτυχώς που δεν έχω και τεράστιες απαιτήσεις στα γραφικά (απλά θέλω μην φαίνεται παρωχημένο το παιχνίδι ), γιατί με το hardware που αναφέρεις , την κάτσαμε τη βάρκα . . .

δεν αναφερα πουθενα οτι παιζει μονο με ί7...

απλα το συγκεκριμενο εχει τεραστια διαφορα με quad απο dual....

εκτος αν βγαλουν κανα patch.

παντως με dual core @3,5 στη beta με πατσ ενω τα max fps ανεβηκαν στα 80 τα min ηταν 25 παλι και ερχοντουσαν αρκετα συχνα...

Edit : απ οτι θυμαμαι σε δυσκολα σημεια στα games το CPU utilization πηγαινε πανω απο 90 η κολλουσε στο 100%

σε αυτο δεν ξεπερναει το 70 συνηθως ειναι στο 50-60%....ισως με κανα μελλοντικο patch να γινει κατι...

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Αν έβρισκα κάποιον αμερικανό να μου το αγοράσει μέσω Steam θα το έπαιρνα, αλλά τώρα θα περιμένω το 4-Pack που θα βγει αργότερα για να το αγοράσω official. Δε συνηθίζω να αγοράζω παιχνίδια τόσο κοντά στην ημερομηνία κυκλοφορίας του, αλλά αυτό φαίνεται να τ' αξίζει... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα σε διαφορες αναλυσεις με το pc της υπογραφης μου και το fraps εδειχνε περιπου ιδια επιπεδα τα fps σε οτι αναλυσεις κι αν εβαζα : 1024χ768 μεχρι 1680χ1050 ...παντα επαιζαν απο 35-60,με sync on.

οταν πηγαιναν 35 καταλαβαινες το lag .

Αρα η καρτα γραφικων δεν καταλαβαινει αφου οταν ανεβαζα αναλυση δεν μειωνοταν καθολου τα fps,εκεινο που ζοριζοταν νομιζω ειναι η cpu(E8400 core2duo) , ειναι τελικα για τετραπυρινο φτιαγμενο.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω χτες το επαιξα λιγο αλλα μαλλον κατι δεν εκανα και δεν κανει resume??Ουτε savegames βρηκα πουθενα...Θελει να κανεις κατι για να μπορεις να συνεχισεις μετα το παιχνιδι?Βαριεμαι να το ξαναπαιζω και 3η φορα...

Link to comment
Share on other sites

:yes2:

Βρέθηκε αμερικανός πήρα την Limited στα 40€. Σε 32 ώρες θα άρχισει το τσιγάρισμα :p

Μαλλον το τσιγαριασμα θελεις να πεις γιατι οποιος καπνιζει και μπλεκει-καιγεται με τετοια παιχνιδια καπνιζει τα διπλα :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής , σκέφτομαι τη σύνθεση ενός νέου συστήματος, αλλά δε θα ήθελα να είναι το Bad Company η αφορμή . . .

Αν λές ότι θα μπορώ να το παίξω ικανοποιητικά, τότε Ο.Κ. προς το παρόν, άλλωστε δεν πάμε και για πρωτάθλημα. . .

Όμως από αυτά που διάβασα, συμπέρανα (σωστά ???), ότι το BC2 είναι ένα επίπεδο πάνω σε σχέση με το BF2, σε όλα τα επίπεδα.

Εντοπίσατε κάποιο σοβαρό μειονέκτημα-διαφορές σε σχέση με το BF2, είτε αυτο αφορά το gameplay, είτε αφορά οτιδήποτε άλλο ?

1) No jets ( εχουμε τα choppers και φτανουν )

2) no commander / uav, μονο οι recon μπορουν να καλεσουν artillery με το σχετικο unlock

3) αυτο που ειπε ο athanasios για το destruction 2.0, πραγματικα ολα τα λεφτα, BF2 μονο οι γεφυρες σπαγανε

4) γενικα πιο "βατο" σε συγκριση με το BF2, δεν κρεμεσαι απτα παπακια κανενος medic για heal αφου αργα ή γρηγορα θεραπευεσαι και μονος σου ενω το nade spam ειναι ανωφελο για τους περισσοτερους παικτες

5) knife αλα-cod4 βασικο μειον για μενα αλλα το συνηθιζεις

6) no prone αρα και no dolphin diving οπως στο BF2

7) τα squads χωρανε 4 ατομα μαξ και το καθενα απο αυτα ειναι "κινητο spawn point"

8) περα απτο κλασσικο conquest mode εχει και αλλα modes που φαινονται εξισου ενδιαφεροντα

9) κανενα προβλημα με το mouse acceleration, σε αντιθεση με το BF2/2142 που απλα εκανα την παπια και το συνηθιζα

10) απεριοριστο sprint

θες κι αλλα ? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Play.com item

PC Games

Battlefield: Bad Company 2 (PC Games)

PRICE

EUR 35.49

PAYMENT

Credit/debit card

ORDER DATE

28/01/2010

ORDER ID

Credit/debit Card Billing Address...

Order Placed: 01/03/2010

Ωπ ξεκινήσανε οι αποστολές του παιχνιδιού??

Ετσι, ετσι. :D

Για να ξεκιναει και το game.co.uk σιγα σιγα να το παρουμε και εμεις. :p

Να σας πω χτες το επαιξα λιγο αλλα μαλλον κατι δεν εκανα και δεν κανει resume??Ουτε savegames βρηκα πουθενα...Θελει να κανεις κατι για να μπορεις να συνεχισεις μετα το παιχνιδι?Βαριεμαι να το ξαναπαιζω και 3η φορα...

Το path που αποθηκευονται τα saves δεν πρεπει να περιεχει ελληνικους χαρακτηρες. Δηλαδη πρεπει να αλλαξεις το ονομα του "Τα εγγραφα μου" σε "My documents" ή κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

game.co.uk just mailed me...

Dear Mr Sofos,

Order number(s): *********

I am delighted to let you know that your Preorder for Battlefield: Bad Company 2 Limited Edition is now being processed subject to successful payment being taken from your credit card when it is dispatched. The order will be despatched by your chosen delivery method in time to reach you for the day of release.

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Παρακολουθώντας λίγο την -μακροσκελή είναι η αλήθεια- κουβέντα σας, συμπέρανα πως μάλλον αξίζει τον κόπο σαν παιχνίδι.

Είμαι ένα βήμα πρίν το παραγγείλω, μιας και παίζω εδώ και πολύ καιρό το BF2, όμως με προβληματίζουν λίγο οι απαιτήσεις του.

Με το PC1 της υπογραφής μου, σε default χρονισμούς θα μπορεί να παίξει σε 1400*1050 ανάλυση (20" - 4/3),με ικανοποιητικά φίλτρα-λεπτομέρειες ?

υ.γ. : ελπίζω να μην χρειαστεί να μπώ στη διαδικασία O/C . . .

με quad στα 3,6 (χρήση γύρω στο 40-50%) και 4850 512μβ στα 800/1150 σε win 7 με όλα high χωρίς aa και af 8x σε 1680χ1050 εχω 35-60fps και σπάνια κάτω απο 35 (μόνο όταν γίνεται τρελός χαμός) και γενικά είναι playable χωρίς ιδιαίτερα σπασίματα (κάτω απο 35 αρχίζει και ενοχλεί). Αν όμως απενεργοποιήσεις το hbao τα frames ανεβαίνουν κατακόρυφα (σπάνια κάτω απο 50fps).

Link to comment
Share on other sites

game.co.uk just mailed me...

Dear Mr Sofos,

Order number(s): *********

I am delighted to let you know that your Preorder for Battlefield: Bad Company 2 Limited Edition is now being processed subject to successful payment being taken from your credit card when it is dispatched. The order will be despatched by your chosen delivery method in time to reach you for the day of release.

:dance3:

Εγω στο pending authorization ειμαι.. ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dear Mr SOULOUNIAS, I am delighted to let you know that your Preorder for Battlefield: Bad Company 2 Limited Edition is now being processed subject to successful payment being taken from your credit card when it is dispatched.

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !!Τα Ελτα να βαλουν το χερι τους....

Link to comment
Share on other sites

Είναι που κάναμε και preorder!!! Χάνει το νόημα η λέξη αν το καθυστερήσουν :p Εγώ προσωπικά το παρηγγειλα από ελληνικό κατάστημα και μου είπαν προτού κάνω την παραγγελία ότι θα το έχω σπίτι μου την ημέρα κυκλοφορίας.Πολύ αμφιβάλλω πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

1) No jets ( εχουμε τα choppers και φτανουν )

2) no commander / uav, μονο οι recon μπορουν να καλεσουν artillery με το σχετικο unlock

3) αυτο που ειπε ο athanasios για το destruction 2.0, πραγματικα ολα τα λεφτα, BF2 μονο οι γεφυρες σπαγανε

4) γενικα πιο "βατο" σε συγκριση με το BF2, δεν κρεμεσαι απτα παπακια κανενος medic για heal αφου αργα ή γρηγορα θεραπευεσαι και μονος σου ενω το nade spam ειναι ανωφελο για τους περισσοτερους παικτες

5) knife αλα-cod4 βασικο μειον για μενα αλλα το συνηθιζεις

6) no prone αρα και no dolphin diving οπως στο BF2

7) τα squads χωρανε 4 ατομα μαξ και το καθενα απο αυτα ειναι "κινητο spawn point"

8) περα απτο κλασσικο conquest mode εχει και αλλα modes που φαινονται εξισου ενδιαφεροντα

9) κανενα προβλημα με το mouse acceleration, σε αντιθεση με το BF2/2142 που απλα εκανα την παπια και το συνηθιζα

10) απεριοριστο sprint

θες κι αλλα ? :p

ήσουν σαφέστατος, thanx !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.