Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Κοιτα κριμα ειναι να παιρνεις και αλλους μαζι σου.

Αν θελεις εκπαιδευση βρες εναν αδειο σερβερ και εξασκησου εκει.

Αυτα.

Παω για κυνηγι.

Ας μαθουν αυτοι να χειριζονται αλεξιπτωτο .Πιο ευκολο ειναι απο το ελικοπτερο :rofl:

Καλα εχω φαει δυο crash-αρισματα σημερα στην επιφανεια και ξενερωνω ... :TD:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πήρα ένα joystick Saitek Cyborg V1, άλλα πως το σετάρω; Δεν έχω ξαναχρησιποιήσει joystick βλέπετε :o

Μέσα από το παιχνίδι, αν πάω στα controls για pilot παίρνει τα ήδη υπάρχοντα κουμπιά, άλλα δεν με αφήνει να βάλω το camera control (view left, right κτλ) στο κεντρικό κουμπάκι που έχει το saitek για αυτό το σκοπό. Επίσης, το Increade/Decrease (της ταχύτητας) το ταυτίζει με το YAW ;;

Και βέβαια μόλις μπήκα, να το τσεκάρω, ο παίχτης κοιτούσε κάτω και έκανε σβούρες. :D

Η Saitek έχει ένα δικό της πρόγραμμα για joysticks, άλλα αρκεί από μόνο του ή πρέπει να το σετάρω και μέσα από το παιχνίδι;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πήρα ένα joystick Saitek Cyborg V1, άλλα πως το σετάρω; Δεν έχω ξαναχρησιποιήσει joystick βλέπετε :o

Μέσα από το παιχνίδι, αν πάω στα controls για pilot παίρνει τα ήδη υπάρχοντα κουμπιά, άλλα δεν με αφήνει να βάλω το camera control (view left, right κτλ) στο κεντρικό κουμπάκι που έχει το saitek για αυτό το σκοπό. Επίσης, το Increade/Decrease (της ταχύτητας) το ταυτίζει με το YAW ;;

Και βέβαια μόλις μπήκα, να το τσεκάρω, ο παίχτης κοιτούσε κάτω και έκανε σβούρες. :D

Η Saitek έχει ένα δικό της πρόγραμμα για joysticks, άλλα αρκεί από μόνο του ή πρέπει να το σετάρω και μέσα από το παιχνίδι;

Για το yaw έχω ποστάρει πίσω λύση. Τα υπόλοιπα μέσα απο τα options, όπου θα πρέπει να κάνεις unbind στα foot-vehicle γαι να μην κάνει ότι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Για το yaw έχω ποστάρει πίσω λύση. Τα υπόλοιπα μέσα απο τα options, όπου θα πρέπει να κάνεις unbind στα foot-vehicle γαι να μην κάνει ότι να ναι.

δλδ λόγω του yaw κοιτάει κάτω ο παίχτης όταν δεν είναι στο chopper; και για ξαναπες λίγο που πάω και κάνω το -1 1, γιατί λίγο δύσκολο να το βρω στο thread :turn: (τις ζειμπεκιές τις κάνει από το throttle, όταν το βάζω ~50 σταματάει).

το unbind πως το κάνω; εννοείς να μην έχει κανένα κουμπί assigned, σωστά;

πάντως τώρα που μπήκα και το δοκίμασα, όλα τα κουμπιά δούλευαν (και το throttle) εκτός τους POV και όταν κάνεις το joystick δεξιά-αριστερά (όχι roll, απλά όταν το γυρνάς να "κοιτάει" δεξιά-αριστερά). Για το POV λέω να κάνω assign στο SST της Saitek να πατάει το left ctrl, μήπως δουλέψει.

Γενικά πάντως με λίγο google είδα ότι πολλοί έχουν πρόβλημα με τα joysticks και περιμένουν patch.

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

http://www.geezergaming.com/main/index.php?option=com_kunena&Itemid=11&func=view&catid=42&id=1669

Documents\BFBC2\input\ άνοιξε το air.dbx με notepad και βρες που λέει ConceptYaw και μέσα σε αυτό το PadInputActionData το οποίο έχει τιμή ScaleValue 1.

Εσύ κάντο -1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα των απαιτησεων του παιχνιδιου :

βλεπω σε forums το θεμα dual vs quad core ακομα και μετα τo patch , πχ εδω με gtx295 και δεν πιανει πανω απο 30 fps σε 1680χ1050 :

Ι have

Core 2 duo E8400 3,9 GHz

2x2gb 1033Mhz Kingston

Nvidia 295GTX

Samsung LCD 26" T260HD

When i play on 1680x1050 Full detail with HBAO i have on average only 20-30fps (MULTIPLAYER 32 players on the map)

I think i havent so bad pc...

So which PC can set going fluently bfbc2 at this details and 1680x1050 + ? min. 50 fps+ always

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/540/346199.page

Link to comment
Share on other sites

To Hardcore mode, απλά δεν υπάρχει ε... Το κορόϊδευα πριν, αλλά τώρα που έπαιξα 6-7 rounds είδα το φως. Πηγαίνεις 80% crouching, και προσέχεις κάθε γωνιά, αλλιώς σου παίρνουν το σκαλπ χωρίς να καταλάβεις από που σου ήρθε.

proudly bragging about it :hehe:

http://img188.imageshack.us/img188/5273/97140172.png

http://img171.imageshack.us/img171/4724/66884119.png

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να παιξεις με medic +engineer και να βοηθας την ομαδα σου

Απο τα kills ομως ανεβαζεις και xp .Αν γινω γιατρος δεν περνω τπτ...Σαν να καθομαι σε μια γωνια και κρυβομαι :)

Θα προσπαθησω να περνω συνεχεια το τανκ να κανω μερικα kills...Απλα face to face με μεγαλυτερη rank μου δινει 2 και ειμαι κατω και εγω τον βαραω μιση ωρα και χριστο δεν καταλαβαινει.

Υπαρχει κανενα addon που να βοηθαει ?

Έγινε επεξεργασία από Aias
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευχαρίστηση να από το να μαχαιρώνεις ολόκληρο squad από snipers χωρίς να σε πάρουν χαμπάρι.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που το 90% των Dogtags που έχω είναι unique. Μήπως έχει λάθος το σύστημα;

Το infomatic, κάθε 24ώρες κάνει update;

Link to comment
Share on other sites

Το infomatic, κάθε 24ώρες κάνει update;

Ναι.

Τα dogtags τι ακριβως ειναι?Μπορει να μου εξηγησει κανεις?Εγω το βλεπω σαν προκληση,να χω δηλαδη το name καποιου στη συλλογη απο μαχαιρια μου,αλλα απο τον εναν παιρνω 2 ,απο τον αλλον 5 και απο τον αλλον 3 dogtags?Γιατι αυτη η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.