Jump to content



Dragon Age: Origins


Samael

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Είναι το απόλυτο RGP με party.

Ρε σεις τον 3ο REMNANT στο δάσος στα ξοτικά(όχι στο warewoolf lair) πως τον βγάλατε? είμαι level 9 και ακόμα και ρίχνοντας στο eazy δεν βγαίνει με τίποτα. Τους αλλους 2 τους έβγαλα κουτσά στραβά. Μπορείς να γυρίσεις αργότερα και να τον βγάλεις?

ps: Στο ign.com λένε οι μλκς "Dragon Age" και απο κάτω " ΕΑ!! έλεος η EA είναι publisher όχι Developer.

Link to comment
Share on other sites

Τον ειχα βγάλει με σχετική δυσκολία στο normal αλλα είχα πάει σε μεγαλύτερο level σ'εκείνη την περιοχή. Δε βλέπω το λόγο γιατί να μη μπορείς να δοκιμάσεις αργότερα όταν θα έχεις "μεγαλώσει". Αυτό έκανα με τον gaxkang

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η Morrigan είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας

αλλα έλεος μην ακούω το απόλυτο rpg και άλλα τέτοια.

Είναι απλά ένα καλό RPG με τέλεια ατμόσφαιρα(μουσική-γραφικά) αλλά πάσχει σε gameplay και πλοκή όπως είπα και πιο πάνω. Ειναι περιορισμένο και η ιστορία δεν είναι πρωτότυπη.

Η Bioeare μπορούσε πολύ καλύτερα. Μακάρι να βγάλει κανα nwn3

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη σου, σεβαστή αλλά δεν παει να πει οτι είναι και σωστή!

Το οτι είναι περιορισμένο στην δημιουργία χαρακτήρα και εμένα μου φανικε κάπως στην αρχή, αλλά αμα σκεφτείς οτι ανάλογα τον χαρακτήρα απο αυτούς που έχει ξεκινάς απο διαφορετικο σημείο, διαφορετικά cinematics κτλ κτλ είναι πολύ ωραίο. Βέβαια καμία σχέση δεν έχει με το oblivion που μπορείς να φτιάξεις 5.640 χαρακτήρες με διαφορετικά skills!!! ω! ναι! αλλά το καθένα έχει την ομορφιά του.

Φυσικά η στροφή που έχουν κάνει προς πιο action και χωρίς τους D&D κανόνες δεν με χαλάει τόσο, το ίδιο είχε κάνει και η betheshda απο το morrowind σε Oblivion. Που να δεις την έκδοση για κονσόλες είναι τελείως action και μπορείς να παίξεις real time χωρίς pause.

Το θέμα είναι κατα πόσο σε κρατάει το παιχνίδι και πόσο εθιστικό είναι. Και το Dragon Age τα χει όλα, party, στρατιγικές, cinematics, αλληλεπίδραση με τα μέλη της ομάδας σου, φοβερή μουσική, φοβερά γραφικά, τοποθεσίες, πλοκή, ανατροπές, εχθρούς φοβερούς, lore, sex:hehe: απίστευτο jurnal, και πάνω απ' όλα DRAGONS!! δεν νοείται fantasy rpg για μένα χωρίς δράκους, τι άλλο μπορεί ζητήσει κανείς? Για μένα είναι απο τα πιο επικά rgp ever. :inlove:

ps: ρε σεις επειδή δεν έχω internet σπίτι, με τα add ons τι γίνεται? Μπορείς να τα κατεβάσεις και σαν αρχεία να τα έχεις έτοιμα για εγκατάσταση εφόσον κάνεις register? ή γίνονται αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το απόλυτο RGP με party.

Ρε σεις τον 3ο REMNANT στο δάσος στα ξοτικά(όχι στο warewoolf lair) πως τον βγάλατε? είμαι level 9 και ακόμα και ρίχνοντας στο eazy δεν βγαίνει με τίποτα. Τους αλλους 2 τους έβγαλα κουτσά στραβά. Μπορείς να γυρίσεις αργότερα και να τον βγάλεις?

ps: Στο ign.com λένε οι μλκς "Dragon Age" και απο κάτω " ΕΑ!! έλεος η EA είναι publisher όχι Developer.

Δύσκολα βγαίνει κάτω απο 15 level... Ο πιό έυκολος τρόπος είναι να του ρίχνεις συνέχεια Cone of Cold...και να έχεις έναν tank να τον απασχολεί μέχρι να καθαρίσεις τους άλλους.

Καλά για τον Gaxkang κάτω απο 17-18 δεν το συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι κατα πόσο σε κρατάει το παιχνίδι και πόσο εθιστικό είναι. Και το Dragon Age τα χει όλα, party, στρατιγικές, cinematics, αλληλεπίδραση με τα μέλη της ομάδας σου, φοβερή μουσική, φοβερά γραφικά, τοποθεσίες, πλοκή, ανατροπές, εχθρούς φοβερούς, lore, sex:hehe: απίστευτο jurnal, και πάνω απ' όλα DRAGONS!! δεν νοείται fantasy rpg για μένα χωρίς δράκους, τι άλλο μπορεί ζητήσει κανείς? Για μένα είναι απο τα πιο επικά rgp ever. :inlove:

Και τα nwn2 τα είχε όλα αυτά και ακόμα περισσότερα.

Είναι πολύ καλό είπα σε ατμόσφαιρα(μουσική, γραφικά), διαλόγους, tactics, μέγεθος χάρτη, quests,εθισμό αλλα λείπουν αρκετα πράγματα για να το πει κανείς επικό rpg και καλύτερο ever.

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνησω με τον προηγουμενο.Το παιχνιδι σου αφηνει μια εντυπωση οτι κατι λειπει,λες και δε στο εχουν δωσει ολο!

Επισης δεν υπαρχει καθολου εξερευνηση σε πιανει απο το χερι και σε παει.Τελος τα quests ειναι πολυ απλα και συντομα.Σε καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει με nwn2.Τωρα για κατι αλλα παιχνιδια της bethesda ,τα οποια δεν ειναι rpg (πχ oblivion) δεν νομιζω οτι χωραει συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

:blink: Και γιατι παρακαλω δεν ειναι rpg το oblivion???

Θα σου απαντησω με ερωτηση: εχει καμια σχεση με nwn,DAO,kotor,drakensang εχει? Καμια.Ειναι απλα ενα πολυ καλο fps-ενα shooter με υποθεση και σπαθια,χωρις ιχνος στρατηγικης και τακτικης.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω με ερωτηση: εχει καμια σχεση με nwn,DAO,kotor,drakensang εχει? Καμια.Ειναι απλα ενα πολυ καλο fps με υποθεση και σπαθια.

FPS= First Person Shooter

Kαπου τα μπερδεψες μαλλον, το οτι ειναι κατα βαση First Person RPG (aka Role-Playing Game) κ οχι 3rd Person, δεν σημαινει οτι ειναι εντελως αλλη κατηγορια.

Η εννοια RPG ειναι πολυ ευρεια.

Link to comment
Share on other sites

Action rpg's είναι τα elder scrolls απο το 2 και μετά. Απλά το Oblivion το κανανε πολύ περισσότερο action και βγάλανε ακόμα και τα ζάρια που υπήρχαν πίσω απο κάθε χτύπημα στο Morrowind και πλέον το damage σου έχει να κάνει μόνο με το SKill και το strenght.

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τον δυο κατηγοριών κατ εμε! το καθένα είναι κορυφαίο στο είδος του. Στα elderscrolls δεν ανεβάζεις level σκοτώνοντας τέρατα και κερδίζοντας experience, αλλά δουλευοντας τα skills σου. Απο κει και πέρα διαλέγετε και παίρνετε. Για μένα και τα δύο είδη ειναι κορυφαία, όπως κορυφαίο είναι και το σύστημα του drakensang.

Επίσης δεν είναι τυχαίο που ο Greg Zeschuk της bioware έχει δηλώσει fan των elderscrolls εδω και 2 δεκαετίες. :T:

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησα σήμερα και μου την έσπασε, είμαι στο sloths demon realm προσπαθώ να βρω τους συντρόφους μου, αλλά έχω κολλήσει δεν μπορώ να ανοίξω τις πόρτες που λένε "This door will need massive force to open" και δεν βρίσκω απο που αλλού να περάσω, ούτε απο τις ποντικότρυπες. Ανοίγουν αυτές οι πόρτες με κάποιον τρόπο? :giveup:

Link to comment
Share on other sites

maximdragonage.jpg

Aυτη εδω οποιος μου τη φερει του δινω 2 σπιτια και 500 χιλιαρικα στο χερι!!! :kiss::kiss:

Τελικα οταν βλεπουμε τους χαρακτηρες μας στο AION,πρεπει να ξερουμε ποια θεα κρυβεται απο πισω...:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.