Jump to content



Ποια GTX275?


spH3RiCal

Recommended Posts

Με ψυχρή, τεχνοκρατική λογική δεν υπάρχει δίλημμα μεταξύ των δύο αυτών καρτών (αν και από την αρχή δεν έχει τεθεί πουθενά ως δίλημμα): στην περίπτωση της 5850, με 20€ παραπάνω αγοράζεις πολλά μα πολλά fps περισσότερα σε κάθε περίπτωση. Ακόμη και ψοφίμι να αποδειχθεί η 5850 σε μερικούς μήνες, η 275 θα είναι 2 φορές πιο ψοφίμι! Σχεδόν πεταμένα λεφτά αυτή τη στιγμή...

Παρατηρώ ότι χρησιμοποιώντας το Warhead ως μετροπρόγραμμα, η 5850 με 4/16 σε 1920x1200 κρατάει ακόμη κάποια σχεδόν playable 23+ καρέ, ενώ οι υπόλοιπες βρίσκονται από 20 (gtx285) και κάτω (ως πολύ πιο κάτω για τις πιο αδύναμες)... Είναι μεν απλώς ενδεικτικό, αλλά από την άλλη πλευρά δεν επιδέχεται συζήτηση. Γνώμη μου πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι χρησιμοποιώντας το Warhead ως μετροπρόγραμμα, η 5850 με 4/16 σε 1920x1200 κρατάει ακόμη κάποια σχεδόν playable 23+ καρέ, ενώ οι υπόλοιπες βρίσκονται από 20 (gtx285) και κάτω (ως πολύ πιο κάτω για τις πιο αδύναμες)... Είναι μεν απλώς ενδεικτικό, αλλά από την άλλη πλευρά δεν επιδέχεται συζήτηση. Γνώμη μου πάντα...

Για να είμαστε πιο ακριβείς, είναι πολύ πιο πάνω από 20fps η 285 με 4/16 στα 1920*1200 dx10 τσίτα.. καμμία σχέση - αν θυμάμαι καλά, με 8ΑΑ/16ΑF κιόλας (που είναι υπερβολή για single card ειδικά), μου βγάζει κανα 25-27άρι να φανταστείς (44 με sli) - θα το τσεκάρω το απόγευμα και θα πω ακριβώς για του λόγου το αληθές

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι η 5850 αξιζει (πολυ) καλυτερα, αλλα λογω κολλημενου μυαλου θελω nvidia :p Αρα παμε για MSI απο οτι φαινεται.. Thnx :)

Σιγά μην έχεις και τύψεις βρε που θες να πάρεις nvidia! Έλεος... το έχουμε παραξηλώσει μου φαίνεται

Λες και δεν θα μπορείς να παίξεις ικανοποιητικότατα... και να έχεις και το extra εφε των physx σε κάμποσα παιχνιδάκια, γιατί όχι? δεν κατάλαβα.. επειδή δεν αρέσει σε κάποιους?

Προχώρα για την ΜSI μια χαρά είναι άπό όλες τις απόψεις και θα κάνεις και πολύ καλό overclock

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έχεις και τύψεις βρε που θες να πάρεις nvidia! Έλεος... το έχουμε παραξηλώσει μου φαίνεται

Λες και δεν θα μπορείς να παίξεις ικανοποιητικότατα... και να έχεις και το extra εφε των physx σε κάμποσα παιχνιδάκια, γιατί όχι? δεν κατάλαβα.. επειδή δεν αρέσει σε κάποιους?

Προχώρα για την ΜSI μια χαρά είναι άπό όλες τις απόψεις και θα κάνεις και πολύ καλό overclock

Εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου... ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπε κανεις οτι με την 275 δεν θα μπορει να παιζει. προς θεου..!! και η MSI, συμφωνω, εχει πολυ καλες καρτες. αλλα για καποιον που αγοραζει ΤΩΡΑ καρτα και -λογικα- προκειται να την κρατησει για καποιο σοβαρο χρονικο διαστημα, δεν ενδυκνειται να αγορασει προιον προηγουμενης γενιας!!

οπως επισης, πειτε μου ειλικρινα, θα αγοραζατε σημερα PC με socket 775? μαλλον οχι! θα παιρνατε ι5..! για τον ιδιο λογο προτεινεται και η 5850.

Βεβαια, καθενας ειναι αφεντικο του εαυτου του και ψωνιζει ο,τι θελει. και 9800GT να παρει κανεις, ειναι δικαιωμα του..!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.