Jump to content



Recommended Posts

Αρθράκι που επιβεβαιώνει την υπεροχή της pc version, και κάνει αναφορά στις διαφορές της από την console version.

Kάποιος Shishkovtsov της 4Α Games, λέει μεταξύ άλλων :

"We don't need as much system memory as other PC-only games. Anything above 512MB RAM with DX10/DX11 code-path on Win7 would be enough"

Minimum System Requirements:

* Dual core CPU (any Core 2 Duo or better will do)

* DirectX 9, Shader Model 3 compliant graphics cards (GeForce 8800, GeForce GT220 and above)

* 1GB RAM

Recommended System Requirements:

* Any Quad Core or 3.0+ GHz Dual Core CPU

* DirectX 10 compliant graphics card (GeForce GTX 260 and above)

* 2GB RAM

Optimum System Requirements:

* Core i7 CPU

* NVIDIA DirectX 11 compliant graphics card (GeForce GTX 480 and 470)

* As much RAM as possible (8GB+) -> Εδώ γελάμε

* Fast HDD or SSD

Link to comment
Share on other sites

Optimum System Requirements: NVIDIA DirectX 11 compliant graphics card (GeForce GTX 480 and 470) νταμπλγιου- τι-εφ;Και που ξέρουν πόσο "optimum" είναι οι 470-480;

Παρεπιπτώντος, διαβάζωντας το άρθρο που εκανε λινκ ο Honda22 για το

"We don't need as much system memory as other PC-only games. Anything above 512MB RAM with DX10/DX11 code-path on Win7 would be enough"

μου δίνει την εντύπωση ότι δε μιλάει για system memory, αλλά για τη μνήμη της κάρτας γραφικών.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω εμας με τις ΑΤΙ να εχουμε μπλε οθονες μεχρι να βγει το fermi στην αγορα. Μολις βγει το fermi θα μας βγαλει patch για να το παιξουμε και εμεις...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

διλαδη το μηχανημα μου με 9770 extreme και 5970+5870 trifire δεν θα μπορει να το τρεξει full το παιχνιδι?

:-O ε οχι μην σαλταρουμε κιολλας..

να σαι καλα ρε nvidia που σε οτι καλο παει να βγει μας βαζεις τρικλοπωδιες.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχει θεμα με το metro, θα περιμενουμε εμεις με ΑΤΙ patch μολις βγουν και εχει καρτες να δωσει η nvidia! :hehe:

Εδω περνει patchakia αποκλειστικα απο την heaven unigine και ενω ειχαν πει οτι οντως εχει προβλημα το tesselation και οτι θα το εβγαζαν το εκαναν ΓΑΡΓΑΡΑ! εδω και 3 μηνες το εχουν στην Nvidia και το λιβανιζουν! ....ενω οι ΑΤΙ users τρωνε τα drops στη μουρη! Θα μου πέις ενα bench ειναι...απλα λεω οτι το metro που ειναι και δικο της παιχνιδι δεν παιζει, να παιζει normal με ΑΤΙ στην αρχη!

PC User με ΑΤΙ μην κανει την μαμακια και δωσει φραγκα για το game, μεχρι να δουν τι παιζει απο τα forum...

Ελπιζω να κανει install και μην μας πεταξει κανενα μηνυμα ATI card recognised , press OK to terminate your install :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα φιλε seb ενα bench ειναι οπως ακριβως το ειπες....

αυτα τα κολπα ομως θεωρουνται βρομικα.

patchaki 1.1 για nvidia μονο... τσ τσ τσ

εγω θυμαμαι την nvidia επι εποχης 5900ultra που

ειχε βγαλει ενα patch για 3d mark μεσα στα drivers της και πιαστηκε.

εμενα αγγλια τωτε και εγεινε πανικος.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχει θεμα με το metro, θα περιμενουμε εμεις με ΑΤΙ patch μολις βγουν και εχει καρτες να δωσει η nvidia! :hehe:

Εδω περνει patchakia αποκλειστικα απο την heaven unigine και ενω ειχαν πει οτι οντως εχει προβλημα το tesselation και οτι θα το εβγαζαν το εκαναν ΓΑΡΓΑΡΑ! εδω και 3 μηνες το εχουν στην Nvidia και το λιβανιζουν! ....ενω οι ΑΤΙ users τρωνε τα drops στη μουρη! Θα μου πέις ενα bench ειναι...απλα λεω οτι το metro που ειναι και δικο της παιχνιδι δεν παιζει, να παιζει normal με ΑΤΙ στην αρχη!

PC User με ΑΤΙ μην κανει την μαμακια και δωσει φραγκα για το game, μεχρι να δουν τι παιζει απο τα forum...

Ελπιζω να κανει install και μην μας πεταξει κανενα μηνυμα ATI card recognised , press OK to terminate your install :hehe:

Μην λες τέτοια Seb! Δηλαδή τζάμπα έδωσα την 300αρα για να πάω στα 12GB ram από τα 6GB που ήμουν μέχρι πρότινος; Καλά αν γίνει κάτι τέτοιο και δεν παίζει σε ΑΤΙ 5870-5970 (TriFire) θα είναι μεγάλο καραγκιοζιλίκι!

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μην λες τέτοια Seb! Δηλαδή τζάμπα έδωσα την 300αρα για να πάω στα 12GB ram από τα 6GB που ήμουν μέχρι πρότινος; Καλά αν γίνει κάτι τέτοιο και δεν παίζει σε ΑΤΙ 5870-5970 (TriFire) θα είναι μεγάλο καραγκιοζιλίκι!

:clap:

συγνωμη , εσυ εσκασες 300Ε για 12Γιγα μονο κ μονο για παιχνιδια ;

πες μου γιατι πεταξες τα λεφτα σου ετσι και δεν πηρες αλλη μια 5870 για CF

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.