Jump to content



Batman: Arkham City


ManolisX

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply
Oσοι εχουμε AMD πρεπει να βρουμε μια nvidia για physx:confused:

Mπα, οι χακερΖ θα βρουν σταντε τροπο οπως το πρωτο να παιξουν τα PhysX μεσω CPU.

Ετσι και αλλιως τα πυρηνακια κοιμουνται στο συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντως οι gtx430 παιζουν τα physx μακραν καλυτερα ακομα κ απο 8800gt k τα σχετικα ειχε πεσει μια παλιτ στα χερια μου κ την εκανα φτερο κ πουπουλο απλα ανεβηκα κατα 15fps!!στo average στο benchmark του asylum.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι η 430 είναι καλύτερη από 8800 gt? 15 fps πάνω από από την 8800 gt ή από το cpu-only?

Η 430 fermi engine δεν είναι?

Αν ναι τοτε λογικό ακούγεται λόγω της υποστήριξης κινητής υποδιαστολής στο CUDA.

Link to comment
Share on other sites

Οι ποιο καινούριες NVidia αποδίδουν καλύτερα από τις παλαιότερες σε υπολογισμούς είτε λόγω hardware είτε επειδή οι παλιές είναι κομμένες στους drivers. Αυτό το έχω επιβεβαιώσει σε CUDA (η GT210 των 16 shaders να κάνει κύκλους γύρω από την 9600GT των 64 shaders στο Mediashow espresso) οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση να επιβεβαιώνεται και στο PhysX.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.