Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Παιδια μια γρήγορη ερώτηση,

Εxω μια zenit 122.

Επειδη δεν την παλεύω πλέον με το φιλμ λέω να παρω κάτι οικονομικο (ακα μτχ) σε ψηφιακή ΣΛΡ.

Που και κυρίως τι να κοίταξω?

έχω και φακους της ζενίτ, υπάρχει περίπτωση να παίξουν στην ψηφιακή?

ενα μ42 adapter θες ..και μια canon:p

Βρες καμμια μτχ 500δ/550δ/50δ/60δ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά χρειάζεσαι ενα μ42 adapter ..και μια nikon:p:p

θέλει αντάπτορα με κρύσταλλο για να παίξει σωστά ο μ42 σε νικον, οπότε το κόστος ανεβαίνει πολύ.

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] The First Knockoff D800 MB-D12 Grip Has Arrived | Fstoppers

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο τρομακτικό ποσο των 9 euro.

Τουλάχιστον εγώ τόσο το πήρα.

Για νικον?

Τέτοιο?

Απο canon δηλαδη προτείνετε απο 500δ και πάνω, απο νίκον?

Που να κοιτάξω για μεταχειρισμένα?

Υ.γ. Σορρυ που γίνομαι λίγο πρήχτης.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιες μηχανές εδώ,

fotoart.gr

dpgr.gr

avsite.gr

avclub.gr

insomnia.gr

Και αν δεν, δες aggeliopolis και xe.gr

Τα τελευταία 2 δεν προτείνονται.

Έχουν διάφορες απάτες.

Για να έχεις τον ποπό σου καλυμένο προτείμησε/ΜΟΝΟ χερι χερι.

και πάρε μαζί και κάνα φίλο σου που να ξέρει τι να κοιτάξει σε μια μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα πάει στο Heidelberg zoo. 3 τουλάχιστον φορές μεγαλύτερος από το Αττικό ζωολογικό πάρκο, 5 φορές και βάλε καλύτερος και με μεγαλύτερο σεβασμό στα ζώα.

Οπότε έχουμε το σκορ:

Πέτρος-Zoo

0-2

Ναι, μου είχε τελειώσει τότε στο Αττικό ζωολογικό πάρκο η μπαταρία (ευτυχώς δανείστηκα από παρέα φωτογράφο), μου τελείωσε και εχτές.

Σήμερα πήγα στα θερινά ανάκτορα του βασιλιά, μόλις είχε μείνει με 20 φωτό χώρο η κάρτα (και με τη 2η στο σπίτι), τελείωσε πάλι η μπαταρία.

:wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα πάει στο Heidelberg zoo. 3 τουλάχιστον φορές μεγαλύτερος από το Αττικό ζωολογικό πάρκο, 5 φορές και βάλε καλύτερος και με μεγαλύτερο σεβασμό στα ζώα.

Οπότε έχουμε το σκορ:

Πέτρος-Zoo

0-2

Ναι, μου είχε τελειώσει τότε στο Αττικό ζωολογικό πάρκο η μπαταρία (ευτυχώς δανείστηκα από παρέα φωτογράφο), μου τελείωσε και εχτές.

Σήμερα πήγα στα θερινά ανάκτορα του βασιλιά, μόλις είχε μείνει με 20 φωτό χώρο η κάρτα (και με τη 2η στο σπίτι), τελείωσε πάλι η μπαταρία.

:wall::wall::wall:

Miniatur Wunderland Hamburg - model building - model railway Hamburg εδω να πας :p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πώς γίνεται να τελειώσει η μπαταρία σε ανοιχτό χώρο, εμένα η d3000 κρατάει τουλάχιστον 600 φώτο και σε αυτό το στάδιο μένει με 1/3 μπαταρία (δοκιμασμένο σε 2 wrc)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.