Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Αχ μην δείχνετε τέτοια, στράβωσε ελάχιστα το mount της Κ7 και του Sigma 24-70 και είμαι μοναχούλης αυτές τις μέρες... :(

Πάλι καλά όμως που είναι τόσο στιβαρή, έχει φάει τρελή κακομεταχείριση κι ακόμη αντέχει!!!

Link to comment
Share on other sites

και η d90 , εχει φαει στουκες , τουμπες και ειναι απροβληματιστη ακομα........

και θα συνεχισει να ειναι

πιστευω μακραν απο τις πιο καλες μηχανες που εχει βγαλει η νικον.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το καλή άλλο το ανθεκτική.

Στην σαβούρα την δική μου νομιζω οτιδήποτε είχα με σώμα / εξωτερικά parts απο πλαστικό θα είχε ανοίξει σαν τριαντάφυλλο.

Αντέχουν γενικά τα σώματα αυτά και η D50 αντεχε, και οι 90αρα φυσικά.

Απλά είναι στούκα και στούκα.

αν θες να δούμε μπορώ να την πάρω βόλτα και θα σου πώ :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κόψτε τις λαλακίες με τις τούμπες στούκες κλπ.. μην έχουμε κάνα γκαντεμόσαυρο εδώ μέσα και σας φάω μετά ζωντανούς.

Το μωρό μου 3+ χρόνια το έχω και δεν έχει ούτε ΚΙΧ γίνει.

Καλύτερα να μου κόψουν το χέρι παρά να μου πέσει κάτω...-

Link to comment
Share on other sites

Απαπα τι κουβεντα πιασατε....Πριν 2 μερες θα την εκλαιγα την d7000 εαν δεν ειχα συρθει ολοκληρος κατω για να πιασω το τριποδο που επεφτε λογου αερα και λογου βλακειας δικης μου που δεν ειχα κρεμασει καποια σακουλα με αμμο πανω του! Ολα καλα ευτυχως και προσοχη με τους ανεμους!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το καλή άλλο το ανθεκτική.

Στην σαβούρα την δική μου νομιζω οτιδήποτε είχα με σώμα / εξωτερικά parts απο πλαστικό θα είχε ανοίξει σαν τριαντάφυλλο.

Αντέχουν γενικά τα σώματα αυτά και η D50 αντεχε, και οι 90αρα φυσικά.

Απλά είναι στούκα και στούκα.

αν θες να δούμε μπορώ να την πάρω βόλτα και θα σου πώ :D

δεν ειανι στα πλαισια της κακομεταχειρισης η δικια σου τουμπα.Με συγχωρεις πολυ.

αλλα μου εχει πεσει αρκετες φορες , εχει κοπανηθει απο δω κ απο εκει.

και αυτο γιατι θεωρουμε "απροσεκτος" και οχι "εχω ποδια και δε ξερω να περπατω"

μαζι με τα παραπανω και με την αποδοση της σα μηχανη την θεωρω απο τις καλυτερες μηχανες σα συνολο που εχει βγαλει ποτε η νικον.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βάλεις αγγελία πώλησης θα κάνω quote αυτά εδώ τα ποστ σου :crazy_pilot:

θα μεγαλωσεις και θα καταλαβεις πως οταν καποιος θελει αναβαθμιση δε σημαινει οτι δεν ειναι καλο το προιον αλλα δεν τον καλυπτει πλεον γτ εχουν ανεβει οι απαιτησεις του

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ μην στην θίξουν θα πάθεις κάτι! :D

Δεν υπάρχει κακομεταχείρηση, κανείς μας δεν παίρνει μηχανές με σκοπό να την πετάει απο εδώ και απο εκεί. Υπάρχει η κακιά στιγμή. Το θέμα είναι αν εκείνη την στιγμή θα το πάρεις στο χέρι ή όχι.

Δηλαδή το "την ακούμπησα κάπου και έπεσε" ή "γύρισα απότομα και την χτύπησα" ΠΩΣ ακριβώς διαφέρει απο το "κατέβαινα σκάλες και γλίστρησα" ??

Δεν διαφέρει.

Και σου λέω η απόδοση της σαν μηχανή ΔΕΝ έχει να κάνει με το αν είναι ανθεκτική. Και μια D2 που είναι χειρώτερη απο την D90 επειδή είναι μασίφ μαγνήσιο θα αντέχει πολύ περισσότερο αλλά ΔΕΝ είναι καλύτερη μηχανή!

Τώρα γιατί θές να αλλάξεις ενώ έχεις D800 δεν ξέρω :p

Link to comment
Share on other sites

ενταξει , το οτι ειχες λαθος και δε κρεμαγες την μηχανη απο τον λαιμο σου δε σ φταιει κανενας που απο μονος σου προκαλουσες την τυχη σου:)

δε λεω το αντιθετο οτι σε μια κακια στιγμη θα σε σωσει το μαγνησιο αλλα πρεπει να εισαι κ εσυ πιο προσεκτικος απο μονος σου κ οχι να προκαλεις την τυχη σ.anyway η δ90 ειναι μηχαναρα! :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.