Jump to content



Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

για την δικιά μου περίπτωση, ήταν μόνο μεσω internet το προιον, και όχι σε και σε καποιο καταστημα, ωστε να τελείωσε απο εκει...

και το χειρότερο ήταν ότι στο μεσημεριανό τηλέφωνο με διαβεβαίωσαν 100% ότι υπάρχει, απλα ήταν αλλού το πρόβλημα..

μέχρι σήμερα όμως που κάποιος την έκανε την κουτσουκελα...

πως αλλιως εξαφανίστηκε?

Link to comment
Share on other sites

Προ 10 λεπτών μου έφεραν τον My Passport Essential 500GB http://www.skroutz.gr/s/91167/Western-Digital-My-Passport-Essential-500GB-Black-September-09.html πολύ καλύτερος και μικρότερος από τον WD Elements WDBAAR5000ABK-EESN 500GB που είχα παραγγείλει kai to 2o στικ http://www.skroutz.gr/s/62478/Kingston-DataTraveler-101-8GB.html χειρότερο από το

Lexar 8GB Jumpdrive Secure II και Lexar 8GB Jumbdrive Firefly που είχα παραγγείλει.

Αρα η 1η παραγγελία έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία και ακριβώς στις 7 ημέρες .:pleasantry:

Μου ήρθαν χθες και σήμερα οι υπόλοιπες παραγγελίες (κουτσουρεμένη η μία).

Η απόκριση έστω και μετά από τηλ οχλήσεις θεωρώ ότι ήταν πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Mushkin Ascent 2GB DDR3-1600 Ram Kit (2 x 1GB, PC3 12800, 7-7-6-18, 996624)

30,00 €

παρήγγειλα χτες το μεσημέρι, με παίρνουν τηλ 3 ώρες μετά, ότι υπάρχει μεν αλλά είναι σε ΟΕΜ έκδοση..

λέω ΟΚ, να συνεχιστεί η παραγγελία...

και σήμερα ξανά τηλ, ότι τελικά δεν υπάρχει...

ίσως ξαναφέρουν την άλλη εβδομάδα.. (γενικολογία θα ήταν αυτή)

και δεν γίνεται κράτηση κομματιού γενικά, ούτε στην ίδια δεσμευμένη τιμή της παραγγελίας...

ούτε εναλλακτική πρόταση...

για τα μπάζα πλαισιο....

το ιδιο εγινε ακριβως και στην περιπτωση μου...

-1 πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570255&u=LOGITECH-931633-MX-AIR-RECHARGEABLE-CORDLESS-AIR-MOUSE&sid=1

το ποντικι αυτο το ειχε απειρο διαστημα στα 59 ευρω. Ξαφνικα πριν κανενα δεκαημερο το τιμολογει 110. Μολις το παρατηρω λεω σε φιλο μου να δεις θα το εχει crazy sundays. Guess what! το εβαλε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα οταν εχεις ενα προιον στα 59 ηδη και το πας 110 για να λες μετα κοιτα το εκοψα μιση τιμη τοτε για "προσφορα" μου φαινεται. Ας το αφηνε ετσι οσο το ειχε τοσο καιρο οχι να το ανεβασει για να φαινεται στο crazy sundays οτι το κοβει. Και το πλαισιο στα 59 το ειχε τοσο καιρο, μην κοιτας που τωρα δε το εχει, φανταζομαι προσωρινα, λογω ελλειψης στοκ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε προσπαθώ να σε βγάλω ψεύτη, απλά προσπαθώ να κρίνω αν μια προσφορά μπορεί να χαρακτηρισθεί παραπλανητική. Και όταν στο Skroutz όλες οι υπόλοιπες τιμές είναι +20 € από αυτή που δίνει το e-shop, ε τότε δε μπορείς να την πεις παραπλανητική τιμή, ακόμα και αν την πουλάει στην ίδια τιμή που την πούλαγε πιο πριν και απλά έχει φουσκώσει την αρχική τιμή για να προκαλέσει εντυπώσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερει ο μορφεας το προσεξα και εγω μιας και μια εβδομαδα πριν,βρεθηκα σε εναν κωτσο,το συγκεκριμενο ποντικακι εκει το ειχε προσφορα απο 119 στα 65,2 τελευταια τεμαχια.Μπηκα λιγο στο πειρασμο να ακριβολογω αλλα δεν ενεδωσα :p .Οταν λοιπον γυρισα σπιτι skroutζαρα σα καλος ανθρωπος και οντως το e-shop το ειχε στα 59 ευρω.Γενικως παντως οποιος κατσει και παρατηρησει τι παιζει με τα προιοντα που μπενουνε crazy sundays ή ειναι σε προσφορα σε newsletter μετα απο καποιο διαστημα συνηθως 1-2 εβδομαδων "περιεργως" πεφτει η τιμουλα τους εκτος ελαχιστων περιπτωσεων.Anyway το θεμα αυτο εχει πολυ ψωμι

καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο ποντίκι το παρακολουθούσα πολύ καιρό γιατί το ήθελα για το media center pc αλλά αφού βγήκαν τα άγια egreat μου είναι άχρηστο πια.

Οντως είχε πέσει στα 59 ευρώ και όντως το ανέβασαν στα 110 για να το ρίξουν.

Θυμαμαι το συγκεκριμένο προϊόν να το έχει το you 120 τα ίδια και το πλαίσιο και το e-shop 99 ευρώ και τώρα το δίνουν με 59........Είναι ή δεν είναι κλέφτες γιατί μη μου πείτε ότι τα 59 ευρώ είναι το κόστος γιατί πολλοί από μας ξέρουν και έχουν παραγγείλει πάμπολα προϊόντα από κίνα και βλέπουμε τις τιμές!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόμοια ερώτηση είχα κάνει και εγώ στον Αστρολάβο στην αρχή του thread. Το θέμα είναι η τελική τιμή σε σχέση με τους άλλους. Αν το e-plaf π.χ. είχε το ποντίκι στα 500€ και το έριχνε στα 200€ θα ήταν προσφορά όταν οι άλλοι το έχουν σε τιμή μικρότερη των 100€; Μάλλον όχι. Αν το έδινε 29€ όμως ακόμα και αν πριν μια εβδομάδα το είχε 5€(παράδειγμα) πάλι προσφορά θα ήταν σε σχέση με τα άλλα καταστήματα. Αν ήταν να βάζουμε και αυτές τις τακτικές θα έπρεπε να μπει, κατά την γνώμη μου - και αν δεν κάνω λάθος, στην λίστα κατάστημα για το σύνολο των προϊόντων του και όχι απλά για ένα ποντίκι.

...και μην βγει κανείς να πει ότι δικαιολογώ το e-plaf διότι θα τον βρίσω :p

Άλλωστε η άποψή μου είναι ότι και δώρο να στο κάνουν από το εν λόγω κατάστημα προσφορά δεν είναι!

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε πεσει κατι τετοιο στην αντιληψη μου και ισως εχετε και δικιο. Ναι μεν ειναι κοροιδια αυτο που κανουν για να πουλησει αλλα δεν παυει να παραμενει προσφορα σε σχεση με τα υπολοιπα καταστηματα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε πεσει κατι τετοιο στην αντιληψη μου και ισως εχετε και δικιο. Ναι μεν ειναι κοροιδια αυτο που κανουν για να πουλησει αλλα δεν παυει να παραμενει προσφορα σε σχεση με τα υπολοιπα καταστηματα :)

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω και εγώ και μην ξεχνάμε ότι τα ίδια συμβαίνουν και εκτός Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα παρασκευη μημες mushkin 2GB ddr2 προσφορα πλαισιο στα 19.99.

εκανα τηλεφωνικη παραγγελια ,ο υπαλληλος μου ειπε οτι εχει αποθεμα 26 κοματια, οπως εβλεπε εκεινη την ωρα και θα παραλαμβανα σαββατο απο το καταστημα Πατρας.Του εδωσα το ονομα μου και μου ειπε αυριο θα ειναι Πατρα.ουτε σαββατο,ουτε σημερα πηγε κατι στο καταστημα και μαλιστα σημερα μου ειπε αλλος υπαλληλος απο Πατρα οτι δεν υπαρχει καν παραγγελια-κρατηση στο ονομα μου,για κανενα προιον.

η προσφορα ειχε ανεβει και με σχετικο ποστ στο αντιστοιχο νημα του φορουμ με τις προσφορες..

Που πηγαν οι μνημες μου υπαλληλε του πλαισιου και γιατι δεν βλεπω το ποστ της προσφορας στο αντιστοιχο νημα?

EDIT

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα παρασκευη μημες mushkin 2GB ddr2 προσφορα πλαισιο στα 19.99.

εκανα τηλεφωνικη παραγγελια ,ο υπαλληλος μου ειπε οτι εχει αποθεμα 26 κοματια, οπως εβλεπε εκεινη την ωρα και θα παραλαμβανα σαββατο απο το καταστημα Πατρας.Του εδωσα το ονομα μου και μου ειπε αυριο θα ειναι Πατρα.ουτε σαββατο,ουτε σημερα πηγε κατι στο καταστημα και μαλιστα σημερα μου ειπε αλλος υπαλληλος απο Πατρα οτι δεν υπαρχει καν παραγγελια-κρατηση στο ονομα μου,για κανενα προιον.

η προσφορα ειχε ανεβει και με σχετικο ποστ στο αντιστοιχο νημα του φορουμ με τις προσφορες..σημερα βλεπω εχει κατεβει η προσφορα απο το αντιστοιχο νημα...:hmm:

Που πηγαν οι μνημες μου υπαλληλε του πλαισιου και γιατι δεν βλεπω το ποστ της προσφορας στο αντιστοιχο νημα?

και εγω ειχα παραγγειλει ενα κιτακι... οσο τις ειδες και εσυ τοσο τις ειδα και εγω... :TD:

Link to comment
Share on other sites

το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι το πλαισιο Πατρας παει να με βγαλει τρελο λεγοντας: "δεν υπαρχει παραγγελια στο ονομα σου,ουτε κανατε ποτε κρατηση" ...

EDIT

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει λήξει η προσφορά, η καταχώρηση διαγράφεται (όχι μόνιμα, μπορεί να γίνει recall εάν χρειαστεί).

Υποθέτω ότι μιλάς για καταχώρηση στο thread των προσφορών;

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω αναλαβει "προσωπικα" το θεμα των προσφορων να το διατηρω καθαρο και ομορφο σαν το φρεσκοξουρισμενο μουτρακι/κεφαλι του Tsakona.

Επισης παραγγειλα kit και ειναι αφαντο (ακριβως τα ΙΔΙΑ ειχαν κανει και με αλλο kit mushkin προ 1 ετους.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.