Jump to content



Ποια λειτουργικά χρησιμοποιείτε εν έτει 2010?


TheLab

Ποια λειτουργικά χρησιμοποιείτε εν έτει 2010?  

823 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Αφού εντόπισα όλες τις πηγές αστάθειας και τις έβγλαλα οφ είμαι πλέον με τα vista 64 Ultimate.

Απολύτως κανένα πρόβλημα για μήνες.

7 δεν βάζω, πρώτον γιατί βαριέμαι και δεύτερον γιατί δεν είναι ελαφρύτερα από τα vista.

Ελαφρύτερο guys σημαίνει μεγαλύτερες επιδόσεις σε προγράμματα και benchmark. Ελαφρύτερο σημαίνει Efficient Κώδικας. Όχι-μόνο-ταχύτερα μπουτ και κλεισίματα. Απ'όσο ξέρω εκεί δεν αλλάζει κάτι.

(Εκτός και αν είσαι φαν των τωρινών-software exclusive-ssd και δεν σε πειράζουν οι ώρες που επεξεργάζεσαι ένα αρχείο που βρίσκεται στον παλιό hdd(λόγω μεγέθους) αλλά το πόσα νανοσεκόντ θα κάνει ο ssd για να ανοίξει το πρόγραμμα που θα δουλέψει το αρχείο.)

Link to comment
Share on other sites

windows vista business 64bit στο main, gaming, "ta panta ola pc"... (αυτα ψηφισα..)

(thanks to msdn οταν ειμασταν καποτε φοιτητες..)

βαριεμαι τραγικα να βαλω 7αρια,αν και η εμπειρια απο το γραφειο-pc αλλά και το netbook, με σπρωχνουν στο να τα βαλω...

windows 7 32bit @ netbook

Link to comment
Share on other sites

Debian 6 (δε τα αφηνω για τίποτα και για κανέναν)

Windows 7 64bit (πρωτάρης στα 64) πανε σφαίρα για MS

και ubuntu ψαχνωντας ακόμα τι ειναι αυτό που τους βρίσκουν (απλα αναγνωρίζει σχεδον τα παντα απο εκει και περα δεν με βολευει με τα sudo κολπα του)

αα συντομα θα συνεχισω με pc-bsd ,

η ενασχόληση μου με τα free-bsd μου αφησε καλες εντυπώσεις αλλά ελλείψη χρόνου θα δοκιμάσω ετοιματζίδηκες λύσεις

θέλω να συνεχίσω να μαθαίνω κατι απο esx παιζω σε 3o επίπεδο virtualization αλλα καλά πάει για πειραματισμους και δοκιμές.

αυτα στο desktop

τωρα για λαπτοπ βιστα και ubuntu

στο netbook customized xandros

σε usb (backtrack 4.0 και Damn Small Linux)

Link to comment
Share on other sites

7 x64,

Αξίζει να αναφερθεί ότι δεν είχα ποτέ εμπειρία πάνω στα Vista.

Μέχρι να βάλω τα 7 ήμουν αρνητικά προκατειλημμένος σε οτιδήποτε νέο της M$... Αλλά αποδείχθηκαν γρηγορότερα των xp x64 στο σύστημά μου...

Έχω συμβιώσει για δίμηνο με ubuntu σε παλιότερο μηχάνημα, έτσι για να γίνω και γω αντικαθεστωτικός αλλά οι ασυμβατότητες και η ATI μου άλλαξαν μυαλά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.