Jump to content



Βοήθεια!!Multirama pc :(


milva

Recommended Posts

  • 1 month later...

Σήμερα λοιπόν πάλι τα ίδια...!!Εκεί που έπαιζα ενα παιχνίδι απλα κόλλησε...πάτησα alt+tab και πρόλαβα να δώ το taskbar οτι είχε γίνει γαλάζιο(έχω windows 7) και ενώ ηταν κολλημένο μου έγινε μπλέ η οθόνη και πρόλαβα να διαβάσω ένα error στην αρχή και είχε ενα κατεβατό..δε πρόλαβα να το διαβάσω γιατι έκανε restart αλλά...δεν άνοιξε έβγαλε error και πατήστε alt+cntrl+del και δεν ανοίγει πάλι.Μετά απο πολλές προσπάθειες μου έβγαλε πάλι οτι μια συσκευή δε λειτουργεί σωστά 0χc00000e9 .Δε ξέρω τι να κάνω...να βάλω τα κλάματα..να πάω αύριο σε δικηγόρο με όλα τα χαρτιά και να τους τραβήξω καμιά μήνυση?Δε πάει άλλο.....:help1:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν πάλι τα ίδια...!!Εκεί που έπαιζα ενα παιχνίδι απλα κόλλησε...πάτησα alt+tab και πρόλαβα να δώ το taskbar οτι είχε γίνει γαλάζιο(έχω windows 7) και ενώ ηταν κολλημένο μου έγινε μπλέ η οθόνη και πρόλαβα να διαβάσω ένα error στην αρχή και είχε ενα κατεβατό..δε πρόλαβα να το διαβάσω γιατι έκανε restart αλλά...δεν άνοιξε έβγαλε error και πατήστε alt+cntrl+del και δεν ανοίγει πάλι.Μετά απο πολλές προσπάθειες μου έβγαλε πάλι οτι μια συσκευή δε λειτουργεί σωστά 0χc00000e9 .Δε ξέρω τι να κάνω...να βάλω τα κλάματα..να πάω αύριο σε δικηγόρο με όλα τα χαρτιά και να τους τραβήξω καμιά μήνυση?Δε πάει άλλο.....:help1:

Μάλλον κατί λάθος κάνεις... :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Tο "πάλι τα ίδια" είναι 1 μήνα μετά.....όπως λέει και ο φίλος jumex, είσαι σίγουρος οτι δεν έχεις πειράξει τίποτα?....στο ελατωματικό hardware, τα σφάλματα είναι επαναλείψιμα και συνεχή και όχι 1 φορά στο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Το σφάλμα 0χc00000e9 σημαίνει κατά 99% error στο Ι/Ο system του υπολογιστή. Κάτι που με απλά λογιά σημαίνει (εάν είναι σφάλμα υλικού) ελαττωματικό καλώδιο Sata ή ελαττωματικός δίσκος. Είναι κάτι που δεν διερευνήθηκε στο multirama service από ότι είδα και μπορεί να μην τους το παρουσίασε επειδή αυτά που δοκιμάσανε δεν κάνανε access τον δίσκο όσο το παιχνίδι που ενδεχομένως παίζεις.

Επίσης εάν στο εμφανίζει σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι υπάρχει πιθανότητα να είναι corrupted η συγκεκριμένη εγκατάσταση. Δες λίγο εάν στο εμφανίζει γενικότερα ή όχι και δώσε μας περισσότερες πληροφορίες. Επίσης κάνε και ένα format/reinstall των Windows (αλλά με πλήρες φορμάτ του δίσκου).

Γενικά πάντως μην απογοητεύεσαι, εγώ στην θέση σου δεν θα περίμενα ποτέ από multirama και τα συναφή σοβαρή τεχνική υποστήριξη ή σοβαρή ποιότητα υλοποιήσεων. Με μηνύσεις ειδικά κτλ δεν πρόκεται ποτέ να βρεις άκρη, απλά πρέπει να βρεις το πρόβλημα και για αυτό είμαστε εμείς εδω :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει πάντα μετά απο περίπου ενα μήνα χωρίς πάντα να έχω πειράξει οτιδήποτε..και το κάνει όποτε του έρθει..μέχρι τώρα το κάνει σε παιχνίδια..(όχι σε κάποιο συγκεκριμένο) τα οποία είναι και original ουτε καν crackarismena...Το να λέτε οτι φταίω εγώ ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα δε με βοηθάει ιδιαίτερα..και αν διαβάσετε καλά το κάνει πάντα σχεδόν μετά απο 1-2 μήνες..το έχω πάει 5 φορές στο service ανά δύο μήνες...τι να κάνω εγω που το παρουσιάζει τότε???Αν ήξερα και δεν ημουν άσχετη θα το έφτιαχνα μόνη μου...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξέρω στα multirama έκαναν όλα τα τέστ...και για μνήμες και για σκληρούς κλπ το ίδιο είχα κάνει και εγω εδω όπως μου είχε πεί ο jpavly αλλά όλα τα τέστ βγαίνουν εντάξει... :shout::...:

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα ζητούσα ολική αντικατάσταση του μηχανήματος με ένα ίδιων χαρακτηριστικών ή παρεμφερές, εφόσον το έχεις πάει ήδη 5 φορές και παρουσιάζει συνεχώς το ίδιο πρόβλημα.

Ελπίζω να δεχτούν το αίτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα ζητούσα ολική αντικατάσταση του μηχανήματος με ένα ίδιων χαρακτηριστικών ή παρεμφερές, εφόσον το έχεις πάει ήδη 5 φορές και παρουσιάζει συνεχώς το ίδιο πρόβλημα.

Ελπίζω να δεχτούν το αίτημα σου.

Το ζήτησα και μου είπαν οτι δε γίνεται...και το άφησα πάλι στο service....:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βρεις μια άλλη κάρτα γραφικών μηπως αυτή που έχεις είναι ελαττωματική και κατέβασε τους τελευταίους drivers, μου είχε τυχει καρτα γραφικών που ενώ φαινομενικά άνοιγε το pc κανονικά, σε εφαρμογες κολλούσε, αρνιόταν κατηγορηματικα να δουλέψει σωστά και έτσι ''απογειώθηκε'' :crazy_pilot: αφου έψαχνα να βρω τι φταίει επι ένα μηνα και μου ειχε σπασειτα νεύρα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βρεις μια άλλη κάρτα γραφικών μηπως αυτή που έχεις είναι ελαττωματική και κατέβασε τους τελευταίους drivers, μου είχε τυχει καρτα γραφικών που ενώ φαινομενικά άνοιγε το pc κανονικά, σε εφαρμογες κολλούσε, αρνιόταν κατηγορηματικα να δουλέψει σωστά και έτσι ''απογειώθηκε'' :crazy_pilot: αφου έψαχνα να βρω τι φταίει επι ένα μηνα και μου ειχε σπασειτα νεύρα!!!! :D

Επειδή πρόλαβα και είδα το task bar που έγινε γαλάζιο..και μου φάνηκαν κάπως τα γράμματα(έγινε πολύ γρήγορα η επανεκκίνηση μετά και έκλεισε οπότε δε πρόλαβα να δώ πολλά!)το είπα στους τεχνικούς και μάλλον θα τη δούν την κάρτα..το θέμα είναι πως τα κολλήματα τα έκανε πάντα οταν έπαιζα παιχνίδια...:jester:

Link to comment
Share on other sites

ε γιαυτο σου ειπα να τσεκαρεις τη καρτα...μηπως σηκώνει θερμοκρασια και τα παιζει, ξερω γω? παντως αν ειχε κανενας φιλος να σου δανείσει μια, καλο θα ήταν να το τσεκαρεις αν σου συμβαίνει το ίδιο και με αλλη καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.