Jump to content



Επιλογη router/switch και αποριες για video streaming με wirelless (n)


GoMaR

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Tα έχετε ψιλομπλέξει ??

Το DGN2000 είναι modem router, τα TP-LINK & Belking που προτείνετε είναι απλά routers με wireless

:flag:

you're right...

αυτο ειναι το σωστο link για το belkin modem router

κεκτημενη ταχυτης...

κι ελεγα κι εγω τι να παιζει και το χει ο Πλαισιος 30€ κατω απο εμας???

ηταν το ρουτερ μονο

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ειχα σημειωσει το μοντελο του μπελκιν και παω εκει και το εψαχνα και δεν το βρισκα.

Εβρισκα μονο αυτο με τα 100Ε

Ε και λεω , δε βαριεσαι...μιας και ξερω καλα το ιντερφασε του dgn2000 , ξαναπηρα το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν έτσι tifozif1, γιατί το Belkin έχει υποδοχή 1xRJ45 - 10/100 (WAN)??? Μάλλον είναι για να παίρνει σήμα από το άλλο modem-router.

Αυτό που λέει ο tifozif1, είναι ότι απλά αναμεταδίδουν το σήμα από κάποιο άλλο modem που παίρνει internet από τον ISP σου.

Αυτό που θες σε Belkin είναι αυτό: http://www.plaisio.gr/Peripherals/Wireless-Networking/Modem-Routers/Belkin-F5D8636-Wireless-Modem-Router-N-300Mbps-Annex-A-F5D8636.htm

Σίγουρα τα modem-routers είναι πιο ακριβά από τα σκέτα, και ειδικά όταν μιλάμε για υποστήριξη N.

To απλό λέω να το προτιμήσω για expander και για να δω μια άσπρη μέρα με το netbook, γιατι κολλάει στα 54 mbps!

Link to comment
Share on other sites

Αν το 'λεγες πριν το γυρίσεις πίσω, θα σου πρότεινα να ανταλλάξουμε μια κεραία που μου έχει κοπεί το εσωτερικό καλώδιο και δεν υπάρχουν πουθενά ανταλλακτικά...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες να κανω μια ερωτηση γιατι τα εχω ψιλομπερδεψει.....

γιατι καποιος να παρει router αφου μπορει με λιγα παραπανω μπορει να παρει ενα modem router με ιδια χαρακτηριστικα ? το ρουτερ αν εχω καταλαβει σωστα περνει σημα απο το modem router και δινει ιντερνετ ασυρματα ή ενσυρματα , ετσι δεν ειναι ?

(sorry για την noobiστικη απορια ) :tomato:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες να κανω μια ερωτηση γιατι τα εχω ψιλομπερδεψει.....

γιατι καποιος να παρει router αφου μπορει με λιγα παραπανω μπορει να παρει ενα modem router με ιδια χαρακτηριστικα ? το ρουτερ αν εχω καταλαβει σωστα περνει σημα απο το modem router και δινει ιντερνετ ασυρματα ή ενσυρματα , ετσι δεν ειναι ?

(sorry για την noobiστικη απορια ) :tomato:

Γιατί μπορεί ο πάροχος να του έχει δώσει ένα απλό modem με μια ethernet ή modem router το οποίο σαν modem είναι σταθερό με καλές ταχύτητες αλλά σαν router γτπκ.
Link to comment
Share on other sites

για της HOL το Netfaster 2 εχουν ακουστει καλα λογια (αυτο εχω προς το παρον - μου κανει κατι κουλα τελευταια...πεφτει το ιντερνετ ξαφνικα , restart μονο του κλπ) ? σκεφτομαι να παρω ενα καλο modem router N up to 300 ......

Καμμια καλη προταση ? μεχρι 100 ευρω .........

Link to comment
Share on other sites

για της HOL το Netfaster 2 εχουν ακουστει καλα λογια (αυτο εχω προς το παρον - μου κανει κατι κουλα τελευταια...πεφτει το ιντερνετ ξαφνικα , restart μονο του κλπ) ? σκεφτομαι να παρω ενα καλο modem router N up to 300 ......

Καμμια καλη προταση ? μεχρι 100 ευρω .........

Το Belkin που αανφέρθηκε παραπάνω είναι πολύ καλό (τουλάχιστον έτσι ακούγεται). Τι ακριβώς σου κάνει της HOL? Αν είναι ζήτα τους 2ο!`

Link to comment
Share on other sites

το belkinακι μια χαρα επαιξε χθες που το δοκιμασα

αλλα με ξενερωσε γιατι δεν καταφερα να πιασω πανω απο 150mbps (εκτος εαν κατι δεν εκανα εγω σωστα)

κατα τ'αλλα δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα

σημα πολυ καλο, μενουν πληρες και κατανοητο και ταχυτητες ελαφρως καλυτερες απο το Thomson της Forthnet.

οσο για θεμα των 300mpbs

θα τσεκαρω κι ενα linksys wag160n σημερα και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.