Jump to content



_K_Marios_

Recommended Posts

H λογικη λεει να παρεις αυτο που σου δινουν.Αν εχει προβλημα στο αλλαζουν ξανα γιατι να πεταξεις τα λεφτα σου να παρεις καινουργιο φανταζομαι το ειχες πληρωσει αδρα αυτο που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

και μετα τι εκανε?

αν το παω αφου το εχω ανοίξει θα μου το αλλάξουν με 140?

Δεν ξέρω τι παίζει αν το ανοίξεις. Αν το πάρουν χαμπάρι μάλλον δεν θα το αλλάζουν.

Απ' ότι μου είχε πει το άνοιξε, και καθάρισε κεφαλή και ματάκι.

Για καλό και για κακό google it.

Link to comment
Share on other sites

H λογικη λεει να παρεις αυτο που σου δινουν.Αν εχει προβλημα στο αλλαζουν ξανα γιατι να πεταξεις τα λεφτα σου να παρεις καινουργιο φανταζομαι το ειχες πληρωσει αδρα αυτο που εχεις.

δυσκολα να παρω καινουργιο. το ειχα πάρει την πρώτη μερα που βγήκε. 750€ μαζι με ενα παιχνίδι.

τελικα τί λετε να κάνω ρε παιδια? ξερει κανεις αν το ανοιξο τί παίζει μετά/?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις 60αρα κριμα να την χασεις....δωσε τα 140 ευρω και θα εχεις για 1 χρονο ακομα sevice και βλεπεις μετα...

Εγω το slim που ειναι του κιλου με τιποτα δεν θα αλλαζα την 60αρα!

Link to comment
Share on other sites

τελικα τί λετε να κάνω ρε παιδια? ξερει κανεις αν το ανοιξο τί παίζει μετά/?

Το ανοίγεις και το φτιάχνεις(ξεχνα το slim @160euro) ή το πας πισω και παίρνεις slim(+warranty).

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια θα σασ ενημερώσω

Ειπαμε αν το ανοιξεις ,αν σε περιπτωση που δεν το φτιαξεις,θα το δουν και μετα παιζει η επισημη αντιπροσωπια να σου κανει μανουρες.

μιλα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πήρα το Slim με 240, νομίζω ότι 140 είναι πολλά για επισκευή.

Μάλλον θα δοκίμαζα την πιο φτηνή λύση με κάνα 50άευρο το ανταλλακτικό από ebay και κατσαβίδιασμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ανοιξα το ps3 για να καθαρισω το ματακι. χαλασε και ο σκληρος. εχει μεσα εναν seagate momentus.

να βάλω εναν 7200 και 16cache η 8cache

ποιο φθηνα θα σου ερχοταν αν το εδινες τελικα πισω και επερνες το slim! τωρα με το σκληρο θα σου παει πιο πολλα!

edit: ο seagate momentus ειναι σκληρος απο λαπτοπ! δοκιμασε τον σε κανα λαπτοπακι μπας και δεν εχει χαλασει αυτος αλλα η κεντρικη κονσολα-"μητρικη" του ps3!

Link to comment
Share on other sites

είχε χαλάσει το blu-ray του αδερφού μου και είχα μιλήσει εγώ με sony hellas και έστειλαν κανονικότατα καινούργιο

σφραγισμένο με άλλο serial number τις κονσόλας και είχα βάλει και σημαδάκι επίσης, είχα διαβάσει ότι πιθανότατα το blu-ray να χαλάει απο το Pro 08 , αλήθειά ψέματά δεν ξέρω, αλλά τυχαίος τότε ο αδερφός μου έπαιζε πολύ το Pro08

με τον σκληρό που σε χάλασε είχα και εγώ τον 40 seagate momentus και τον άλλαξα (δεν χάλασε απλα τον άλλαξα) με έναν 250gb WS Scorpio Black 55€

Link to comment
Share on other sites

οντως. πειρα το WB BLue καπως ετσι λεγεται. 250G.

Δεν εφιαξε το ps3 και δε ξέρω τι να το κάνω τωρα.

Πειρα τηλ στη cometron και μου ειπανε οτι μαλλον δε θα υπαρχει προβλημα και ασ έχει ανοιχτει το ps3.

παιδια αν το πουλησω αυτο που έχω ποσο θα πιάσει?

Link to comment
Share on other sites

η sony θα σου δωσει ενα play3 τυλιγμενο σε λευκη ζελατινα με ενδειξη ανακαινισμενο,γνωμη μου βρες κανα μεταχειρα ps3 το 80αρι που βγηκαν καλα.Με το slim το θεμα που εχω παρατηρησει ειναι οτι αναβει θερμοκρασιες μιας και εσωτερικα εχουνε αλλαξει τη ψυξη σε σχεση με το fat και σε μεγεθος και σε ποιοτητα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.