Jump to content



ATI σειρα 5ΧΧΧ θερμοκρασιες


zpaf

Recommended Posts

Anyhow, ακόμη κι αν οι 100C θεωρούνται ασφαλείς, εμένα μου φαίνονται πολλοί... Ίσως και να μου έχει γίνει ψύχωση, θεωρώ όμως τέτοια νούμερα απαγορευτικά για οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
  • 7 months later...

ούτε που ακούγεται η καρτουλα μου! Είναι τρέλα! .... μακάρι και το cayman να είναι έτσι!

η 6970 θα είναι αρκετά ποιο ζεστή απο την 5870, αλλά θα είναι σίγουρα ποιο γρήγορη από την 5870 30%+

το μόνο αρνητικό που διαβάζω στο θέμα 6970 είναι οτι θα είναι λίγο περιορισμένο το oc σχέση με την 5870, μακάρι να βγει το αντίθετο

Link to comment
Share on other sites

η 6970 θα είναι αρκετά ποιο ζεστή απο την 5870, αλλά θα είναι σίγουρα ποιο γρήγορη από την 5870 30%+

το μόνο αρνητικό που διαβάζω στο θέμα 6970 είναι οτι θα είναι λίγο περιορισμένο το oc σχέση με την 5870, μακάρι να βγει το αντίθετο

η 6970 οπως και η 6870...θα εχουν περιορισμενο κλοκαρισμα...οι 6850 και η 6950...ειναι τα χρυσα αυγα του OC...

Link to comment
Share on other sites

Vapor-x 5870

Iddle 25

Max 44 σε Battlefield Bad Company 2

:T:

Λίγο δύσκολο, έχω την ίδια και έχω idle 50 και στο BFBC2 ανεβαίνει στα 70. Ένας από τους δυο μας κάτι μετράει λάθος και μάλλον είσαι εσύ γιατί δεν ξέρω κανένα υποσύστημα να έχει idle 25, χωρίς υδρόψυξη εκτός αν το δωμάτιο σου είναι στο ψυγείο του χασάπη... :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο, έχω την ίδια και έχω idle 50 και στο BFBC2 ανεβαίνει στα 70. Ένας από τους δυο μας κάτι μετράει λάθος και μάλλον είσαι εσύ γιατί δεν ξέρω κανένα υποσύστημα να έχει idle 25, χωρίς υδρόψυξη εκτός αν το δωμάτιο σου είναι στο ψυγείο του χασάπη... :nothing:

Με τι κουτι εισαι ;

Για να εχεις idle 50 στην vapor-x το κουτακι σου μεσα πρεπει να βραζει.

Για δωσε μας ενα screenshot απο everest γιατι νομιζω οτι πρεπει να βραζουν και αλλα υποσυστηματα στο κουτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Με δύο οθόνες σε idle

testmn.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Με μία οθόνη:

test2kp.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Άρα κάνει τρελή διαφορά η δεύτερη οθόνη. Και πάλι τα 25 όμως μου φαίνονται εξωπραγματικά... :)

edit: με μία οθόνη μετά από bfbc2:

onescreen.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.